Užitočné nápady

Neočakávané a užitočné spôsoby striedania každodenných vecí.

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý, kto sa tak či onak stretáva s upratovaním alebo aspoň s vykonávaním najjednoduchších úloh v domácnosti, sa snaží uľahčiť a optimalizovať domáce úlohy.

Skvelý spôsob, ako to dosiahnuť, je alternatívne použitie každodenných vecí.

Toto sa bude diskutovať v tomto preskúmaní.

1. Citróny

Čistite za minútu.

S citrónmi môžete vyčistiť takmer všetko. Sú však zvlášť vhodné na čistenie mikrovlnnej rúry. Stačí nakrájať plátok citróna, dať ho do misky s vodou a vložiť do mikrovlnnej rúry na 45 sekúnd. Škvrny v mikrovlnej rúre budú omývané oveľa rýchlejšie, čo tiež eliminuje nepríjemný zápach.

2. Gumový mop

Gumová mop je ideálnym riešením na umývanie okien.

Funguje to skvele na čistenie okien. Môže však tiež ľahko odstrániť chlpy zvierat z koberca.

3. Aspirín

Tajomstvo aspirínu.

Spočiatku bol aspirín iba liek proti bolesti, ale nedávno sa začal používať ako prostriedok na riedenie krvi. Napríklad môže pomôcť zabrániť tvorbe krvných zrazenín v nohách počas dlhých letov.

4. Bavlnené tampóny

Bavlnené puky na očarujúce sviečky.

Často je veľmi ťažké zapáliť sviečku krátkym knôtom. Stačí len ponoriť špičku bavlneného tampónu do alkoholu a potom ho použiť na zapálenie sviečky.

5. Ústna voda

Úplná dezinfekcia.

Zvyčajne ju používa výlučne na čistenie úst. Takáto tekutina je však tiež ideálna na dezinfekciu zubnej kefky.

6. Tenisové lopty

Takáto užitočná vec.

Môže sa to zdať šialené, ale ak niekto chce, aby uteráky boli nadýchané v sušičke, ale necítili, mali by ste do sušiča hodiť pár tenisových loptičiek. Uteráky budú nadýchané, ale vôňa nebude.

7. Maslo

Malý kúsok na vyriešenie veľkého problému.

Tí, ktorí si zamotali žuvačku vo vlasoch, vedia, ako to môže byť nepríjemné a aké bolestivé je získať to. A v skutočnosti stačí do vlasov vtrieť nejaké maslo. Nabudúce, keď sa vaše ruky zašpinia šťavou alebo lepidlom, skôr ako ich umyte mydlom a vodou, mali by ste ich trochu trieť olejom.

8. Horčica

Pre príjemnú vôňu.

Pre mnohých to bude pravdepodobne neočakávané. Ak rozriedite horčicu v malom množstve vody, získate skvelý dezodorant. Ak odpadkový kôš zapácha nepríjemne, mali by ste ho opláchnuť vodou.

9. Jedlá sóda

Má mnoho alternatívnych použití. Jedným z najobľúbenejších receptov je použitie sódy ako prírodného dezodorantu (najmä v prípade obuvi alebo chladničky).

10. Káva

Káva ako záchrana pred hmyzom.

Pre tých, ktorí majú problémy s hmyzom, stačí naliať kávu na miesta, kde sa nachádzajú. Káva má silný zápach, ktorý sa mnohým hmyzom nepáči. Okrem toho môže byť obzvlášť užitočný v záhrade kvôli svojej kyslosti. Mravce majú tendenciu držať sa ďalej od vysoko kyslých pôd.

11. Vajcia

Bielkoviny môžu pomôcť vyčistiť kožené výrobky. Potrebujete len vtierať nejaké biele vajce do špinavej obuvi alebo kabelky a potom ju utrieť navlhčenou utierkou.

12. Noviny

Staré noviny v boji proti zápachu.

Čítané noviny nemusia byť vyhodené. Môže sa použiť na dezodorizáciu obedových krabíc. Stačí len nalepiť noviny zrolované do škatule a pohltí všetky pachy.

13. Ocot

Je ideálny na čistenie šálok, čajníkov a kávovarov od škvŕn kávy a čaju. Musíte len zahriať ocot a namočiť pohár alebo čajník v ňom na noc. Do rána sa budú trblietať ako nové.

14. Sprchovacie čiapky

Od hlavy po chodidlá.

Ich im ukážeme krásne poťahy na topánky. Klobúky preto prichádzajú, keď sa nechcete niekde zdediť so špinavou obuvou.

15. Narovnávače vlasov

Namiesto železa môžu žehliť oblečenie. Táto metóda je vhodná, ak na ruke nie je žehlička alebo ak sú na odeve len malé záhyby. Pomáha tiež šetriť čas ráno.

Pin
Send
Share
Send
Send