Užitočné nápady

7 netriviálnych spôsobov maskovania neestetického radiátora ústredného kúrenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Batéria nie je najkrajšou časťou interiéru domu.

Najmä pokiaľ ide o starú sovietsku batériu.

Okolo mňa jemná oprava ihly a táto harmonika na najvýznamnejšom mieste kazia všetko.

Materiál ukáže sedem veľmi originálnych a netriviálnych spôsobov maskovania radiátora.

1. Panel lisovaných drevných triesok

Podľa nášho názoru to vyzerá veľmi dôstojne.

V každom stavebnom supermarkete nájdete veľmi lacné vyrezávané panely z lisovaného drevného odpadu so širokou škálou prierezových vzorov. Cena emisie za hotovú domácu obrazovku na starom chladiči je asi 10-15 dolárov. Tieto panely počas vykurovacieho obdobia nepraskajú, nie sú deformované teplotným rozdielom. Jediná vec, ktorej sa obávajú, je voda. Preto by ste mali kvety na parapete starostlivo zalievať, keď sú k dispozícii, a počas mokrého čistenia podlahy musíte odstrániť obrazovku.

Takéto panely sa obvykle predávajú vo veľkosti 70 x 100 cm.

Panely sa predávajú nenatierané a na prednej strane sú natierané lakom, čo znamená, že sa neočakávajú rôzne farby. Spravidla sú mierne svetlejšie alebo mierne tmavšie, ale v rámci farebnej schémy „drevo“.

Akákoľvek veľkosť obrazovky vám poskytne najjednoduchšie rýchle opravy.

Pretože veľkosť radiátora a jeho topenie vo výklenku pod oknom v každom byte môžu byť individuálne, budete musieť s pílkou trochu pracovať. A pripevnite dve časti hotovej obrazovky pomôže penny rohu spojovacie prvky pomocou skrutiek, ktoré sa predávajú v oddeleniach stavebného príslušenstva úplne v akejkoľvek veľkosti. Otvorenosť týchto obrazoviek vám umožňuje umiestniť skrutky kdekoľvek a do ľubovoľného priechodného prvku (to je veľmi výhodné).

2. Opona

Rakva sa niekedy otvára jednoducho.

Niekedy nie je vôbec potrebné znovu vynájsť koleso, pokiaľ ide o maskovanie batérie. Prečo nepoužiť záclonu? Niekedy je radiátor umiestnený na takých miestach v miestnosti, ktoré môžu byť v režime "27/7" dobre zakryté závesom na podlahu. Platí to pre rohové batérie, batérie v obývacích izbách alebo detských izbách.

Polo kamufláž pre moderné batérie.

Moderný žiarič zvyčajne nie je veľmi dráždivý pre oči, ale bolo by vhodné čiastočne ho zamaskovať závojom z modernej plachtoviny.

3. Veľký medvedík

Mi-mi-mi riešenie!

Toto riešenie je určite najdrahšie v tejto kolekcii, ale ak sú v byte deti alebo len milovaní ľudia, ktorí milujú plyšové hračky, tak prečo ich nespokojiť s obrovským plyšovým medveďom? A zároveň zamaskovať škaredý žiarič. Medveď sa stane strážcom domu, keď sedí pred chladičom. Určite bude obľúbeným hot spotom, deti a dospelí budú zbožňovať sedenie na večeri, sledovanie ich obľúbených filmov alebo televíznych relácií.

Pre takého medveďa sa môžete skryť.

Niektoré továrne na hračky ponúkajú výrobky za veľmi prijateľné ceny. Pravdepodobne najnižšiu emisnú cenu môže ponúknuť AliExpress a bieloruská továreň na hračky „FANCY“.

4. Rada našich babičiek: prikrývka, ktorá sa hodí k interiéru

Veľmi pohodlné.

Keď sa v zime v sovietskych časoch „vybili“ batérie, takže nebolo nič na dýchanie, naša babička našla správne riešenie: zatvoriť chladič koberčekom. Okamžite to bolo menej horúce a upchaté. Prečo tento trik zopakovať už v našej dobe?

Mačiatka určite ocenia!

Môžete si vyzdvihnúť prikrývku, ktorá zodpovedá hlavným vnútorným detailom miestnosti, a tak poraziť taký prípad pre radiátor.

5. Maľovanie

Kreatívne riešenie.

Ak si kúpite obrázok žiaruvzdorného materiálu, napríklad plastu, bude to vynikajúca obrazovka pre batériu. V tomto okamihu nie je možné zastaviť let fantázie - od reprodukcií majstrov renesancie po moderné japonské manga.

Aj keď neveríte jednorožcom, jednorožec verí vo vás ...

Niekto by uprednostnil obraz mytologických stvorení, pretože na fotografii je trochu vyššia ...

Poteší oko)))

... a niekto by uprednostnil obrázok, ktorý natrvalo poteší oko skutočného človeka, ako na tejto fotografii.

Neutrálna maľba.

Takýto neutrálny dizajn je však vhodný do každého interiéru.

6. Ohybný koberec vyrobený z tenkých drevených trámov

Malá východná nota.

Napriek tomu, že sa zdá, že takéto príslušenstvo je dotykom východu, v skutočnosti je pomerne ľahko dostupné v športovom obchode, ako je „SportMaster“.

Zen dizajn.

Tento multifunkčný výrobok sa dá použiť ako koberec do kúpeľne, ako stojan na rôzne predmety a ako stôl na vonkajšie orientálne čaje. V našom materiáli našlo svoje využitie ako clona na radiátore.

7. Klasika: výklopná mriežka moderného vzhľadu.

Celkom pekné!

Stará dobrá kovová mriežka mriežky na sovietskej batérii dlho nevyjde z módy. Časy sú nehybné a teraz nie všetky takéto siete sú také škaredé ako pred 50 rokmi.

Celkom pekné!

Dôstojná konkurencia kovovým výklopným mriežkam bude môcť byť vyrobená z plastu a ďalších moderných žiaruvzdorných materiálov.

Sovushki pre škôlky (a nielen!) Izba.

Nevýhodou pri ich výbere môže byť štandardná veľkosť roštov v konkrétnom obchode, ktorá nemusí byť vhodná pre konkrétny radiátor. Práve s tým sa autor stretol, a preto sa uchýlil k prvému riešeniu tejto zbierky - domácej obrazovke z panelu lisovaného drevného odpadu.

Pin
Send
Share
Send
Send