Užitočné nápady

11 chýb, ktoré robíme, keď sa opravujeme

Pin
Send
Share
Send
Send


Sme typická mladá rodina s hypotékou, mačkou a psom. Ako každý, aj tu chcete pohodlie a teplo za málo peňazí. Preto sme sa rozhodli vykonať opravy sami. Zdalo sa, že to bolo také ľahké a jednoduché: „Budeme iba namaľovať všetko biele a byť pripravené!“, „Na internete sú k dispozícii výukové programy pre všetky príležitosti.“ Uplynulo šesť mesiacov a všetko, čo sa zdalo byť jednoduché, bolo dlhá a únavná práca.

Poznaním aspoň jedného z týchto tipov pred začatím opráv by sme ušetrili veľa času a úsilia. Dúfame, že naša rada bude pre vás užitočná.

strop

Ak nie ste profesionál, je lepšie opustiť myšlienku vytvoriť sádrokartónový strop sami. Je to ťažké aj pre dve z nich - listy sadrokartónu sú veľké a ťažké, okrem toho musíte vyplniť švy medzi nimi a čo je najnepríjemnejšie, prechádzať brúsnym papierom: jemný prášok letí do očí, aj keď nosíte ochranné okuliare. A to je len začiatok, pretože musíte spoje upevniť pomocou mriežky a znovu utesniť, čo je opäť prach.

Spínače a dvere

Vyzerá to ako elementárne, ale napriek tomu sme urobili chybu a nainštalovali spínače pre kúpeľňu aj chodbu pred kúpeľňou. Teraz naši hostia neustále hrajú: „Ako zapnúť svetlo v kúpeľni?“. Musíme urobiť veľa zbytočných pohybov.

Laminát a pes

Zbožňujeme nášho psa, ale potom, čo sme položili lacný laminát na podlahu, naše srdce sa chvejú zakaždým, keď sa pes rozhodne natiahnuť, poškriabaním podlahy jeho nechtami. Okrem toho je podlaha pre psa príliš klzká a nohy sa šíria.

Farba steny

Vidíš tú hroznú broskyňovú farbu? Obchod povedal „béžový“. Strávili sme veľa času zmesou, potrebovali sme dvakrát toľko farby, ako je uvedené v pokynoch, a keď boli maľované rohy, farba skončila. Pri hnetení novej dávky sme nemali presne rovnaký odtieň, takže teraz máme viacfarebnú chodbu.

Ľahká podlaha

Keď sme mali hnedé linoleum, bolo možné vyčistiť podlahy raz týždenne a po zvyšok času žiť s čistým svedomím. Mysleli sme si, že sivá podlaha vyrieši všetky naše problémy s čistením, ale teraz musíme podlahu umývať každé dva dni a vždy to vyzerá špinavo.

Akrylová kúpeľná deka

Voda v akrylovom kúpeli sa veľmi rýchlo ochladzuje. Bohužiaľ sme to našli po inštalácii. Na dosiahnutie lepšej úspory tepla bolo možné pokryť vonkajší povrch kúpeľa polyuretánovou penou.

Skúsenosti zo spoločnej opravy nás veľa naučili: zjednotili sme sa proti spoločnému nepriateľovi - oprava. Okrem toho sme objavili nové talenty. Netušil som, že by som mohol použiť tmel, a môj manžel nevedel, že je odborníkom na inštaláciu dverí. Naučili sme sa rokovať! Teraz je náš domov splnený sen vytvorený vlastnými rukami.

Pin
Send
Share
Send
Send