Užitočné nápady

10 tipov, ktoré vám pomôžu transformovať kúpeľňu, aj keď hovoríme o typickom „Chruščovovi“

Pin
Send
Share
Send
Send


Koncept malej kúpeľne je známy drvivej väčšine našich krajanov.

V kúpeľoch "Chruščov" sa viac podobajú skladovacie priestory, v ktorých je ťažké sa otočiť. Avšak aj taký malý priestor sa dá vizuálne transformovať a urobiť funkčným, ak viete ako.

Zhromaždili sme niekoľko užitočných tipov na usporiadanie malej kúpeľne.

1. Zrkadlá

Veľké zrkadlo nad umývadlom.

Stena nad umývadlom je obyčajne zdobená zrkadlom. Ak si však vyberiete väčší model a doplníte ho osvetlením, pomôže to vizuálne vytlačiť steny najbližšej kúpeľne. Mimochodom, na rozdiel od presvedčenia mnohých dizajnérov, zrkadlá bez rámov vyzerajú omnoho lepšie ako tie, ktoré sú uzavreté v mohutných, hoci drahých rámoch.

2. Prútený kôš

Prútený kôš namiesto palcov.

Prútený kôš nie je len módny trend, ale aj skvelá alternatíva k objemnému podstavcu. Vďaka svojej nepružnej konštrukcii je možné kôš umiestniť aj v úzkom priestore pod umývadlom alebo blízko vane.

3. Funkčné skrinky

Funkčná skrinka pod umývadlom.

Ak si myslíte, že komunikačný drez musí byť skrytý v skrinke, vyberte model s ďalšími funkciami. Na tento účel vám odporúčame vyrobiť si skrinku na objednávku podľa parametrov vášho kúpeľa. V skrinke môže byť vybavená úzka skrinka na bielizeň, ako aj časť na kozmetiku a uteráky.

4. Rohové umývadlo

Rohové ergonomické umývadlo.

Predtým zostali rohy v kúpeľni prázdne, pretože tam nič nesedelo. Moderní dizajnéri sa však zaujímajú o záujmy spotrebiteľov a pravidelne vymýšľajú nové návrhy ergonomického nábytku a inštalatérskych prác. Napríklad, ak chcete uvoľniť ďalší meter priestoru v kúpeľni, pomôže rohové umývadlo namontované nad kúpeľňou.

5. Ukladanie uterákov

Udržiavanie uterákov v malom kúpeli.

Podľa nášho názoru, množstvo uterákov vo vani vytvára pocit zmätku, čo je pre malú miestnosť neprijateľné. Aby sa problém nezhoršoval, vložte uteráky do prútených košov, na police alebo do skrinky pod umývadlo.

6. Zrkadlová doska

Zrkadlá a lesklé dlaždice.

Zrkadlové a lesklé dlaždice práve vyrobené pre malé priestory. Dokonale odráža svetlo, mení rozmery miestnosti a vytvára ilúziu voľného priestoru. Jedinou negatívnou - bude musieť pot s čistením.

7. Elegantná opona

Krásna opona v kúpeľni.

V malom kúpeli je zriedka možné nájsť miesto na dekoráciu predmetov a roztomilých drobností. Doprajte tejto miestnosti eleganciu kvalitnou kúpeľnou oponou. Samozrejme ani najdrahší model nevyrieši problém s nedostatkom štvorcových metrov, ale odvráti pozornosť a stane sa centrom prízvuku vášho priestoru.

8. Mini police

Uchovávanie drobností.

Je ťažké si predstaviť kúpeľňu bez najrôznejších drobností, voňavých pohárov a iných drobností. V malej kúpeľni však nie je vždy dostatok miesta na všetky tieto veci. Riešenie problému pomôže malým otvoreným poličkám na stenách a vo vnútri skriniek. Budú môcť umiestniť kozmetiku, parfumy a ďalšie kúpeľňové doplnky.

9. Originálne skrinky

Alternatívne skrinky.

Ak nie je miesto pre plnohodnotné palce, má zmysel venovať pozornosť ich kreatívnym alternatívam. Môžete si postaviť skrinku z veľkých dosiek alebo zo starého dreveného schodiska.

10. Vaňová zástena

Úložný priestor pod kúpeľňou

Obrazovka pod kúpeľňou s niekoľkými dverami vám umožní diskrétne umiestniť všetky domáce chemikálie a doplnky pre domácnosť.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send