Užitočné nápady

8 dizajnérskych tajomstiev, ako pohodlne vybaviť aj malú kuchyňu

Pin
Send
Share
Send
Send


How to say, ale v každej domácnosti najvyhľadávanejšie a najnavštevovanejšie miesto je kuchyňa. Každý chce, aby bola útulná a pohodlná pre všetkých obyvateľov, ale predovšetkým pre niekoho, kto pripravuje rôzne dobroty pre celú rodinu.

Na jeho usporiadanie bude potrebné veľa fantázie a remeselnosti, najmä ak je kuchyňa veľmi malá, pretože je veľmi ťažké ju premeniť na multifunkčnú, pohodlnú a samozrejme estetickú zónu. Aby sa tieto sny splnili, vybrali sme zaujímavé dizajnové riešenia, ktoré pomôžu zvládnuť túto náročnú úlohu.

V modernom svete existujú neobmedzené možnosti transformácie aj tých najmenších oblastí.

V modernom živote sú malé oblasti čoraz populárnejšie, pretože to je dobrý dôvod, ako ušetriť peniaze pri výstavbe nového bývania. Nemali by sme však zabúdať na starý bytový fond, ktorý sa vôbec nezaujímal o veľké rozmery kuchýň. Ako opraviť alebo dokonca prestavať kuchyňu? Odborníci už im to povedali viackrát a dnes vám chceme predstaviť malé triky a moderné dizajnové riešenia, ktoré vám pomôžu vytvoriť útulnosť, osobitnú estetiku a oduševnenú atmosféru v malej kuchyni.

1. Zrkadlové fasády nábytku alebo zástery v pracovnej oblasti

Zrkadlové povrchy dodajú miestnosti hĺbku.

Každý pozná trik so zrkadlovými povrchmi, ktoré môžu vytvárať neuveriteľné priestorové ilúzie. Zrkadlá v kuchyni sú, samozrejme, veľmi problematickým prvkom, pokiaľ ide o udržiavanie dokonalej čistoty, ale verte mi, že vás výsledok len vyhodí.

Zrkadlová zástera v kuchyni pomôže vizuálne zväčšiť priestor.

Nie je potrebné robiť celú stenu od podlahy po prúd v zrkadlách, stačí len pár vložiek do zrkadiel na dverách nábytkových predných častí, veľké zrkadlo v jedálni alebo dlaždice na zástere nad pracovnou plochou. Pod oknom môžete nainštalovať aj zrkadlo, ak pred ním nie je žiadny rozmerný stôl so zatvorenou zadnou stenou. Vďaka reflexnému efektu sa dostupný priestor vizuálne zväčší a objaví sa dokonca aj vzdušný priestor, ktorý dokáže transformovať aj veľmi malú kuchyňu.

Zrkadlová zástera s odierajúcim účinkom tiež pomôže hĺbke priestoru.

Ak sa napriek tomu bojíte, že sa nebudete vyrovnať so znečistením, ktoré bude vždy v kuchyni, je lepšie použiť materiály s trením alebo umiestniť zrkadlové plochy mimo varnej plochy.

Existuje veľmi zaujímavá alternatíva k zrkadlu ako takému - je to samolepiaca zrkadlová fólia, ktorú je možné jednoducho nalepiť na vybrané prvky fasády.

2. Správne osvetlenie

S pomocou krásneho stropu si môžete vytvoriť špeciálny prízvuk.

Nielen pohodlie a pohodlie závisia od osvetlenia, ale aj od estetiky celej miestnosti. Koniec koncov, dokonca aj najdrahšia oprava zmizne, ak ušetríte na tejto časti dekorácie miestnosti. Mnoho ľudí si myslí, že ak je kuchyňa malá, bude z okna a jedného stropu dostatok svetla. Ale to nie je tento prípad, dokonca aj malá drobka bude schopná ozdobiť iba kvalifikovaným usporiadaním niekoľkých svetelných zdrojov.

Pracovný povrch by mal byť dobre osvetlený.

