Užitočné nápady

Premena staromódnej kuchyne na štýlovú maličkosť: 5 príkladov od majiteľov Chruščov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako viete, kuchyňa je najnavštevovanejším miestom v byte, kde trávi najviac rodina celá rodina.

Koniec koncov, tu nielen varia dobroty alebo večere, ale komunikujú aj v kruhu príbuzných a priateľov.

Preto sa mnohí snažia vytvoriť osobitnú atmosféru pohodlia a tepla, premieňajúc staromódny a matný interiér na príjemný, štýlový a elegantný priestor.

Transformácia kuchyňa jednoizbový byt.

Kto z nás nesníva, že kuchyňa bola krásna, pohodlná a multifunkčná? Koniec koncov, každá kuchyňa, či už ide o veľké štúdio alebo miniatúrnu izbu v „Khrushchev“, by mala odrážať nielen vkus a preferencie majiteľov, ale mala by zodpovedať aj moderným trendom, poskytovať pohodlie a útulnú atmosféru a zároveň byť štýlová a elegantná.

Varianty aktualizovaných kuchýň.

Nasledujúce príklady jasne ukážu, ako sa niektorým majiteľom podarilo zo staromódnej a únavnej kuchyne, pri používaní rady dizajnérov v praxi, predstavivosti a obratnosti, urobiť skutočnú štýlovú maličkosť.

1. Transformácia malej kuchyne v Chruščov

Malá kuchyňa v "Chruščov" transformovať.

Táto malá kuchyňa bola v depresívnom stave, podobne ako mnoho iných miestností v starom bytovom dome. Majiteľ sa preto rozhodol trochu osviežiť, pridať veselé farby a nejaké štýlové doplnky, vďaka ktorým sa dieťa stalo elegantným a funkčným priestorom.

Steny boli natreté jasnou a pozitívnou tyrkysovou farbou.

Schéma štrukturálnych zmien, ktoré umožnili radikálne transformovať priestor malej kuchyne.

Majiteľ tejto malej kuchyne sa najskôr rozhodol radikálne zmeniť nielen farebnú schému, ktorá priniesla zvláštnu atmosféru jasu a štýlu, ale aj štrukturálne usporiadanie pracovného priestoru a jedálenského priestoru. Čo jej umožnilo stať sa pohodlnejším, krajším, praktickejším a funkčnejším.

Pracovná doska tvaru U v kuchyni umožňuje usporiadať jedálenský kút a vytvoriť veľkú pracovnú plochu.

Otvorené police umožnili usporiadanie originálnych skladovacích systémov nielen pre riad.

Ak chcete racionálne využívať všetky vertikálne oblasti, zavesil veľký počet políc.

Kompaktná barová doska a stoličky pomohli zariadiť plnohodnotnú jedáleň.

Inštalácia stola namiesto parapetu a usporiadanie jedálenského priestoru umožnila uvoľniť obytný priestor a vizuálne zväčšiť priestor malej kuchyne.

Transformácia malej kuchyne v "Chruščov".

Aj taká malá a neprehliadnuteľná kuchyňa sa zmenila na svetlý a pozitívny priestor, ktorý nielen zodpovedá moderným módnym trendom, ale vytvára aj osobitnú atmosféru pohodlia a pozitivity.

2. Módne morské témy v modernej kuchyni

Tento druh kuchyne musel dokončiť konverziu.

Za účelom transformácie zastaraného a dosť nudného interiéru svojej kuchyne sa majitelia obrátili na profesionálnych dizajnérov, ktorí tento jedinečný interiér vytvorili, pričom základom bola morská téma.

Aby sa vytvoril nový interiér, zmenila sa geometria miestnosti.

Potom, čo bola celá miestnosť zbavená starých tapiet a dlaždíc, bolo rozhodnuté zmeniť geometriu miestnosti, pretože jej rozmery umožnili takúto prestavbu. Za týmto účelom sa jeden roh uzavrel sádrokartónom a do výsledného výklenku sa vložila doska a kapota.

