Užitočné nápady

Malé chodby a 7 tipov na ich usporiadanie

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo väčšine chodieb "Chruščov" sa nelíšia veľkosť.

Sú doslova malé a niekedy sa jednoducho neobracajú.

Ako vytvoriť takú miestnosť vizuálne?

Ako vytlačiť maximum z malého priestoru a použiť každý centimeter prakticky? Odpovede - v recenzii!

1. Ľahké steny

Bez ohľadu na to, ako štýlové a krásne odtiene čokolády alebo terakoty, mali by ste ich v malej miestnosti opustiť. Všetky tmavé a teplé farby majú tendenciu jesť priestor vizuálne. Preto uprednostňujte svetlé, čisté a sýte farby.

Najjednoduchšie je namaľovať steny na bielu. Táto jednoduchá technika okamžite zmení malú miestnosť, vpustí ju do vzduchu a uľahčí jej vnímanie. Nepáči sa vám biela? Potom si zahrajte s modrým gradientom, studenými a svetlo šedými variáciami. Kvôli záujmu môžete vyskúšať delikátnu tyrkysovú, fialovú a limetkovú farbu.

Pamätajte, že steny by mali mať svetlý a nenápadný odtieň!

Biela farba je ideálna pre návrh malej chodby.

Svetlá a štýlová vstupná hala malej veľkosti.

Môžete zariadiť steny nie sú biele, a zostať na príjemnom svetelnom tieni.

2. Zamerajte sa na podlahu

V malej chodbe vizuálne ovplyvňuje vnímanie priestoru nielen steny, ale aj podlaha. Je žiaduce, aby bol tiež ľahký. Ak je miestnosť úzka, je lepšie zvoliť linoleum alebo dlaždicu s horizontálnym vzorom, aby ste vizuálne rozšírili steny.

S pomocou podlahy môžete tiež nastaviť dynamiku v miestnosti. Napríklad pri pokládke parkiet alebo laminátu použite vzor vianočného stromu. V súčasnosti sa tieto povrchy napodobňujú aj linoleum.

Ak sú v miestnosti nejaké zjavné nedostatky (nízky strop, zakrivené steny), potom je dobré zamerať sa na podlahu. Vyberte si nie klasickú béžovú alebo hnedú farbu, ale zastavte sa na niečom zaujímavom. A je možné ho úplne zmierniť - vytvoriť samonivelačnú podlahu s 3D obrázkom.

Podlaha môže tiež ovplyvniť vizuálne vnímanie miestnosti.

Štýlová doska nastavuje dynamiku v interiéri malej chodby.

Štýlový koberec ako prízvuk.

3. Dobré osvetlenie

Jedným z hlavných tajomstiev dobrého interiéru je osvetlenie. Ak je to dosť a miestnosť je úplne zaplavená svetlom, potom je príjemné byť v takej miestnosti, automaticky vyzerá pohodlnejšie a krajšie ako tmavá alebo slabo osvetlená miestnosť. Najmä pokiaľ ide o chodbu, kde nie sú zdroje prírodného svetla.

Ako vyriešiť problém osvetlenia malej miestnosti? Optimálne - bodové svetlá inštalujte okolo obvodu stien alebo uprostred stropu v celej miestnosti. Ďalšou možnosťou je inštalácia minimalistického dizajnu na steny. Pri návrhu niektorých chodieb sú malé žiarovky namontované aj v podlahovej časti stien alebo v samotnej podlahe. Ukázalo sa teda, že vytvára efekt beztiaže a ľahkosti.

V každom prípade je nevyhnutná jedna lampa v malej chodbe. Mali by byť najmenej 2, výhodne 3 až 4. Alebo by ste sa mali pozerať na žiarovky so smerovým svetlom, ktoré je možné prispôsobiť podľa vašich prianí a potrieb.

Dobré osvetlenie na chodbe.

Zrkadlo odráža prirodzené svetlo z inej miestnosti.

4. Laconic nábytok

K dispozícii je štandardná súprava nábytku, bez ktorej je ťažké predstaviť si chodbu bez ohľadu na to, aká je veľká. Je to však jedna vec, keď je miestnosť priestranná a okrem štandardného vešiaka a podstavca bude k dispozícii aj konzola, lavica a slnečník. Ale pre „dieťa“ sa musíte pozrieť na lakonický a multifunkčný nábytok. A ak je vešiak uhlový, bude možné použiť priestor, ktorý je často bez dozoru a nemá praktickú funkciu.

Venujte pozornosť súpravám, ktoré zahŕňajú: vešiak, hornú poličku na uloženie klobúkov, výklenok alebo skrinku na uloženie obuvi. Mimochodom, v hale si nemôžete objednať hlboký podlhovastý šatník na vrchné oblečenie. A aby jeho dvere boli zrkadlové alebo lesklé, aby dobre odrážali svetlo. Táto recepcia tiež zviditeľní miestnosť.

Príklad malej chodby.

Funkčný nábytok do chodby.

Laconic nábytok v malej chodbe.

5. Objednávka

V malej predsieni by ste mali postupovať obzvlášť opatrne. Keď kdekoľvek stojíte topánky, keď sú na podlahe tlačené špinavé stopy, keď je vešiak zaplavený vecami, vytvára sa nepríjemný dojem, miestnosť sa zdá byť menšia, ako v skutočnosti je.

Porucha poškodzuje akýkoľvek interiér a neznamená, že je krajší, bez ohľadu na to, na akú tapetu alebo podlahu sa používa. Preto myslite vopred na úložný systém. Odstráňte sezónne predmety včas, nenechávajte si na poličke letné klobúky, keď je už vonku z okna. Udržujte ho v čistote, v malej miestnosti to nie je ťažké.

Objednávka na chodbe.

Skladovanie na malej chodbe.

6. Zrkadlové triky

Zrkadlo nikdy nepokazí malý priestor. Jedná sa o výkonný nástroj, ktorý môže použiť osoba, ktorá nie je ďaleko od návrhu interiéru. Po prvé, na chodbe je vhodné zrkadlo - vždy existuje možnosť opraviť kravatu alebo účes. Po druhé, zrkadlo odráža časť miestnosti a vytvára ilúziu jej pokračovania. Ak je to možné, zrkadlo umiestnite tak, aby odrážalo prirodzené svetlo z okna inej miestnosti (obývacej izby alebo kuchyne).

Zrkadlo v malej chodbe.

Zrkadlové triky.

Zrkadlo vizuálne mení priestor k lepšiemu.

7. Vizuálne triky

Existuje niekoľko ďalších tajomstiev, ktoré pomôžu vizuálne ušetriť štvorcové metre:

• Tmavé tapety vizuálne zmenšujú miestnosť.
• Veľký vzor na tapete vizuálne „zaberá miesto“.
• Horizontálna lišta pomôže rozšíriť úzku miestnosť.
• Vertikálny pás vizuálne zdvihne nízke stropy, ale musíte s ním byť opatrný, pretože vizuálne vytvorí úzku miestnosť.
• Výzdoba vo forme fotografií a plagátov v rámci je schopná priestor transformovať, urobiť ho primeranejším a štýlovejším. Zostaňte v monochromatickom režime. Jeseň štýlovo vyzerajú čiernobiele fotografie v čiernych lesklých rámoch.

Štýlová malá chodba.

Výzdoba je v malej chodbe.

Útulná chodba.

Elegantný a štýlový interiér malej chodby.

Pin
Send
Share
Send
Send