Na osvetlenie jedálenského priestoru je lepšie zvoliť niekoľko pôvodných tienidiel.

Je nevyhnutné zdôrazniť pracovné dosky a varnú dosku. Samozrejme, že je lepšie nainštalovať pár svietidiel nad jedálenský kút a zvoliť neobvyklé stropné svietidlá, ktoré upútajú pozornosť a stanú sa vynikajúcim akcentom v malej miestnosti.

Varianty použitia zariadení smerového svetla (bodového) pri usporiadaní kuchyne.

Na modernom trhu osvetľovacích zariadení sa objavilo veľa zaujímavých návrhov smerového svetla (bodiek), ktoré pomôžu vytvoriť špeciálne svetlo, a môžete ho upraviť podľa vlastného uváženia.

3. Použitie podsvietenia LED

Organizácia doplnkového osvetlenia pomocou LED pásky.

LED osvetlenie môže pridať osobitnú atmosféru do dizajnu kuchyne.

Veľmi zaujímavý návrhový krok - inštalácia podsvietenia LED, ktoré pomôže vytvoriť neuveriteľnú atmosféru, ak ju umiestnite na správne miesto. S touto úlohou môžete zvládnuť sami seba, čo je najdôležitejšie, poznať niektoré triky. Napríklad, ak zvýrazníte kuchyňu zospodu, v dôsledku cesty jasného svetla je hranica medzi nábytkom a stenou rozmazaná a existuje pocit, že skrinky plávajú vo vzduchu.

LED pás môže osvetľovať podlahu, kuchynskú zásteru alebo dokonca skrinky.

Ak držíte po obvode miestnosti diódu alebo LED pásku - v hornej časti získate neuveriteľný efekt stúpania stropu. Ak nainštalujete toto osvetlenie nižšie, bude to nielen krásne, ale v noci bude zaručený pohodlný výlet do chladničky.

Stále existuje veľmi zaujímavá možnosť zdobenia zaveseného stropu pomocou LED pásika, ktorý je namontovaný vo vnútri konštrukcie, ale v kuchyni nie sú tieto stropy príliš praktické.

4. Kuchynské skrinky až po strop

Skrinka na strop sa stane záchrancom pre malú kuchyňu.

Keď malý podlahový priestor musí prirodzene používať zvislý a plný priestor bez straty centimetra. To vám pomôže kuchynské súpravy s maximálnou výškou. To znamená, že čím vyššia je skrinka, tým efektívnejšie budete môcť využiť ďalší priestor, ktorý sa javí na uloženie všetkých druhov kuchynských potrieb a potravín.

Efektný tvar nástenných skriniek v jasných farbách ozdobí interiér malej kuchyne.

Biely lesklý povrch nábytku až po strop vizuálne zväčšuje plochu malej kuchyne.

A ďalší dôležitý detail - skriňa na strop pomôže vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru, najmä ak si vyberiete tú správnu farbu nábytku. Na tieto účely sa najlepšie hodia svetlé neutrálne tóny, najlepšie s lesklými povrchmi. Tmavá farba a matná fasáda steny nábytku sú príliš ťažké na už aj tak malej ploche vašej kuchyne.

Zaujímavé možnosti pre nástenné skrinky pre malú kuchyňu.

Najlepšia voľba je, ak je najvyššia úroveň vytvorená vo forme vitríny pod sklom, tento krok nielenže pridá vzduch a krásu, ale tiež výrazne uľahčí celú štruktúru.

5. Zahalená varná doska

Nové technológie umožnili vytvoriť varnú dosku integrovanú do pracovnej dosky.

Toto je zo série „aký pokrok sa dosiahol“! Moderným varným povrchom sa podarilo integrovať priamo do keramického povrchu stolovej dosky, ktorá slúži aj ako stôl na prípravu ingrediencií, a kachle na ich prípravu.

Na špeciálnej keramickej doske môžete variť jedlo, nakrájanú zeleninu, vyrezávať mäso a dokonca čítať knihy.

