Užitočné nápady

8 chyby pri čistení, ktoré všetci manželky pripúšťajú vo svojom živote aspoň raz

Pin
Send
Share
Send
Send


Slovom „upratovanie“ prevracia väčšina žien v domácnosti oči a urobí nešťastný výraz tváre. To nie je prekvapujúce, pretože zvyčajne trvá veľmi dlho a vyžaduje všetku silu. Je obzvlášť sklamaním, keď prišlo dlho očakávané voľno a namiesto odpočinku ženy venujú všetok svoj voľný čas umývaniu a umývaniu podláh.

Existuje však spôsob, ako urobiť čistenie radostnou a rýchlou prácou. Ako? Pokúste sa vyhnúť nasledujúcim chybám, ktoré si vyžadujú čas a úsilie.

Chyba 1: Pokúšate sa vyčistiť dom za jeden deň

Nie je možné vyčistiť jeden deň.

Pravdepodobne každý pozná frázu: „V sobotu urobím pranie, čistenie, triedenie vecí v skrini ...“. Nakoniec, keď príde dlho očakávaný víkend, máte len čas a energiu na to, aby ste utreli prach na stole a vložili špinavé oblečenie do práčky.

Dôvodom tohto trendu je to, že sa snažíte urobiť všetky domáce práce za jeden deň. Toto je hlavná chyba, ktorú hostesky robia pri plánovaní upratovania. Verte mi, na jeden deň nemôžete urobiť ani polovicu toho, čo chceli. Preto okamžite nalaďte na skutočnosť, že to bude trvať 3 až 4 dni. Dnes môžete prach utrieť vo všetkých izbách, zajtra - vyčistiť kuchyňu a pozajtra - umyť okná. Budete tak menej unavení a účinnosť čistenia sa výrazne zvýši. Akonáhle sa objaví voľný čas, pozorne si prečítajte byt a nájdite oblasť, ktorá si vyžaduje vašu pozornosť.

Chyba 2: nesušíte uteráky ani sprchové závesy

Uteráky a sprchové závesy nesmú byť mokré.

Vlhké tkanivo je ideálnym miestom pre vznik a množenie rôznych baktérií. Ak nechcete mať doma pleseň, utrite uteráky ihneď po použití. Môžete ich zavesiť na balkón alebo batériu. Dobrou možnosťou je vybrať výrobky alebo na ulici, aby mali vonku pár hodín zábavy. Pokiaľ ide o sprchovú clonu, mala by sa vždy narovnať tak, aby rýchlejšie zasychala.

Zanesená chladnička sťažuje čistenie.

Je to jedna vec, keď kupujete výrobky niekoľko dní vopred, aby ste po práci nestrávili čas nakupovaním. Ale úplne inak, ak je vaša chladnička naplnená do kúskov ovocia, syrov, párkov, pizze. Zvyšky potravín prispievajú k tomu, že na policiach v chladničke nezostáva žiadny priestor a je ťažké sa o ňu starať. Okrem toho v dôsledku nesprávneho skladovania výrobkov existuje riziko vzniku plesní. Preto sa musíte zo zvyškov jedla okamžite zbaviť alebo jesť celý deň. Ak ste si istí, že po večeri nikto nebude jesť sendviče, pošlite ich do koša. Varianty výhovoriek „Čo keď budem hladovať v noci“ alebo „Jesť zajtra, keď sa vrátim z práce“, nebudú fungovať. Buďte nemilosrdní voči zvyškom jedla a potom vám chladnička povie: „Ďakujem.“

Ďalšou možnosťou je okamžite pripraviť toľko jedál, koľko môžete jesť naraz. Medzitým vyhodíte nepotrebné výrobky z chladničky, utrite police, pravdepodobne sa v nich nahromadí veľa kondenzátu.

Chyba 4: nečítate štítky na domácich chemikáliách

Pri výbere čistiaceho prostriedku si prečítajte, čo je napísané na obale.

Pred použitím čistiaceho prostriedku si pozorne prečítajte spôsob použitia. Ak štítok hovorí, že by mal byť nanesený na špinavý povrch a ponechaný po dobu 15 - 20 minút, potom postupujte presne podľa týchto pokynov. Podľa výrobcu je toto množstvo času dostatočné na to, aby produkt pracoval, čo znamená, že po štvrťhodine môžete ľahko umyť mastnotu, nečistoty a iné nečistoty. Po 5 minútach nie je potrebné bežať pred motorom a preplachovať čistiaci prášok. Alebo naopak, stratiť čas a pozrieť sa, ako konal, až po 2 hodinách. Takto znížite iba účinnosť čistenia.

Chyba 5: Máte jednu handru na čistenie celého domu

Jedna tkanina nemôže trieť podlahu a odstraňovať prach.

Ak použijete tú istú handru na čistenie kuchyne, umývanie okien a odstraňovanie prachu, potom zablahoželať - vôbec ju nečistíte, radšej prenášajte znečistenie z jedného miesta na druhé. Aby bol dom skutočne iskrivý a nemuseli ste sa báť prítomnosti baktérií, musíte zásobiť veľké množstvo handier. Nakupujte v obchode dva typy: na suché a mokré čistenie. Nezabudnite, že musíte pravidelne meniť výrobky za nové, rovnako ako ich musíte včas prať v práčke.

Chyba 6: po vysávaní utrite prach

Prach z nábytku sa usadzuje na podlahe.

Nezabudnite na jedno z hlavných pravidiel efektívneho čistenia - najskôr musíte utrieť prach v miestnosti a potom vysať koberce. Ak všetko urobíte opačne, malé odpadky padnú na podlahu a budete ich musieť znova vyčistiť. Prečo to isté urobiť v druhom kole, ak dokážete všetko vylepšiť prvýkrát? Preto si vypočujte radu: odstráňte miestnosť zhora nadol. Takže si môžete dať byt do poriadku vo veľmi krátkom čase.

Chyba 7: ste posadnutí čistou

Sterilná čistota je zdraviu škodlivá.

Sú milenky, lenivé a sú aj takí, ktorí sú posadnutí čistotou. Ak ste druhým typom, mali by ste vedieť, že denné čistenie má aj svoje negatívne stránky, najmä ak vo svojej práci používate veľké množstvo dezinfekčných prostriedkov. Podľa našich informácií sterilná čistota v byte neumožňuje nášmu telu trénovať a odolávať baktériám, ktoré sú v normálnom prostredí veľmi veľké. Okrem toho miestom obvyklých klíčkov je pleseň, čo je tiež nepríjemné.

Preto je ideálnou možnosťou čistenie domu, pretože je znečistený. Pokúste sa použiť mierne čistiace prostriedky, ktoré nepoškodzujú telo alebo paže čistou vodou a handrou.

Chyba 8: Čistiace handry zriedka zmeníte

Čistiace utierky je potrebné pravidelne vymieňať.

Je to ako štetce na tvár - ak sa o ne pravidelne nestaráte, všetok prach, nečistoty a zvyšky make-upu prechádzajú do pokožky. Rovnako tak s handrami na suché a mokré čistenie. Po vyčistení zostávajú rôznymi kontaminantmi, ktoré prispievajú k vzniku baktérií.

Pin
Send
Share
Send
Send