Užitočné nápady

Čo je zlé krájanie syra zo skladu, alebo 6 pravidiel, ako nájsť skutočne chutné výrobky na policiach

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo by mohlo byť jednoduchšie ako ísť do supermarketu s potravinami?

Zdá sa, že nájdete ten správny produkt, zaplatíte pri pokladni - pripravený.

V skutočnosti však na každom kroku v obchode čakajú nadšení spotrebitelia na pasce, ktoré odborníci umiestňujú na trh.

Ako sa nechať chytiť - v prehľade nižšie.

1. Neverte jasným farbám

Na získanie sýtejšej farby výrobkov sa často používajú špeciálne farbivá.

Ovocie a zelenina v ideálnom tvare a svetlých farbách sa s najväčšou pravdepodobnosťou plnia dusičnanmi a inými nepriaznivými látkami. Mnohí si na to zvykli. Zabudli sme však na skutočnosť, že mäso a ryby môžu vyzerať neprirodzene. Osvetlenie dokáže zázraky a kúsok sviečkovice bude pod sklom oveľa chutnejší ako v skutočnosti je. Ale s rybou zaujímavejšou, existujú spôsoby, ako pomocou potravinárskych farbív dať jasnejší tón. Potrebuješ to? Prirodzene nie. Preto je lepšie uprednostniť prírodnú farbu.

2. Prečítajte si štítky

Syr môže byť skutočne syrovým výrobkom.

Pozorne si prečítajte všetky informácie, ktoré výrobca uviedol. Venujte osobitnú pozornosť tomu, čo je napísané malým písmom. Teraz existuje veľa mliečnych výrobkov, namiesto syra sa zákazníkom ponúka namiesto syra náhrada sóje. Cena tovaru musí byť zvyčajne alarmujúca, ak je niekoľkokrát nižšia ako analóg, potom je celkom pravdepodobné, že v rukách máte náhradu, ktorá sa podobá originálu.

Je tiež dôležité venovať pozornosť dátumu exspirácie. Pamätajte, že čerstvejšie výrobky sú vždy v zadnej rade. Je dôležité, aby obchod implementoval predovšetkým tých, ktorých doba použiteľnosti sa kráti. Pred výberom si preto nemusíte len tak prehliadať niekoľko jednotiek. Platí to najmä pre rýchlo sa kaziace výrobky, ktorých predajné obdobie je niekoľko dní (mliečne výrobky, pekárstvo a iné).

3. Povedzte „Nie!“ nakrájaný

Rezanie sa môže robiť z zastaraných výrobkov.

Pred odrezaním z police si dvakrát premyslite. Ak je obal vyrobený z výroby, potom je najpravdepodobnejšie čerstvý obsah balenia. Ale ak sú nastrihané a zabalené už v obchode, môžu existovať možnosti. Možno to bol kúsok syra, nie prvá čerstvosť, z ktorej sa odrezal plesnivý okraj. Nikto z toho nie je imunný, supermarkety musia nejakým spôsobom predávať nevyužitý tovar. Ak nechcete tráviť čas rezaním doma, objednajte si túto službu v supermarkete, ale urobte to s vami z celého kusa.

4. Balenie je dôležité

Deformované balenie je znakom toho, že produkt bol skladovaný alebo dodávaný v rozpore s pravidlami.

Mnoho kupujúcich zriedka venuje pozornosť baleniu tovaru. Trochu roztrhaná škatuľa, priehlbina v plechovej nádobe - zdá sa, že je to nezmysel. V skutočnosti všetky tieto deformácie naznačujú iba jednu vec - tovar bol uskladnený nesprávne alebo porušil podmienky jeho prepravy. Zlikvidujte akvizíciu a vyhľadajte úplne neporušenú.

5. Neváhajte a prezrite si tovar.

Zlý nápad je platiť za vodu na úkor morských plodov.

Požiadať o bližší pohľad na produkt nie je nič zlé a ... odmietnite ho zobrať, ak sa vám nepáči. Je to oveľa lepšie ako sklamanie z návratu domov. Mimochodom, nezabudnite, že ak je na morských plodoch priveľa ľadu a polevy, je možné, že boli znova zmrazené (a to vôbec nie je užitočné). Navyše, nákupom tohto produktu platíte za vodu za cenu kreviet. To rozhodne nie je najlepšia možnosť, súhlasíte?

6. Dajte pozor na oddelenie varenia

Nie všetky šaláty z oddelenia varenia sú rovnako užitočné.

Čo sa stane s mnohými tovarmi, ktoré sa nepredávajú včas? Správne, premieňajú sa na šaláty, pizzu a ďalšie kulinárske dobroty. Pri rozhodovaní o kúpe hotových potravín buďte mentálne pripravení na to, že nie sú pripravené z vybraných výrobkov.

Kvôli bezpečnosti dávajte prednosť šalátom bez majonézy (rýchlo sa zhoršujú), jedlám bez cesnakových dresingov a množstvu petržlenu (tak často maskujú nepríjemnú vôňu). Nezabudnite tiež, že rybie a mäsové šaláty sú vždy rizikovou zónou, takže je lepšie vybrať si z čerstvej alebo nakladanej zeleniny.

Pin
Send
Share
Send
Send