Sklad sa zmenil na mini-práčovňu, ktorá bola skrytá za pôvodnou oponou.

Pretože v kuchyni bola malá špajza, bola úspešne premenená na práčovňu, ktorá bola uzavretá pôvodnou clonou, aby sa neinštalovali dvere.

Okennú parapetu nahradila útulná mäkká modrá pohovka.

Veľmi zaujímavé bolo rozhodnutie týkajúce sa parapetu - namiesto toho bola vytvorená útulná mäkká pohovka, ktorá môže nahradiť plnohodnotný kuchynský kút pre jedálenský kút. Aby sa teplo z batérie dostalo do miestnosti, boli v koncovej stene pod pohovkou urobené špeciálne otvory.

Pôvodná farebná schéma nezmenila kuchyňu.

Pre tento námorný interiér si dizajnéri vybrali pôvodnú kombináciu farieb - dominantnou farbou bola oranžová, zatiaľ čo ako doplnkové farby sa použila modrá a biela. Takéto netriviálne farebné riešenie dodáva morskému štýlu osobitnú sýtosť a jas.

Jedáleň aktualizovaná kuchyňa vytvorená v námorných štýle.

Jedna zo stien bola zdobená drevom, týmto pôvodným spôsobom označovali jedálenský kút. Podlaha bola tiež vyrobená z dreva, napodobňujúceho palubu lode.

Takto sa nová kuchyňa stará o dramatické premeny.

Príslušenstvo v zrenovovanej kuchyni vytvára ďalšiu morskú atmosféru - rímska opona na okne, pripomínajúca plachtu, stojanová lampa vyzerá ako maják, neobvyklá pruhovaná zástera v pracovnom priestore a veľká kotva na chladničke a dokonca aj pruhovaný džbán na vodu. To všetko umožnilo vytvoriť svetlý interiér, ktorý poteší celú rodinu po dobu dlhšiu ako jeden rok a zdvihne náladu.

3. Transformácia veľmi úzkej kuchyne v starom dome

Stav kuchyne pred transformáciou (Úzka kuchyňa v starom dome).

Premenu veľmi nepraktickej kuchyne, ktorá bola úplne v nešťastnom stave, obsadil sám mladý majiteľ šesť mesiacov. Počas opravy sa muselo všetko zmeniť, počnúc stropnou dlaždicou, ktorá už spadla, až po novú komunikáciu, moderné vybavenie, štýlový nábytok a doplnky.

Nepraktické usporiadanie kuchyne komplikovalo proces premeny.

Keďže táto kuchyňa bola vyzdobená v historickej budove, predchádzajúci majitelia ju nacpali tam, kde mohli. A to je veľmi komplikovaná úloha, pretože táto miestnosť nespĺňala moderné požiadavky na plánovanie aj veľmi malej kuchyne.

Chladnička bola nainštalovaná vo výklenku, čo umožnilo uvoľniť priestor.

Mladému mužovi sa však podarilo urobiť permutáciu, takže v takej úzkej miestnosti sa objavil aj voľný priestor. Majiteľ jednoducho umiestnil chladničku do výklenku, pretože na starom mieste zablokoval väčšinu priestoru.

Efektívnejšie využitie dostupného priestoru.

A kachle boli nainštalované spolu s rohovou kuchynskou súpravou, ktorá kombinovala všetko so spoločnou pracovnou doskou. Takéto preskupenie uvoľnilo viac miesta a umožnilo umiestniť ďalšie skrinky, do ktorých môžete uložiť všetky kuchynské náčinie, ktoré bývalo na otvorených policiach, čo vyvoláva chaos a zmätok.

Radikálna premena úzkej kuchyne v starom dome.

Šesť mesiacov tento mladý muž svojimi vlastnými rukami pretvoril chátrajúcu, neatraktívnu kuchyňu na čistý a elegantný priestor, ktorý je ideálny na varenie a príjemnú komunikáciu počas obeda alebo šálky čaju.

