Užitočné nápady

10 nápadov, ako racionálne využívať kuchynské kúty a vytlačiť z nich maximum

Pin
Send
Share
Send
Send


Vzhľadom na to, že v priemere bytu v kuchyni je vyhradený veľmi malý priestor, skutočnou otázkou je, ako umiestniť všetok potrebný nábytok a spotrebiče tak, aby sa miestnosť mohla voľne pohybovať.

Uhly sú skvelým riešením. Aj keď je tento prvok veľmi nepohodlný a môže pre každého zložiť puzzle, podľa dizajnérov interiérov ho možno použiť racionálne, čím ušetrí cenné štvorcové metre v miestnosti. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť kútiky v kuchyni.

1. Otočte karusely do spodných skriniek

Otočný karusel pre lenivé hostesky.

Otočný karusel v dolných skriniach prišiel s Američanmi. Tento vynález nazývajú lenivou Susan, čo plne odráža podstatu vynálezu. Aj keď kuchyňa bude mať jedno takéto zariadenie, život hostesky bude oveľa jednoduchší.

Vďaka otočnému karuselu umiestnenému v rohovej skrini môžete na malej ploche uložiť veľa jedál, kuchynských prístrojov a korenia. To všetko bude k dispozícii pre jeden pohyb ruky. „Lazy Susan“ poskytne veľké množstvo priestoru na umiestnenie akýchkoľvek vecí a tiež zahŕňa nepríjemnú rohovú skrinku.

2. Skladacie dvere

Skladacie dvere pomáhajú rozumne využívať priestor v rohu.

Ak máte finančnú príležitosť, namiesto obvyklých dverí do kuchynských skriniek je lepšie zvoliť skladanie. Pomôžu vám racionálne využívať celý uhlový priestor.

Tip: Ideálnym doplnkom krásnej a ergonomickej kuchyne bude systém otvárania tlaku. S jeho pomocou môžete dvere otvoriť jedným pohybom ruky bez toho, aby ste na ne vynaložili veľké úsilie.

3. Rohové zásuvky

Rohové zásuvky šetria miesto.

Mnoho hostesiek si myslí, že boxy umiestnené v rohu sú nepohodlné. V skutočnosti uhlové umiestnenie umožňuje rýchly prístup k obsahu polí. Okrem toho môžete vďaka neštandardnej forme distribuovať „neformátované“ objekty podľa ich účelu bez použitia špeciálnych konštrukcií a deliacich prvkov. Konečný počet zásuviek bude závisieť od výšky vašej skrinky: v malých modeloch budete môcť používať iba jednu, vo väčších - tri alebo štyri.

Prázdny priestor vyplní diagonálna skrinka.

Ak má kuchyňa prázdny roh a veľmi vám chýbajú úložné systémy, odporúčame vám vyplniť ju diagonálnou skrinkou. Nielenže spojí susedné steny, zaplní rohový priestor, ale bude tiež vynikajúcim miestom na uloženie riadu, kuchynských spotrebičov, obilnín a niektorých ďalších výrobkov.

Mimochodom, vedľa skrinky môžete vybaviť poličku na umiestnenie domácich spotrebičov. Môžete sa teda rozhodnúť o umiestnení mikrovlnnej rúry, viacvrstvovej varnej kanvice alebo rýchlovarnej kanvice, pre ktorú v kuchyni nie je vždy dostatok miesta.

Diagonálna skrinka nie je vždy súčasťou súpravy kuchynskej súpravy, takže je celkom možné, že ju budete musieť kúpiť samostatne v obchode alebo si objednať model podľa jednotlivých meraní. Ak nemáte možnosť kúpiť si nový úložný systém, môžete ľahko umiestniť štandardný dizajn pod uhlom 45 stupňov a získať tak diagonálny modul.

5. Kancelária pre malé domáce spotrebiče medzi hornou a dolnou skrinkou

Do priehradky môžete umiestniť kanvicu, hriankovač, mixér.

