Užitočné nápady

12 vecí na čistenie vašej kuchyne práve teraz

Pin
Send
Share
Send
Send


Možno pre každú domácnosť je jej kuchyňa jej kráľovstvo. Všetko je umiestnené v poradí, ktoré potrebuje, a každá vec plní svoju funkciu.

V priebehu rokov sa však stáva, že kuchyňa je jednoducho preplnená: veľa balíčkov, riad s hranolkami, prázdne poháre, magnety na chladničke.

To všetko neviditeľne vytvára tlak na psychiku, takže sa cítite nepohodlne. Tu je 12 vecí, ktoré sa okamžite zbavia.

1. Krabica „potrebných vecí“

Krabica plná „nevyhnutných vecí“.

Možno má každá žena v domácnosti zásuvku alebo skrinku s veľmi „potrebnými“ vecami. Tu by ste mali začať s čistením v kuchyni. Samozrejme, nie všetky veci zo skrinky by sa mali vyhodiť, ale musíte sa s niečím rozlúčiť. Pamätajte si, že roztrhané a rozbité je zaslané do koša prvá vec, po ktorej nasledujú veci, ktoré sa nepoužívali dlhšie ako rok. Tieto šeky najčastejšie hromadia šeky, špongie, obrúsky, perá a perá bez atramentu.

Po dokončení odpadu dôkladne roztriedte zostávajúce veci, aby sa navzájom nezamieňali a rozdeľte škatuľu na časti. To je možné dosiahnuť pomocou rôznych nádob, podnosov a škatúľ.

2. Poháre

Štiepané šálky.

Niektorí ľudia láskyplne držia poháre prasknuté a štiepané celé roky, zatiaľ čo iní majú toľko pohárov, že zaberajú niekoľko políc naraz. Obaja nie sú príliš dobrí, najmä ak hovoríme o malej kuchyni, kde sa dvaja ľudia môžu len ťažko otočiť. Pokiaľ ide o poškodené poháre, musia sa okamžite zlikvidovať. Po prvé, na ostré nepravidelnosti môžu byť rezané jazyk a pery. Po druhé, dokonca aj malá prasklina môže spôsobiť, že sa pohár pod vplyvom teploty roztrhne. Po tretie, znečistenie sa hromadí v trieskach a mikrotrhlinách a môže sa vyvinúť huba.

Ak ošetrujete zberateľov a zrazu zistíte, že hrnčeky vás majú vytlačiť z vlastnej kuchyne, má zmysel vykonať audit. Najskôr sa zbavte pohárov reklamnými logami a ponukami kampaní. Ďalej prídu poškodené alebo zastarané. Časť nepoužívaných šálok sa skryje v škatuli.

Bavlnené uteráky.

Ako by sme nechceli, ale uteráky nie sú večné. Najmä pokiaľ ide o kuchyňu, kde je ľahšie nájsť miesto, ako kedykoľvek predtým. V dôsledku častého prania uteráky rýchlo strácajú svoj reprezentatívny vzhľad, vyblednú a získajú nepríjemný zápach. Uisťujeme, že prítomnosť vyblednutých uterákov je výrazná a dáva hosteske couru. Preto, ak vám záleží na vašom vlastnom image a len na láske, nezabudnite na včasné pranie a výmenu uterákov.

4. Plastové dosky

Plastové doštičky.

Plast - materiál je veľmi nejednoznačný a niekedy dokonca nebezpečný. Čo sa týka plastových rezacích dosiek, pri pravidelnej interakcii s ostrými nožmi má materiál tendenciu sa drviť a dostať sa do jedla. Pravidelné používanie plastov v potravinách jednoducho nezvyšuje vaše zdravie. Podľa nášho názoru sú najlepšou alternatívou k plastovým doskám možnosti zo skla alebo dreva.

5. Špongie a handry

Kuchynské handry a špongie.

Handry a špongie sú spotrebným materiálom a mali by sa meniť tak často, ako je to možné. Faktom je, že v dôsledku konštantnej vlhkosti v týchto výrobkoch sa mikróby objavujú a množia sa rýchlo. Ak chcete demisiu trochu oddialiť, dôkladne vypláchnite zvyšky jedla a čistiacich prostriedkov zo špongií a handier, dobre odskrutkujte a nechajte uschnúť. Raz týždenne urobte špongiu „horúcim“ čistením v mikrovlnnej rúre a nezabudnite vymeniť starú za novú najneskôr do dvoch týždňov prevádzky.

