Užitočné nápady

Pohodlné skladovacie systémy v kuchyni: 20 skvelých nápadov, ktoré budú užitočné pre všetkých

Pin
Send
Share
Send
Send


Úložné systémy nikdy nestačia, najmä v kuchyni. Kde skryť panvice, ako skladovať zeleninu a ako dosiahnuť vizuálny poriadok v oblasti kulinárskych experimentov? Zdieľajte užitočné nápady!

Skladovanie zeleniny

Mnoho ľudí mylne a nevedomky skladuje zeleninu v chladničke alebo na balkóne a potom si myslia, že zemiaky rýchlo klíčia, mrkva vyschne a cibuľa hnije. A všetko je triviálne jednoduché! Zelenina, rovnako ako iné potraviny, si vyžaduje správne podmienky skladovania. Ako ich zabezpečiť v malej kuchyni?

Najjednoduchším spôsobom je vybaviť niekoľko kuchynských zásuviek špeciálne na skladovanie zeleniny. Výber košov alebo kontajnerov pre veľkosť nábytku (v súčasnosti je ich veľké množstvo v domácich a domácich obchodoch). Alternatívnou možnosťou by boli prútené koše vyrobené z viniča, v ktorých si zelenina a ovocie dlhšie zachovajú sviežosť, krásny vzhľad a dobrú chuť.

Pri správnom skladovaní môžu zemiaky trvať od 2 týždňov do 2 - 3 mesiacov (nikdy sa nemôžu uchovávať v chladničke), mrkva vydrží 3 týždne, cibuľa sa môže skladovať týmto spôsobom až 3 - 4 týždne.

Pamätajte, že miesto, kde sa skladuje zelenina, by malo byť dobre vetrané a umiestnené mimo sporákov, rúry a radiátorov. Ideálne - v komore alebo vstavanom kuchynskom púzdre.

Skladovanie ovocia a zeleniny v kuchyni.

Príklad toho, ako skladovať zeleninu v kuchyni.

Skladovanie zeleniny v prútených košoch.

Skladovanie voľne ložených výrobkov

Príčinou neporiadku v kuchynských skrinkách sú často škatule a vrecia z obilnín. Po prvé, zaberajú veľa miesta a po druhé, jednoducho preplávajú priestor. Na nápravu situácie stačí naliať obilie, múku a cukor do sklenených pohárov alebo plastových nádob.

Je veľmi vhodné používať nádoby so špeciálnymi ventilmi. Prostredníctvom nich nebudú stredy, mory a vlhkosť prenikať do sypkých produktov. Tieto ventily sú často vybavené dávkovačmi, pomocou ktorých je ľahké počas varenia vylievať obilie z nádoby.

Skladovanie obilnín v kuchyni.

Skladovanie voľne ložených výrobkov.

Skladovanie obilnín v sklenených nádobách.

príbory

Uchovávanie lyžičiek a vidličiek v jednej hromade nie je dobrý nápad! Rozdeľte všetky príbory (pre nože je lepšie prísť s iným miestom na ukladanie, nie do blízkosti iných predmetov, aby sa netupili alebo nehrdzaveli). Úložné systémy s jednotlivými bunkami vyzerajú elegantne a štýlovo, môžete si kúpiť hotové doplnky alebo vytvoriť preglejkové priečky v zásuvke sami. Na ich spodnej časti je žiaduce položiť pergamenový papier alebo mäkkú handričku, ktorá pohltí prebytočnú vlhkosť. Je lepšie dať lyžičky a vidličky už suché a utreté uterákom, pretože sušené kvapky vody na riadu nebudú veľmi atraktívne.

Skladovanie príborov v kuchyni.

Opatrné skladovanie príborov.

Príklad skladovania drevených lyžičiek a pádiel.

Príklad toho, ako uložiť lyžice a vidličky.

Hrnce, panvice, dusené hrnce

Dobrá žena v domácnosti je vždy veľa kuchynského náčinia, vrátane hrncov, panvíc, dusených pokrmov. Mimochodom, všimli sme si, že mnohé z týchto položiek sú vybavené otvorom na konci rukoväte az nejakého dôvodu. Na zavesenie hrncov na háčiky je potrebné, v Európe je to pomerne bežná možnosť uskladnenia riadu.

Ďalšia otázka - kam inštalovať rovnaké háčiky? Existuje niekoľko možností: na koľajniciach blízko pracovnej plochy, na stene pri sporáku alebo umývadle. Môžete tiež zavesiť ozdobnú kovovú sieťku na stenu a vybaviť ju háčikmi. Táto možnosť ukladania vyzerá, prinajmenšom pôvodne, a veľmi praktická. To vám umožní vyložiť kuchynské skrinky a okamžite obnoviť poriadok v kuchyni. Navyše pri varení tohto alebo toho jedla nebudete musieť dlho hľadať potrebné jedlá.

Štýlové odkladanie hrncov v kuchyni.

Príklad toho, ako ukladať panvice a panvice v kuchyni.

Štýlové úložné priestory v kuchyni.

Steny na pomoc

Nie vždy vám veľkosť kuchyne umožňuje umiestniť do nej celý rad skriniek na uloženie kuchynského náčinia. Čo robiť v tomto prípade? Steny nezúfajte a nepoužívajte! Na tieto účely postačí aj jeden malý. Na to môžete nainštalovať háčiky, koľajnice, úzke police, nainštalovať preglejkovú dosku s otvormi, magnetické držiaky. Perfektne sa hodí do kvetináčov, dusených sietí, korenín, obilnín, naberačiek, špachtľ, zberačov a ďalších kuchynských potrieb.

Skladovanie kuchynského náradia na stene.

Pohodlný skladovací systém v kuchyni.

Štýlové odkladanie panvíc v kuchyni.

Na kuchynskom ostrove alebo skrinke

Kde inde nájsť úložisko? Napríklad na spodnej kuchynskej skrinke alebo na kuchynskom ostrove, ak existuje. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nechcú inštalovať koľajnice na steny alebo potrebujú ďalší úložný priestor.

Úložný priestor v kuchynskej skrinke.

Zoraďte podrobnosti

Objednávka pozostáva z maličkosti, nestrácaj z dohľadu. Misky umiestnite do seba, určte miesto pre plastové nádoby (a ich veka!). Pečivo skladujte na jednom mieste, vyberte pre ne osobitnú skrinku alebo poličku. Prútený box je ideálny na uloženie pekáča. Je potrebné raz určiť miesto pre každú položku a samotná objednávka sa usadí vo vašej kuchyni.

Skladovanie plastových nádob v kuchyni.

Skladovanie pečiva.

Pin
Send
Share
Send
Send