Zvyčajne na stolovom stole nie je dostatok miesta pre malé domáce spotrebiče, ako je kávovar, hriankovač, mixér atď. Dalo by sa ľahko umiestniť do spodných skriniek, ale tu sme konfrontovaní s ďalším problémom - bolo by pre nich nevýhodné, aby sa k nim dostali. Aby ste účinne vyriešili obidva tieto problémy, môžete medzi hornú a dolnú skrinku postaviť rohovú priehradku. Ak potrebujete napríklad kávovar, môžete ho ľahko vytlačiť zo špeciálnej drážky. Po zvyšok času nezaberá cenný priestor.

6. Otvorte police

Na otvorené police môžete ukladať nádoby, nádoby na veľké množstvo.

Podľa informácií sa v poslednom čase stali otvorené police veľmi populárne, pokiaľ ide o návrh interiéru v kuchyni. A to nie je prekvapujúce, pretože s ich pomocou môžete ušetriť miesto v miestnosti, rozšíriť priestor. Okrem toho je v tomto dizajne ľahké nájsť správne poháre a jedlá, čo významne ušetrí čas hostesky. Otvorené police sa dajú ľahko umiestniť do rohu. Zároveň vykonávajú všetky funkcie nástenných skriniek, sú však oveľa lacnejšie. Ďalšou výhodou je ľahká inštalácia a demontáž. Poličku môžete kedykoľvek vymeniť alebo presunúť na inú stenu bez pomoci odborníkov. Mimochodom, je to ideálne riešenie pre miestnosti s neštandardnou výškou stropu. Pozoruhodný príklad je podkrovie.

Ak sa obávate, že riad a kuchynské náčinie budú na otvorených policiach neustále prikryté prachom, nájdite na ne ďalšie použitie. Môžu ľahko ukladať vyššie uvedené malé spotrebiče, knihy na varenie, váhy, poháre obilnín a tak ďalej.

7. Sklad

Spíž môže byť vo forme skrinky.

Ak sa uhol, v ktorom ste nenašli využitie, ukázal v pracovnej oblasti, môžete si tam zariadiť špajzu. A v závislosti od množstva priestoru existujú rôzne variácie. Ak existuje veľa voľných metrov štvorcových, dajte do rohu policové regály, ktoré spolu budú pripomínať výkladné okno. Ak je oblasť malá, ideálnym riešením by bola úzka skriňa. Ďalším plusom skladu je, že môže byť umiestnený vo výklenku aj samostatne.

8. Umývanie

Rohová podložka šetrí miesto.

Zvyčajne je priestor pod rohovou skrinkou dostatočný na umiestnenie umývadla. Niektoré ženy v domácnosti oprávnene veria, že inštalatérstvo v rohu je nepohodlné. Výrazne však šetrí priestor v kuchyni, neprepúšťa priestor, dodáva interiéru estetiku a implementuje princíp pracovného trojuholníka, keď sú všetky potrebné veci umiestnené v dĺžke ramena. Okrem toho, ak je tu okno s krásnym výhľadom na mesto alebo prírodu, potom si pri každom umývaní riadu vychutnáte krásnu scenériu.

9. Raňajky kútik + mini kancelária

Dosku je možné využiť na obed a prácu.

Ak vo vašom malom byte nie je miesto pre mini-kanceláriu, je celkom možné ho vybaviť v kuchyni, pretože na inštaláciu notebooku nepotrebujete veľa miesta. Za týmto účelom umiestnite dosku stolovú dosku, za ktorú môžete najskôr jesť a potom pracovať. Ak na stene nie je voľný roh, nezúfajte. Na realizáciu vášho cieľa máte dostatok uhlového kuchynského ostrova.

10. Vrchné skrinky bez dverí

Skrinky bez dverí nie sú také objemné ako klasické modely s dverami.

Nepáči sa vám otvorené police, ale myslíte si, že štandardné nástenné skrinky sú príliš veľké? Potom je tu pre vás stredná časť - skrinka bez dverí. Má dve výhody: po prvé, takýto model bude mať praktickú funkciu, pretože bude ďalším úložným systémom. A za druhé, skrinka bude zdobiť kuchyňu a bude môcť ukázať vašim hosťom krásne sady jedál, ktoré umiestnite dovnútra.

Pin
Send
Share
Send
Send