Vďaka najmodernejším technológiám bolo možné vytvoriť špeciálnu kompozíciu keramiky, ktorá sa vôbec nebojí škrabancov, hrboliek a odrezkov, čo umožnilo odstrániť hranicu medzi obvyklým pracovným priestorom a varnou plochou.

Kombinácia pracovnej dosky a varnej dosky pomôže ušetriť miesto na ďalšie potrebné veci.

Varná doska a ovládací panel sú namontované priamo do pracovnej dosky.

Aby bolo možné zistiť, kde sú umiestnené indukčné horáky, tvorcovia tohto zázračného zariadenia nainštalovali laserové ukazovátka a môžete ich ovládať pomocou špeciálnych tlačidiel, ktoré sú vyryté priamo na pracovnej ploche stolovej dosky.

6. Transformácia vrchov stolov

V malej miestnosti je racionálne inštalovať nábytok-transformátor.

Stiahnuteľné dosky sú veľmi užitočné v malej kuchyni. Koniec koncov, je veľmi výhodné mať stôl a stoličky, ktoré ako zbytočné možno jednoducho schovať v ... inom stole. Takýto moderný nábytok veľa pomáha, keď nie je absolútne žiadne miesto na potešenie, najmä jeho použiteľnosť je príjemná.

Vďaka posuvným systémom a vodiacim prvkom sa takýto stôl ľahko posúva a schováva.

Rýchlym pohybom zápästia musíte vytiahnuť rukoväť - ďalší stôl alebo malá doska sa jednoducho vysunú z jeho trezoru. Veľkosť takého posuvného stola je spravidla 45 až 50 centimetrov a táto strúhanka vydrží váhu od 15 do 30 kilogramov. Všetko záleží na kvalite materiálu, z ktorého sú náhlavné súpravy vyrobené, a na pevnosti posuvného systému a vodidiel.

Zaujímavé možnosti posuvných stolových transformátorov pre jedálenský kút.

Prirodzene, taký malý stolík nebude schopný počas obeda zmestiť veľkú rodinu, ale pre jednu alebo dve osoby to bude stačiť. Avšak funkcia konferenčného stola na kávu a čaj pri priateľských stretnutiach bude fungovať dokonale a ako ďalšia pracovná plocha bude jednoducho nenahraditeľná.

7. Jedálenský ostrovček

Moderný dizajn jedálenského priestoru je uprostred malej kuchyne.

Jedáleň na "ostrove".

Veľmi originálne a pohodlné, môžete usporiadať jedálenský priestor na stravovanie alebo príjem hostí pomocou úzkeho stola alebo baru, ktorý je lepšie nainštalovať do stredu miestnosti. Nielenže je tu miesto na rodinnú večeru, ale je tu tiež možnosť tlačiť stoličky alebo stoličky pod stolovú dosku.

Namiesto jedálenského stola môžete použiť transformátor barov.

Kompaktné jedálenské stoly v interiéri malej kuchyne.

A niekoľko ďalších bonusov prináša také praktické riešenie: varná zóna sa rozširuje a je tu miesto na uloženie kuchynského náčinia, na ktoré nemáte kam ísť.

8. Vyberte úzku umývačku riadu

Umývačka riadu môže ušetriť čas aj peniaze.

Mnohí povedia, že je už príliš veľa a je to luxus, aby sa umývačka riadu vložila do malej kuchyne, to však nie je pravda. Ak správne pristupujete k výberu modelu a zároveň racionálne využívate kuchynský priestor, potom je celkom možné ustanoviť takého asistenta.

Kompaktná umývačka riadu v interiéri malej kuchyne.

Ideálny stroj pre šírku 45 cm je 45 cm, ktorý pojme až 10 riadov. Automobil sa nielen ekologicky zmestí do dostupného priestoru, ale je tiež veľmi ekonomický, čo bude mať pozitívny vplyv na náklady za energie. Nehovoriac o šetrení času a energie hostesky.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send