Užitočné nápady

10 tajomstiev dizajnu, aby váš domov vyzeral na obálke časopisu

Pin
Send
Share
Send
Send


Po preskúmaní interiérov najslávnejšieho obchodu s nábytkom vo svete IKEA si všimnete, že všetky majú určitú podobnosť: originálne, dobre usporiadané a mimoriadne pohodlné.

Zdieľame škandinávske tajomstvá týkajúce sa organizácie interiéru vášho domu, ktoré sa dizajnérom IKEA veľmi páčia. Ak ich oživíte, váš domov bude vyzerať ako obálka časopisu.

Vyberte správnu farbu

Farbu interiéru je možné vizuálne úplne zmeniť: napríklad vďaka svetlým farbám sa dokonca aj malá miestnosť zdá byť priestrannejšia. V poslednej dobe však existuje trend „50 odtieňov béžovej“. Táto farba samozrejme vyzerá veľmi elegantne, ale nie je jediná dostupná. Môžete si vybrať modrá, levanduľa, mäta, všetky druhy šedej: váš domov bude vyzerať rovnako útulne a elegantne. Napríklad, ako tento dizajn s šedou farbou.

Usporiadajte farebné akcenty

Vytvárajte farebné akcenty v jednom farebnom prevedení. Môžu to byť viacfarebné vankúše, koberčeky, lampy, obrazy, čokoľvek. Môžete zariadiť nielen farebné akcenty, ale aj geometrické a abstraktné vzory.

Neboj sa experimentovať

Experimenty sú vítané nielen s nábytkom alebo doplnkami, ale aj napríklad s podlahou. Nezabudnite však, že ak je podlaha svetlá, zvyšné prvky musia byť viac-menej neutrálne, aby sa interiér nestal príliš extravagantným.

Hrajte s priestorom

Môžete hrať s hĺbkou priestoru, nielen s farbou. Zrkadlá tiež umožňujú zviditeľniť vašu izbu.

Vyberte si správne osvetlenie

Čím viac svetla, tým lepšie. Môžete použiť rôzne schémy osvetlenia: centrálne svietidlo, prídavné ramená - stolné alebo stojacie svietidlá.

Nezabudnite na dekorácie

Nebojte sa používať izbové rastliny vo vnútri. To prinesie viac čerstvosti. Všetky druhy doplnkov vo forme mäkkých prikrývok, dekoratívnych vankúšov, abstraktných obrazov, plagátov, minimalistických hodín, farebných kvetináčov, prútených košov a ovocných jedál naplnia vašu izbu životom.

Nepreháňajte to

Najlepšie je mať hladké rovné steny. Žiadne viacúrovňové vzory!

Jediná vec, ktorú môžete preháňať, je ... posteľ!

Pamätajte: posteľ v spálni by mala byť kráľovská. Na doplnenie príslušenstva použite prikrývky, veľa vankúšov a posteľných prikrývok. Posteľ by mala byť najpohodlnejším miestom v dome - tak, že keď sa na ňu len pozriete, okamžite by ste chceli ísť spať.

Pin
Send
Share
Send
Send