6. Sudochki a banky

Sklenené a plastové obaly.

Sklenené nádoby a plastové obaly - veci sú určite užitočné, ale s mierou. Musíte pripustiť, že je smiešne skladovať desiatky plechoviek rôznych farieb a nechať nič uchovávať celé roky alebo mať krabicu naplnenú plastovými nádobami hore, ale použiť iba niekoľko z nich. Stručne povedané, ak banky a sudochki leží vo vašej kuchyni mŕtvej váhy - zbavte sa ich a cítite, ako oveľa ľahšie bude dýchať a koľko miesta sa bude môcť uvoľniť.

7. Obsah chladničky

Výrobky v chladničke.

„Dobrá žena v domácnosti má poriadok všade, dokonca aj v chladničke,“ učia nás staré knihy o ekonómii, ale v každodennom zhonu o poriadku v chladničke si pamätáme veľmi zriedka. Toto sa zvyčajne stáva, keď sa v komore objaví nepríjemný zápach. To je, keď musíte ísť cez všetky tašky a poháre, hľadať "ten pravý" ...

Tam, kde je lepšie nezvrátiť situáciu do krajnosti a včas skontrolovať obsah na policiach. Ak to chcete urobiť, môžete si vytvoriť zoznam potravín, ktoré musíte jesť. Ak sa produkt nejedol v stanovenom čase, musí sa okamžite zlikvidovať.

8. Kuchárske knihy

Knihy na varenie v kuchyni.

Kuchyňa nie je najlepším miestom na ukladanie kníh. Tuk, vlhkosť, voda a kolísanie teploty môžu nepriaznivo ovplyvniť stav publikácií. Preto ak máte rodinu alebo nové kuchárske knihy, nájdite pre ne miesto mimo stravovacieho oddelenia.

9. Magnety

Veľa magnetov na chladničke.

Nie je známe, kde občania postsovietskeho priestoru majú takú lásku k magnetom, ale zdobia takmer každú chladničku pre domácnosť. Samozrejme, v niekoľkých krásnych pamätných magnetoch, ktoré držia poznámky, nie je nič zlé, ale keď je zavesená celá chladnička ... Množstvo magnetov znižuje cenu kuchyne, navyše sa na nich hromadí prach a keď ich je veľa, majú tendenciu klesať. Ďalšia voľná hodina času je venovaná analýze vašej zbierky. Zahoďte všetky propagačné, poškodené a škaredé magnety a nechajte len tie, ktoré majú príjemné spomienky.

10. Supermarketové balíčky

Balenie s obalmi.

Raz sme sa zasmiali starým matkám, ktoré zmazali tašky, a teraz sme šťastnými majiteľmi balíka s obalmi. A to nie je prekvapujúce, pretože v supermarkete pri pokladni často berieme balíček a potom, čo s ním máme robiť, nevieme. Z tohto začarovaného kruhu - handrová kabelka na výlety do supermarketu. Ak tak urobíte, budete sa starať o prírodu a získate štýlové veci na nakupovanie a zbavíte sa hromady šustiacich tašiek.

11. Domáce spotrebiče

Zbytočné domáce spotrebiče.

Niekedy, vedené spontánnymi túžbami, kupujeme to, čo nepotrebujeme. Teraz hovoríme o malých kuchynských spotrebičoch, ktoré sa uskutočňujú a neprinášajú žiadne výhody. Cesta von je veľmi jednoduchá: žehličky, odšťavovače, kombinátory a hriankovače, ktoré nikto nepoužíva, musíte predať as peniazmi na kúpu niečoho, po čom ste dlho túžili.

12. Nože

Staré nože.

Pozrite sa na svoje nože, časť rukoväte je odrezaná na jednom, druhý hrot je ohnutý, tretí je keramický s trhlinou ... Stojí za zmienku, že každá tretia pani môže pozorovať taký smutný obraz v kuchyni. Je čas prestať ukladať veci, ktoré sa ukladajú do odpadu. Ak je lepšie mať dva normálne nože ako tucet zlomených.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send