Užitočné nápady

Nielen pri čistení zubov: 12 prípadov, keď dôjde k záchrane ústnej tekutiny

Pin
Send
Share
Send
Send


Ústna voda je vynikajúcim nástrojom pre svieži dych, prevenciu zubných chorôb a hygienu. A veľa ľudí si tieto výhody užíva s úspechom. Antibakteriálne vlastnosti ústnej tekutiny a jej príjemná vôňa sú dôležité nielen pre bežné použitie.

S pomocou oplachovania môžete vyriešiť veľa problémov s domácnosťou. 12 skvelých tipov vám povie, ako používať nástroj v najneočakávanejších situáciách.

1. Sanitka počas odpočinku

Opláchnite jednoducho nevyhnutný v prírode.

Ústna voda má dezinfekčný a analgetický účinok. S ním môžete odstrániť ostrú bolesť, keď ju uhryznete hmyzom, ako sú osy a včely. Okrem toho robí vynikajúcu prácu pri podráždení pokožky a svrbení: prejavy alergie, vystavenie žihľavy alebo jedovatého brečtanu. Pri prvej pomoci musíte na vatový tampón jemne opláchnuť a postihnuté miesto na pokožke očistiť.

2. Bez výskytu bĺch

Výhodou bude aj ústna voda pre domáce zvieratá.

Domáce zvieratá občas trpia rôznymi škodcami. Akákoľvek chôdza na ulici alebo hovorenie s inými domácimi zvieratami môže spôsobiť infekciu blchami. Na rýchle vyriešenie problému, aj keď nemáte po ruke špeciálny nástroj, vám pomôže vypláchnutie úst. Malé množstvo z neho sa musí zmiešať so šampónom alebo vodou a spracovať vlnu chlpatého domáceho maznáčika. Aby nedošlo k poškodeniu, uistite sa, že zviera nemá otvorené rany alebo precitlivenosť.

3. Účinný liek na problémovú pleť.

Kondicionér na náhonu sa vyrovná so všetkými pupienkami na tvári.

Ústna voda má silný antiseptický účinok. Preto je skvelý na liečbu zápalových formácií na tvári. Zvlhčite vatový tampón v oplachovacom prostriedku a naneste na pokožku tenkú vrstvu prostriedku. Terapeutický účinok bude viditeľný po niekoľkých dňoch.

4. Vymazanie obrazovky

Svietiaca krása v celom dome vďaka jednému prostriedku.

Vypláchnite ústa dokonale spolu s čistiacimi povrchmi. Iba malé množstvo z neho vymaže obrazovku počítača, tabletu, televízora alebo akejkoľvek inej technológie. A prach sa nevrátil hneď späť.

5. Rýchle hojenie modrín

Je neuveriteľné, že oplachovanie pomáha odstrániť modriny v žiadnom momente.

Modrenie je vždy nepríjemné. Spočiatku je to bolestivé a nepohodlné, potom škaredé. Malé množstvo ústnej vody môže pomôcť pri anestézii modrín a urýchliť jej vyliečenie. Je potrebné ho navlhčiť vatovým tampónom a jemne votrieť do pomliaždeného miesta. Opláchnutie spôsobuje prítok krvi, čo výrazne urýchľuje hojenie.

6. Dezinfekcia

Upratovanie kúpeľne a WC? To nie je problém, ak existuje nejaké ústne vody.

Ak potrebujete naliehavo vykonať čistenie a nemáte k dispozícii nič vhodné, ústna voda je vynikajúcou alternatívou. Zriedime ju vodou a môžete dezinfikovať a umývať kúpeľňu vrátane samotnej vane, zrkadiel, umývadiel a všetkých vodorovných plôch. Účinné oplachovanie úst a čistenie toalety.

7. Lupiny proti lupinám

Žiadne lupiny vo vlasoch.

Kondicionér je veľmi účinný pri liečení lupín. Ak to chcete overiť, potrebujete malé množstvo zriedeného oplachovania, ktoré jemne vmasírujete masážou do pokožky hlavy. Výsledok bude zrejmý po niekoľkých postupoch.

8. Čisté a čerstvé oblečenie

Opláchnutie je univerzálny prostriedok na čistenie všetkého.

Orálna tekutina sa dokonale hodí ako výplach odevu. V kombinácii s bežným práškom dokonale zbavuje baktérie a znečistenia a dodáva príjemnú vôňu čerstvosti. Dokonca aj jedna malá čiapka bude stačiť na pôsobivý efekt.

9. Liečba huby

Úžasný účinok na nechtovú dosku.

Pôsobivé liečivé vlastnosti ústnej vody nemajú žiadne hranice. Preto sa dá použiť dokonca aj na boj proti plesniam na nechtoch. Aby ste sa zbavili nepríjemného ochorenia, musíte si pripraviť kúpeľ s teplou vodou a malé množstvo oplachovacieho prostriedku. Odstránenie všetkých zárodkov a infekcií bude trvať asi 20 minút. Potom sa nechty stanú upravenými a zdravými.

10. Krém na holenie po holení

Ak krém skončil, nie je to dôvod na rozruch.

Ústna voda dokonale dezinfikuje a osviežuje, takže ju môžete použiť ako krém po holení. Na tvár sa rovnomerne nanáša malé množstvo koncentrovanej alebo zriedenej (pre citlivú pokožku) tekutiny. Pocit čistoty a sviežosti nebude trvať dlho.

11. Orezanie

Ak nie sú k dispozícii špeciálne prostriedky, na ošetrenie rán sa môže použiť oplach.

Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam je vynikajúci na čistenie rezov a škrabancov od baktérií a nečistôt. Stačí len naliať trochu tekutiny na postihnuté miesto a potom opláchnuť vodou.

12. Zmiernenie bolesti

Ak sa choroba nevyliečila bez povšimnutia a nie je čo liečiť, oplatí sa vyskúšať nový nástroj.

Ústna voda dobre zvláda bolesti zubov a bolesti v krku. Vypláchnutie úst antiseptikom nikdy nebude škodlivé. Ak máte bolesti zubov, môžete na postihnuté miesto jednoducho použiť trochu peňazí a bolesť ustúpi. Ak však oplachovanie nebolo dostatočne účinné, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Pin
Send
Share
Send
Send