Užitočné nápady

Prečo je lepšie opustiť spôsob umývania okna novinami a 7 užitočnými tipmi na čistenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Naše babičky boli presvedčené, že čistenie prípadu je jednoduché.

Potrebujete iba vodu s handrou a sódu s octom, s takým arzenálom sa dá všetko umyť, aby sa lesklo. Dnes existuje veľa čistiacich prostriedkov, ktorým je oveľa ťažšie porozumieť.

Ukazuje sa, že tipy na čistenie babičky nie sú vždy užitočné. V tomto prehľade - 7 užitočných rádako skutočne efektívne vyčistiť dom.

1. Nestriekajte čistiaci prostriedok priamo na znečistené povrchy.

Nestriekajte priamo na povrch.

Spravidla nanášajte čistiaci prostriedok na špongiu alebo handričku a kontaminovaný povrch začnite umývať až potom. Prečo to odborníci radia? Po prvé, niektoré čistiace prostriedky môžu byť príliš agresívne, takže za sekundu zničíte povrch. Po druhé, ak je rozprašovaný z veľkej vzdialenosti, je pravdepodobné, že chemikálie môžu spôsobiť alergickú reakciu.

2. Okná neumývajte za slnečného dňa

Okná neumývajte za slnečného dňa.

Zdá sa, že dni, keď svieti slnko, sú ideálne na umývanie okien, ale v skutočnosti tomu tak nie je. V letnom období sa okná zahrievajú a ihneď po nanesení čistiaceho prostriedku sa okamžite odparí. To všetko je plné škaredých škvŕn na oknách. Na všeobecné čistenie si preto vyberte ponurý deň, keď nie je priame slnečné žiarenie a sklo môžete dôkladne umyť.

3. Výrobky z nehrdzavejúcej ocele riadne umyte.

Výrobky z nehrdzavejúcej ocele neumývajte krúživým pohybom.

Bez ohľadu na to, ktorý produkt z ušľachtilej ocele umývate, postupujte podľa jednoduchého princípu: vyvarujte sa kruhových pohybov. Až po nich zostanú škaredé škvrny na nábytku a jedlách, keď je povrch suchý. Aby ste udržali všetko v čistote, nepoužívajte drsné špongie, čistite mydlovou vodou a povrch vyleštite leštidlom na nábytok alebo olivovým olejom.

4. Netierajte zrkadlo novinami.

Sklo neutierajte novinami.

Zrkadlá a okná, naše babičky, ich utierali starými novinami, keď bojovali proti rozvodom. Samozrejme, niet pochýb o účinnosti metódy, ktorá bola testovaná po celé desaťročia, ale treba pamätať na to, že noviny môžu za mokra zanechať stopy po povrchu a na rukách. Je oveľa lepšie používať bežné remeselné balíčky. Takže budete tiež opakovane používať zbytočnú vec a nebudete zašpiniť ruky a okuliare.

5. Nečistite pracovné dosky octového kameňa.

Kamennú dosku neumývajte octom.

Sme zvyknutí na to, že ocot je univerzálny liek, ktorý dokáže vyčistiť veľa znečistenia. Jedným z povrchov, na ktorých nemusíte experimentovať, sú kamenné dosky a pracovné kuchynské stoly. Ocot má deštruktívny účinok na tento materiál, v dôsledku čoho môžu zostať stopy a poškodenia. Používajte iba výrobky, ktoré sú označené ako bezpečné pre prírodný a umelý kameň. O mnohých z nich sme písali na webe.

6. Nože umyte rukou.

Nože umyte rukou.

Ak používate umývačku riadu, neklaďte na ňu nože. Je oveľa lepšie vyčistiť ich bežným mydlom alebo tekutinou na umývanie riadu, po umytí ich okamžite utrite, aby sa neobjavila hrdza. Nože zostanú ostré.

7. Neumývajte nelepivé riady v umývačke riadu.

Umývajte si nelepivé riady rukami.

Nelepivé hrnce a panvice sú tiež lepšie umývanie rúk pod tečúcou vodou. Nepoužívajte pre ne abrazívne a kovové špongie, agresívne prostriedky. Pri umývaní v práčke môže vriaca voda povlak zničiť, použite teplú vodu, ktorá je pre vaše ruky pohodlná, a vaše oblečenie vám vydrží naozaj dlho.

Pin
Send
Share
Send
Send