Užitočné nápady

9 banálnych chýb, ktoré nehanebne kazia pohodlie v dome

Krásna tapeta, vynikajúci nábytok, úplne nový dekor - nie izba, ale dokonalosť. Všetko však bude úplne zničené, ak sú zvislé povrchy plné bezchybných nožov, papierov alebo ak je v rohu umiestnený týždenný šatník.

Niekedy je v každodennom živote ťažké udržať si poriadok a udržiavať poriadok vo všetkom, je tu však najmenej 9 povinných bodov, bez ktorých sa dom zmení z útulného kúta odpočinku a poteší sa na banálny obytný priestor na stravovanie a spanie.

1. Vždy si urobte posteľ

Nevyrobená posteľ - jedna z najbežnejších nedostatkov, ktorá kazí pohodlie v dome.

Nechať posteľ bez dozoru je ako položiť kvety na okná, ale nezalievať ich. Vyzerá to, že na prvý pohľad to nie je také hrozné, ale nakoniec kazí celý vzhľad spálne. Vždy je potrebné urobiť posteľ, aj keď okrem manžela ju nikto nevidí alebo žijete osamote. Je to centrum a hlavná atrakcia miestnosti, takže by mala vyzerať elegantne. Toto je koniec koncov, akýsi fyzický a vizuálny signál na obnovenie poriadku, ktorý pomôže priviesť zvyšok bytu k božskému vzhľadu.

2. Ako doladiť kuchyňu

Všetko, čo sa nepoužíva každé tri hodiny, musíte skryť.

Koľko nepotrebných predmetov je na jedálenskom stole, doske alebo na parapete v kuchyni? Prečo sú tam? Používajte ich prinajlepšom raz za tri dni alebo dokonca každé dva týždne. Odšťavovač si kúpil pred rokom, čajovú súpravu, nádobu na chlieb, lyžice a vývrtku - všetko, čo potrebujete poslať do ľahko prístupných, ale uzavretých skriniek. Až potom bude kuchyňa vyzerať moderne a elegantne.

3. Minimalistická kúpeľňa

Poradie v kúpeľni - pokoj v sprche.

Kúpeľňa nie je len miestom hygieny, ale aj zvláštnym ostrovom čistoty a odpočinku. Preto by sa pri obnove poriadku v dome nemalo tejto miestnosti venovať menej pozornosti ako vo zvyšku bytu. Dokonca aj také bežne používané predmety, ako sú zubné kefky, bavlnené tampóny a disky, saponáty, dezodoranty a početné prostriedky na čistenie tváre a tela, sú najlepšie mimo dohľadu. Pre nich sú ideálne viacfarebné kontajnery, ktoré je možné kompaktne umiestniť pod umývadlo alebo do špeciálneho nočného stolíka. To isté platí pre kúpacie zariadenia - v skrinke si musia zvoliť samostatnú poličku alebo rohové police priamo nad vaňou. Ale žiadne farebné fľaše, náhodne umiestnené v rohoch.

4. Nadol so všetkým prebytkom zo stola

Nie je vždy ľahké zostať usporiadaní v malých veciach, ale musíte skúsiť to najlepšie.

Nezamieňajte si kuchyňu s kanceláriou, v ktorej je papier ležiaci v každom rohu bežnou vecou. Papierové utierky a náhradné servítky by sa mali skladovať na špeciálne určenom mieste, napríklad v zásuvke alebo na otvorenej poličke. Ale ich umiestnenie na stôl alebo stôl nie je dobrý nápad. Tým dôjde k preplneniu priestoru a kazí celkový dojem z dizajnu kuchyne.

5. Vhodný nábytok pre rekreačnú oblasť

Nábytok musí byť vybraný nielen pre krásu, ale aj pre funkčnosť.

Najlepšie je zvoliť nábytok, ktorý vykonáva niekoľko funkcií súčasne. To udrží atraktívny a útulný vzhľad miestnosti a zlepší organizáciu obývacej izby. Konferenčné stolíky s oddeleniami na ukladanie malých predmetov a príborníkov, ktoré skrývajú slávnostné súpravy, jedlá a spoločenské hry, sú oveľa cennejšou akvizíciou než jednoducho nádherné možnosti nábytku.

6. Hračky - pre herňu

Deti sú určite kvetmi života, ale to neznamená, že je možné odpustiť akýkoľvek neporiadok.

Hračky všade sú jasným znakom zmätku a nedostatku pohodlia. Deti musia vybaviť špeciálny detský kútik pre vývoj a rekreáciu, v ktorom sa uložia všetky plyšové hračky, autá, súpravy na kreslenie a vyrezávanie plastelínových figúrok. Nebudeme príliš prísni, ak si prajete a buďte opatrní, môžete hrať v ktorejkoľvek miestnosti, ale potom musíte zvyknúť seba a svoje obľúbené dieťa, aby ste vrátili všetky hračky na svoje miesto - v detskej izbe. A ak ich je príliš veľa na to, aby ich udržali v poriadku, je čas vykonať audit.

7. Čo sa nesmie predviesť

Existujú veci, ktoré sa dajú z regálov najlepšie odstrániť.

Je lepšie neukazovať príliš veľa, krása zvyčajne spočíva v jednoduchosti. Veci ako DVD, početné multimediálne položky, slúchadlá, poznámky a šeky, kozmetika a podobne sú lepšie usporiadané a skryté v skrinkách. Aj keď sú užitočné a potrebné veci, spôsobujú nenapraviteľné poškodenie atmosféry v miestnosti a spôsobujú jej nedbanlivosť. Ak v skrinkách nie je dostatok miesta, môžete prísť so zaujímavými zatvorenými policami alebo ozdobnými košmi, ktoré určite vyzerajú lepšie ako banda malých vecí roztrúsených po celom byte.

8. Nekontrolované montážne vybavenie.

Je potrebné ukázať, kto má na starosti.

Oblečenie, dokonca zložené, ktoré leží na stoličke alebo visí na dverách skrinky, nie je najlepším spoločníkom poriadku a pohodlia. Aj keď čas stále nestačí alebo potrebujete vykonať dôležitú výbavu pred dôležitou udalosťou, bolo by dobré si pre seba zvyknúť všetky veci späť do skrine. Aby ste to uľahčili a rýchlo našli správne oblečenie, musíte sa postarať o dostupnosť vhodných a pohodlných vešiakov, políc a háčikov.

9. Ideálna organizácia

Usporiadanie v dome - jednoduchosť pre život a sloboda pre mozog.

Nemôžete odložiť všetky upratovania o víkend, takže jeden nikdy nevie, a vy môžete vyhorieť uprostred procesu. Bolo by dobré trénovať, aby ste si objednali podrobnosti, ktoré budú rešpektované každý deň. Každý cieľ je potrebné rozdeliť na samostatné úlohy a stanoviť pre ne realistické termíny, takže nebude ťažké udržiavať čistotu a pohodlie. Tento prístup nielen šetrí čas pre správny odpočinok, ale tiež šetrí nervy z dlhodobého hľadiska.