Užitočné nápady

12 bežných chýb v interiéri malých bytov

Pin
Send
Share
Send
Send


12 bežných chýb v interiéri malých bytov

Malý byt môže byť veľmi pohodlný, ak si vyberiete správnu farbu stien, doplnkov a nábytku.

Tipy na dizajn vám pomôžu vizuálne rozšíriť priestor.

1. Zahoďte tapetu s orámovaním

Toto konštrukčné riešenie je zriedka vhodné pre malú miestnosť. Ohraničenie delí stenu na dve časti a zdôrazňuje iba nedostatok miesta. Ak chcete uvoľniť predstavivosť, je lepšie pridať zrkadlá: zväčšia priestor.

2. Nástenné dekorácie

Obľúbené obrázky v rámoch, ozdobné dosky, obrazy, kresby, magnety - to všetko skryje priestor malej miestnosti. Lepšie je nechať stenu prázdnu.

3. Množstvo príslušenstva a častí

Neodhadzujte byt sviečkami, vázami, figúrkami a iným príslušenstvom, aspoň kým nezískate priestrannejší dom.

4. Svetlé farebné tapety s ornamentami

Zabudnite na viacfarebné kvetinové vzory. Ak chcete, aby bol interiér exkluzívny, namaľujte alebo namaľujte jednu zo stien kontrastnou farbou.

5. Prírodný kameň alebo jeho napodobenina

Textúra kameňa, dokonca aj svetlo, bude priaznivo zdôrazňovať iba priestranný byt: reliéf tohto materiálu zužuje priestor. Tento dokončovací materiál vyžaduje miesto.

6. Orientálny štýl

Umiestnite koberec - na podlahu, nie na steny. Zabudnite na pokrývky a vankúše na gauči: sú vhodnejšie pre priestranné domy.

7. Nábytok v strede miestnosti

Hlavnou vecou pri zariaďovaní nábytku v malej miestnosti je ponechať čo najviac voľného miesta. Nábytok umiestnite po obvode av strednej časti umiestnite konferenčný stolík.

8. Sparné teplé farby

Dizajnéri odporúčajú nepoužívať teplé farby v interiéroch malých bytov. Medzi zakázané tóny - červená, žltá a oranžová. Biely zoznam je svetlo šedý, modrý a zelený. Napríklad môžete maľovať tri steny biele a jednu farbou zeleného jablka.

9. Rastliny na podlahe

V miestnosti sa vyskytujú veľké črepníkové rastliny, ako sú fíkus alebo palmy. Obmedzte sa na malé kvetináče na parapete.

10. Zdobené dvere

Ťažké dvere, najmä tmavé odtiene, opticky rozdeľujú priestor a zdôrazňujú malú veľkosť miestnosti. Vyberte si posuvnú konštrukciu alebo jednoducho nechajte rám dverí prázdny.

11. Kontrastná podlaha

Podlahu v miestnosti by ste nemali vizuálne deliť. Pre malú miestnosť nie je vhodný viacfarebný laminát alebo svetlý koberec. Je lepšie, ak podlaha bude neutrálny.

12. Dole so závesmi

Okná zadarmo zo záclon! Izba bude mať viac svetla a priestor navyše, a to je presne to, čo potrebujete.

Museli ste zariadiť malý byt? Aké metódy ste použili na to, aby bol vizuálne priestrannejší?

Pin
Send
Share
Send
Send