Užitočné nápady

8 kulinárskych tipov, s ktorými bude mäso šťavnaté, chutná polievka a polievka nie je horšia ako polievka mojej matky

Pin
Send
Share
Send
Send


8 kulinárskych tipov, s ktorými bude mäso šťavnaté, chutná polievka a polievka nie je horšia ako polievka mojej matky

Varenie sa môže zmeniť na dennú rutinu alebo pole pre kreatívne experimentovanie. Každý si vyberie, čo sa mu páči.

Ak chcete zmeniť obvyklé jedlá alebo ich len uvariť chutnejšou, pridajte nové tóny chuti, zapamätajte si ich tipy na varenie.

1. Boršč s príjemnou kyslosťou

Ako uvariť polievku s kyslou.

Boršč nie je iba tradičné jedlo, pre mnohých je to základ kŕmnej dávky. Na zlepšenie jeho chuti a vzhľadu stačí poznať iba jeden trik. Keď ste uvarili vývar a ste pripravení nakrájať nakrájanú zeleninu, pridajte na panvicu trochu čerstvej šťavy z repy. Takýto koncentrát dá hotovej miske ľahkú kyslosť a farba bude skutočne rubínová, nie bledočervená.

2. Jemné kuracie kotlety

Ako variť mäkké kuracie karé.

Na varenie kuracích kotletiek pridáva veľa gazdiniek drobky namočené v mlieku. Ale omnoho viac bujných hamburgerov bude, ak zmiešate mleté ​​mäso so krupicou alebo uvarenou fazuľou.

3. Cukor na mäso a ryby

Soľ a cukor sú vždy spolu.

Nenechajte sa zamieňať s tým, že aj slané jedlá by sa mali sladiť. Tak sa ukázalo, že majú nasýtené odtiene chuti. Potravinársky priemysel pozná toto tajomstvo, napríklad v recepte cheeseburgerov, hranoliek a mnohých omáčok McDonald's je cukor. Pridajte nejaký cukor k mäsovým a zeleninovým jedlám a jedlám z morských plodov a skutočne cítite ten rozdiel.

4. Mrkvový šalát

Lahodný a zdravý mrkvový šalát.

Mrkvový šalát je zimným zdrojom vitamínov. Varte ju s jablkami, vlašskými orechmi a ... strúhaným zázvorom. Chuť je vynikajúca a výhody sú vynikajúce.

5. pohánka

Ako uvariť lahodnú kašu z pohánky.

Ako varí pohánka, každý vie. Opláchnite tečúcou vodou, zapálte oheň v panvici a varte do mäkka. Ale existuje jeden trik, ktorý veľa kuchárov používa. Ak chcete ochutnať pohánky bolo nasýtené, skúste to opláchnuť a potom - zapáliť na panvici po dobu 5-7 minút, takže zrno a sušené a trochu pražené. Po varení ako zvyčajne. Mimochodom, doba varenia je v tomto prípade výrazne skrátená.

6. Mäso v pive

Mäso v pive je jednoduché a chutné.

Na marinovanie mäsa môžete použiť nielen kyslou smotanu, horčicu alebo paradajkovú omáčku (pripomíname vám, že na tento účel je lepšie nepoužívať majonézu, o tom sme písali už skôr na webe). Je veľmi chutné naplniť mäso pivom, a preto ho varte v rúre. Miska je mäkká a voňavá. Hlavnou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je pravidlo: brať ľahké pivo na bravčové a kuracie mäso a tmavé pivo na hovädzie mäso.

7. Polievka

Polievka so syrom je dvakrát tak chutná.

Dokonca aj najbežnejšia zemiaková polievka sa dá premeniť takmer na jedlo z reštaurácie, ak k nej pridáte strúhaný syr a niektoré sušienky. Oveľa výživnejšie a chutnejšie. Mamičky, vziať dobrú radu na vedomie, ak deti plocho odmietajú jesť prvý obed.

8. Káva

Šálka ​​espressa a pohár vody.

Určite ste videli, že v kaviarni sa vždy podáva šálka espressa so pohárom vody. Je to kvôli striedaniu chutí: dúšok vody, dúšok kávy. V tomto prípade zakaždým, keď cítite bohatú paletu silných nápojov. Nebuďte lenivý, pite a doma. Potom namiesto veľkého hrnčeka stačí malá šálka kávy, aby ste cítili potešenie.

Pin
Send
Share
Send
Send