Užitočné nápady

Chyby a opomenutia pri oprave, ktoré mali zostať v 90. rokoch 20. storočia

Pin
Send
Share
Send
Send


V súčasnosti je prevažná väčšina bytov v starých domoch (vo veku 50 a viac rokov) v postsovietskom priestore už viac-menej urobená noveit (tzv. „Oprava európskej kvality“).

Tieto predpoklady, ktoré „vôbec nezasahovali“ do našich starých rodičov, sa však naďalej konajú s moderným typom opráv.

O nich sa bude diskutovať v materiáli.

1. Uzatvorený radiátor ústredného kúrenia "sovietskeho typu"

Najvýhodnejšia voľba pre maskovanie škaredého žiariča.

Naši rodičia a starí rodičia nemali inú možnosť, než obdivovať tieto škaredé žiariče v starých sovietskych domoch v režime 24/7. Pred pádom „železnej opony“ nemali sovietski občania napríklad možnosť využívať lacné dokončovacie materiály vyrobené v Číne. Teraz v ktoromkoľvek supermarkete v budove si môžete kúpiť tenkú obrazovku na chladiči, napríklad na koláži vyššie, je zobrazená na fotografii vpravo. Emisná cena - 5 - 10 dolárov.

Táto škaredosť nezachráni nič: ani farbu ani brúsny papier ani samotného Pána.

Ak počas opravy máte aspoň na okamih predstavu, že túto hroznú batériu môžete obnoviť / natrieť / pretrieť brúsnym papierom - odneste túto nezdravú myšlienku od seba. Pri oprave je potrebné odstrániť tony prachu, nečistôt a zvyškov nahromadených za týmito radiátormi, ktoré nie sú najekologickejšie na svete, a po oprave si pre každý vkus a rozpočet vyzdvihnúť obrazovku. Nakoniec je možné batériu jemne uzavrieť nádherným kobercom.

Moderné estetické radiátory nemožno maskovať.

Radiátory uvoľnené v posledných rokoch však nie sú nevyhnutne maskované. Vyzerajú esteticky príjemne, postarať sa o ne stačí, ak z nich utrite prach vlhkou handrou raz za týždeň. Takýto žiarič sa dá každých niekoľko rokov natrieť špeciálnou farbou akejkoľvek farby.

Vždy môžete povedať, že ide o módne rozhodnutie o návrhu alebo ... portál do paralelného sveta!

Škaredé rozvodné skrinky pod stropom starých domov postavených počas sovietskeho obdobia pre nás, dedičov, nie sú veľmi pekným darčekom. Napriek tomu, že tieto boxy nie je možné uzavrieť tradičným stropným odkvapom alebo roztiahnutým stropným profilom, môžete prísť s lacným kreatívnym riešením.

Aká hrôza na fotografii vľavo!

Na koláži na fotografii vpravo je spojovacia skrinka uzavretá domácou krabicou, ktorú autor vyrobil z tenkej penovej hmoty a samolepiaceho vnútorného filmu. Cena emisie nepresiahne 100 ruských rubľov.

3. Nechty na okraji linolea na križovatke miestností namiesto pribitej špeciálnej matice.

Niekto naliehavo potrebuje lapač nechtov ...

Naši dedi popadli kladivá a ako vyrazenie bojovali s linoleum pomocou obrovského počtu klincov. A neboli príliš leniví na to, aby prešli niekoľko sto nechtov na „položenie“ linolea v celom byte. Pravdepodobne teraz bude pre niekoho odhalené tajomstvo, ale ... moderné linoleum nie je pribité. Leží na podlahe bez „lepenia“ s podlahou a je upevnená iba pomocou podlahových dosiek a prahov dverí po obvode miestností a vo dverovom priechode.

Kovový prah interiéru je veľmi lacný!

Koláž nad fotografiou napravo zobrazuje estetický prášok za približne 4 doláre. Je veľmi praktický, môžete na neho zaútočiť toľkokrát, koľkokrát chcete. Buďte pokojní: ak indický slon nežije vo vašom byte, tento prah vám bude slúžiť najmenej desať rokov!

Moderné linoleum a fragmenty nemenej modernej matice a sokla.

Moderné linoleum je k dispozícii v rôznych farbách, ale farebný rozsah podlahových dosiek nie je horší. Vždy budete môcť vyzdvihnúť sokel alebo orech, aby zodpovedali vášmu linoleum.

4. Neformované svahy po inštalácii skla

Majiteľ krásy s fotografiou vľavo: „Och, a tak to zostúpi, prosím ťa! Zaves záves!“

Pravdepodobne, keby naše babičky a babičky vedeli, koľko peňazí by majster musel zaplatiť za vytvorenie úhľadných svahov po inštalácii moderného „plastového okna“, určite by si vzdychli, zavrčali a začali vety: „Čo ste, chlapče, mali by sme radšej visieť? áno kvety v kvetináčoch! “ Záclony a kvety v kvetináčoch sú dobré, ale nedokončiť inštaláciu sklenenej jednotky a nezaložiť svahy je veľmi zlé rozhodnutie.

5. Úžasné sovietske odbytiská

Z fotografie vľavo iba steká krv ...

V starých sovietskych apartmánoch bolo vždy zlé vedenie, ktoré sa tak často pokazilo, že chudobní nájomníci museli uzemniť zásuvky a byť spokojní s takmer 2-3 zásuvkami pre celý byt. To je len skutočnosť, že naši starí otcovia mali 2 až 3 zásuvky pre celý byt, pretože pred 50 rokmi bolo len veľmi málo domácich spotrebičov. A teraz je v každej izbe niekoľko gadgetov.

Okrem toho, staré zásuvky po opakovaných „kozmetických opravách“ („Zlato, my budeme len perekleim tapetu - a bude to čisté!“) Zbalil sa a pokazil sa, čo nielen potešilo neustálym dažďom omietky, ale tiež robilo byt nebezpečným pre životy ľudí a zvierat miesto.

6. Vysielanie zo stien ako hadi

Elektronové hady sa najlepšie skrývajú pod penny.

Drôty, ktoré vyčnievajú zo stien, sú niečo, na čo sú západoeurópania pravdepodobne pripravení kúpiť si lístok na prehliadku. Neexistuje vždy prostriedok na dokončenie výmeny rozvodov v byte. Boxy, ktoré sa stanú estetickým maskovaním drôtov v ktorejkoľvek časti bytu, sú skutočne penny.

7. Potrubie lemované tapetou

Zdá sa, že táto rúrka patrí do poddruhu chameleónov alebo chobotníc ...

Nemali by ste predpokladať, že teraz nie je viditeľné vaše potrubie zo sedemdesiatich rokov slúžiace vášmu kanalizačnému systému. Je veľmi viditeľný a vyzerá dosť smiešne. Najlepšie je maľovať potrubie vhodným náterom alebo si ho môžete vyzdvihnúť v stavebnom supermarkete. Priateľskí predajcovia vám pomôžu!

Pin
Send
Share
Send
Send