4. Kuchyňa-jedáleň v jednom izbe

Kuchyňa jednoizbový byt na dokončenie rekonštrukcie.

Tento jednoizbový byt bol kompletne zrekonštruovaný tímom staviteľov a profesionálnym dizajnérom. V kuchyni, ako aj v celom byte neboli vidieť opravy z sovietskych čias, takže som musel všetko prepracovať.

Pomocou podláh bolo možné rozlíšiť pracovnú plochu kuchyne a jedálne.

Keďže to kuchyňa umožňovala, podarilo sa nám prideliť miesto pre plnohodnotnú jedálňu. Vymedzili pracovný priestor a jedáleň pomocou podláh, ako aj zaujímavým štýlovým rozhodnutím.

Vďaka kuchynskej stene tvaru L bolo možné umiestniť potrebné vybavenie a práčku.

Geometria miestnosti umožnila inštaláciu kuchyne v tvare L. Nábytková stena, vyrobená vo svetlých farbách, harmonicky zapadá do dostupného priestoru a umožňuje inštaláciu všetkých potrebných spotrebičov a dokonca aj práčky pod spoločnú dosku stola.

Malá dlaždica svetlej farby sa stala hlavnou ozdobou interiéru kuchyne.

Kuchyňa sa po rekonštrukcii ukázala ako veľmi pozitívna a veselá z dôvodu nezvyčajnej farebnej schémy. Svetlá fialová zástera v pracovnom priestore je mierne tlmená masívnym ľahkým drevom na prednej strane skriniek s náhlavnou súpravou.

Pred a po: tak sa zmenil interiér kuchyne po transformácii.

Aktualizovaný interiér kuchyne, vyrobený v štýle Provence.

Široký kvetinový výtlačok namiesto okrajov a množstvo osvetľovacích zariadení dávajú osobitnému kúzlu a originalite celému interiéru aktualizovanej kuchyne.

5. Kuchyňa s prestavbou

Pre zväčšenie kuchynskej časti bola kombinovaná s obývacou izbou.

Tento nezvyčajne zložitý a originálny projekt realizovali profesionálni návrhári, ktorým sa podarilo nielen posunúť umývadlo so sporákom, ale aj kombinovať kuchyňu s obývacou izbou. Aby sme sa zbavili strašného kŕče v dôsledku malých rozmerov existujúcej kuchyne, museli sme ju kombinovať s obývacou izbou.

Jedáleň v kombinovanej kuchyni s obývacou izbou.

Týmto spôsobom sa ukázalo, že sa vytvorí luxusná jedáleň, ktorá môže plniť úlohu obývačky, takže je v harmónii s generálnym stylistom celého transformovaného priestoru.

Dekorácia obývacej izby sa stala veľkolepým nábytkom a TV na stene.

Za týmto účelom bol zakúpený krásny čalúnený nábytok a bola nainštalovaná mobilná lampa, ktorú bolo možné premiestniť tak, aby mohla byť vždy tesne nad jedálenským stolom, a na stenu bol umiestnený multimediálny systém.

Namiesto inštalovaného drezu namiesto parapetu.

Ukázalo sa, že okenná parapet je racionálny a mení sa na umývadlo a pracovnú plochu s uhlovou doskou.

Vedľa umývadla položte skrinku s rúrou.

A na neobsadenom mieste bolo možné pripevniť skrinku s rúrou, ktorej povrch bol tiež pokrytý stolovou doskou. To umožnilo použiť ho ako bar.

Interiér obývacej izby je v bielej farbe

Steny boli zdobené špeciálnymi dlaždicami, ktoré napodobňujú bielu tehlu, čo dodalo interiéru spresnenej obývačky kuchyňu osobitný dojem.

Fantastická premena dostupného priestoru v obývacej izbe v kuchyni.

Aby bolo možné vizuálne rozlíšiť zóny, boli na podlahu v pracovnej kuchynskej časti položené španielske keramické dlaždice a ako podlaha do obývacej izby bola vybraná masívna doska.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send