Užitočné nápady

Pre domáce použitie: 22 neštandardných spôsobov použitia starých ponožiek

Pin
Send
Share
Send
Send


Takmer každý má ponožky. A častejšie ako iné časti oblečenia sa zhoršujú.

Ale neponáhľajte sa s nimi rozlúčiť.

Môžu robiť dobré služby, aj keď už nie sú schopní plniť svoj hlavný účel. V tomto prehľade zhromaždili racionálne spôsoby použitia starých ponožiek, ktoré sú určite užitočné v ekonomike.

1. Jedinečné príslušenstvo

Dizajnové ponožkové svetlá.

Staré a osamelé ponožky sa dajú použiť na vytvorenie kreatívneho príslušenstva, ako je návrhár Jay Watson.

2. Ochrana podláh

Ponožky na nohách nábytku.

Nosením starých ponožiek na nohách stolov a stoličiek zabránite škrabancom na podlahe, zbavíte sa hluku, ktorý vzniká pri premiestňovaní nábytku, a prinesiete do domu trochu jasu a pohodlia.

3. Bandáž

Športový náramok.

Môžete použiť elastickú ponožku na vytvorenie pohodlnej športovej kapely, ktorá vám umožní pevne opraviť mobilný telefón alebo prehrávač a nestratiť ho pri behu.

4. handry

Použitie ponožiek počas čistenia.

Nepoužívajte ponáhľať, aby ste vyhodili staré ponožky, môžu sa použiť na efektívne čistenie. Napríklad ich položte na kliešte na mäso, čím vytvoríte pohodlný nástroj na umývanie žalúzií, alebo položte na ruku vlhkú ponožku, aby ste bojovali proti prachu na stoloch a parapetoch.

5. Valček na vlasy

Valček na vytvorenie lúčov.

Odrežte nosnú časť z nepotrebnej čistej ponožky, otočte z nej druh šišky a namiesto špeciálneho valca použite na vytvorenie krásnych a módnych účesov s houskami.

6. Spánková maska

Maska na spánok.

Z tenkej ponožky bez páru si môžete ušiť originálny spánok. Aby ste to dosiahli, musíte ponožku rovnomerne rozrezať na polovicu, šiť na hustú, prirodzenú a príjemnú látku na dotyk a pripevniť ju na elastickú pásku.

Obaly na kvetináče.

Svetlé viacfarebné ponožky, ktoré sú zastarané alebo zostávajú bez páru, sa dajú použiť ako originálne poťahy na kvetináče.

8. Mopová utierka

Mäkká látka na mop.

Teplú, mäkkú ponožku možno použiť ako handričku na mopy. Účinne sa vysporiadajú so znečistením a po vyčistení ponožky ju môžete jednoducho odstrániť a vyhodiť.

9. Hrniec na pestovanie trávy

Mäkký hrniec na trávu.

Odpadkový kvetináč sa dá použiť na vytvorenie očarujúceho mäkkého kvetináča na pestovanie trávy. Produkt naplňte do zeme semenami, zviažte a nezabudnite ho zalievať. Čoskoro ponožka „zezelená“ a stane sa pre mačku atraktívnym a užitočným zážitkom.

10. Obaly

Obaly na drobnosti.

Ponožky, ponechané bez páru, môžete použiť na vytvorenie malých poťahov pre rôzne drobnosti, ako napríklad: fotoaparát, telefón alebo okuliare.

11. Had

Hračka vo forme hada.

Z častí svetlých viacfarebných ponožiek a akéhokoľvek vhodného výplne si môžete ušiť krásnu hračku vo forme hada. Takáto vec bude pekným vnútorným detailom alebo nádherným darčekom pre blízkych príbuzných.

12. Mobil

Mobil pre postieľku.

Deti vyrastajú tak rýchlo a často ich veci vyzerajú nové. Detské ponožky - nie je výnimkou. Neponáhľajte sa ich zbaviť, lepšie ich použite na vytvorenie jasného mobilu pre postieľku.

13. Peňaženka

Peňaženka na drobnosti.

Jedna svetlá ponožka sa dá použiť na vytvorenie očarujúcej peňaženky pre malé predmety. Aby to bolo možné, odrežte elastickú časť od špičky a na okrajoch pripevnite kovovú sponu.

14. Kytica

Ozdobná kytica ponožiek.

Dekoratívna kytica ponožiek je skvelým spôsobom, ako predstaviť množinu týchto užitočných, ale nie príliš originálnych vecí pre milovanú osobu. Táto kytica môže byť vyrobená zo starých ponožiek a použitá ako dekoratívna súčasť interiéru.

15. Koberec

Koberec na chodbe.

Originálny a veľmi jednoduchý koberec vyrobený zo starých ponožiek sa stane praktickou, svetlou a nezabudnuteľnou súčasťou vnútornej haly.

16. Obal na dáždnik

Obal na dáždnik z ponožky.

Jednoduchú ponožku môžete ľahko vymeniť za stratené dáždnikové puzdro.

17. Hračka pre mačky

Plyšová hračka pre domáce zviera.

Ponožka naplnená penovou gumou alebo bavlnenou vlnou, ku ktorej sú prišité krúžkové kovania, bude pre vaše domáce zviera skvelou hračkou.

18. Zábavné zloženie

Zábavná kompozícia z osamelých ponožiek.

Zábavná skladba s názvom „Kam idú všetky tie osamelé ponožky?“ bude nezvyčajná a veľmi pekná výzdoba chodby alebo kúpeľne.

19. Ručné bábiky

Vtipné ponožky pre bábiky.

Malé kúsky látky, špeciálne doplnky, nite a akékoľvek iné drobnosti pomôžu z starých ponožiek urobiť očarujúce ručne vyrábané bábiky pre domáce kino a hry s bábätkami.

20. Dekorácia fliaš

Svetlé obaly na fľaše.

Na dekoráciu obyčajných sklenených fliaš je možné použiť svetlé ponožky. Fľaše sa v takýchto prípadoch môžu používať ako kvetinové vázy alebo ako samostatné ozdobné predmety.

21. Puzdrá na šálky

Poháre z vlnenej pokrývky.

Nádherné vlnené ponožky dokážu vyrobiť úžasné obaly na šálky, ktoré udržia teplotu nápojov a potešia oko.

22. Hračky

Ponožkové hračky.

Použite staré nechcené ponožky na vytvorenie množstva krásnych a jedinečných hračiek, ktoré potešia deti a vyzdobia dom.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send