Užitočné nápady

9 trikov, ktoré sa vysporiadajú s problémami v samotnej kúpeľni a nespôsobia vodovodné inštalácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Problémy s inštalatérstvom, potrubím, kohútikmi sa môžu vyskytnúť kedykoľvek.

A keď nastane stav núdze, voda zaplaví všetko, čo je v jeho ceste, turbulentnými tokmi. V takýchto situáciách mnohí horúčkovito volia inštalatérske práce a modlia sa, aby okamžite odpovedal.

A to v tom čase, pretože množstvo problémov sa dá ľahko vyriešiť samo o sebe, dokonca aj bez použitia nástroja.

1. WC misa

Čo sa nedá spláchnuť z toalety.

Z nejakého dôvodu veľa ľudí naivne verí, že môžete na záchod umiestniť akékoľvek veci a nestarať sa o nič. Toto stanovisko je v zásade nesprávne. Mokré obrúsky, vankúšiky, kondómy a priľnavé omietky splachované po záchode môžu viesť k dopravným zápcham a blokovať tok vody. Splachovaním cigaretových ohorkov a drog do toalety otrávite vodu vlastnými rukami, ktoré potom sami pijete. Nenalievajte do toalety mastné potraviny a oleje akéhokoľvek pôvodu.

2. Opatrný prístup k kúpeľu

Správne ošetrenie kúpeľne.

Aby ste si kúpeli netrpeli prudkým poklesom teploty, pripravte si ju ešte pred horúcim kúpeľom. Na tento účel odporúčame najskôr opláchnuť steny teplou vodou a do spodnej časti pridať trochu vody. Potom sa teplota vody môže zvýšiť na požadovanú hodnotu. Takýto trik chráni sklovinu pred popraskaním a žltnutím.

3. Zanesená toaleta

Eliminujte zablokovanie bez piestu.

Ak ste mali taký nepríjemný pocit ako dreváky na toalety a piest, ako by to malo šťastie, bol zlomený alebo jednoducho nebol, použite škótsku pásku a lepiaci film. Áno, áno, môže tiež vytvoriť vákuum, ktoré pomáha čistiť rúrky. Okrem lepiacej fólie budete tiež potrebovať obojstrannú pásku, ktorú je potrebné prilepiť po obvode okraja misy. Potom musíte misku prikryť lepiacou fóliou a stlačte tlačidlo na vypustenie. V okamihu, keď je fólia napučaná, stlačte ju rukou, aby ste sa vrátili na svoju predchádzajúcu pozíciu, a vytvorte efekt vákua, ktoré musí prepichnúť potrubie.

4. Čistenie potrubia

Čistič rúrok.

Ak sa v umývadle alebo vani náhle objaví upchatie a na čistenie potrubí nie sú k dispozícii žiadne špeciálne nástroje, použite cenovo dostupný ľudový liek. Redaktori sú presvedčení, že prísady na prípravu alternatívnej kompozície na boj proti zablokovaniu sa nachádzajú v každej kuchyni. Všetko, čo potrebujete, je sóda a ocot. Nič sa nebude musieť miešať a variť, reakcia bude prebiehať priamo v potrubí. Stačí naliať do odtokového otvoru pol pohára sódy a potom rovnaké množstvo octu. Nechajte umývadlo 2 hodiny a potom nechajte do umývadla prúd teplej vody.

5. Vriaca voda

Vriaca voda v potrubí.

Existujú protichodné názory na to, či je možné po varení v dreze naliať vriacu vodu. Niektorí tvrdia, že z tohto dôvodu sa môžu plastové rúrky topiť, iné sú presvedčené, že PVC vydrží teploty viac ako 125 stupňov. Bez ohľadu na to, ako to tam bolo, ak chcete predĺžiť vek vašej kanalizácie, je lepšie ju riskovať a zapnúť studenú vodu v okamihu, keď nalejete vriacu vodu z panvice.

6. Olej a tuk

Olej a mastnota v umývadle.

Ak sa chcete vyhnúť problémom s rúrkami, nikdy nelejte do odpadového slnečnicového oleja a mastnoty, ktorá zostane po varení. Faktom je, že olej a tuk sa nerozpúšťajú vo vode. Postupne sa usadzujú na stenách rúrok, čo vedie k zablokovaniu. Všetky vyspelé ženy v domácnosti už dlhodobo ukladajú tento druh odpadu do pohára alebo fľaše.

Poznámka: Rastlinný olej a tuk poškodzujú nielen odpadové vody, ale aj ekológiu. Rovnako ako v prípade motorov alebo iných mazacích olejov, jeho vypúšťanie do kanalizačného systému môže v priebehu času viesť k environmentálnej katastrofe. Jedna štvrtina oleja môže znečistiť až štvrtinu milióna galónov pitnej vody.

7. Oprava práčky

Výmena vypúšťacej hadice.

Zlyhanie vypúšťacej hadice - jeden z najbežnejších dôvodov pre kontaktovanie inštalatérskych prác. Za zmienku stojí, že za 10 minút práce budete musieť zaplatiť upratanú sumu. V skutočnosti si môžete kúpiť a vymeniť vypúšťaciu hadicu sami. Sieť obsahuje veľa videí, ktoré podrobne opisujú proces opravy rôznych modelov práčok.

8. Vaňové bomby

Škodlivé bomby do kúpeľa.

Ktorej z dievčat sa nepáčia voňavé a penivé bomby do kúpeľa? Málokto si však myslí, že obsahujú trblietky, soľ a olej, ktoré sa nerozpúšťajú, ale jednoducho sa usadzujú na stenách rúrok. Niekoľko bômb samozrejme nepovedie k katastrofe, ale ak ich pravidelne používate, pripravte sa na problémy s rúrkami vo forme blokád. Aby sa znížilo poškodenie bômb, pred použitím ich zabaľte do nylonových vreciek.

9. Profylaktické pranie

Pravidelné čistenie práčky.

Aby práčka pracovala čo najdlhšie a aby v bubne neboli žiadne nepríjemné pachy, musíte sa o ňu postarať. Táto starostlivosť si navyše nevyžaduje veľkú spotrebu energie a špeciálne nástroje. Potrebné je iba preventívne umývanie raz za 3 mesiace. Aby ste to dosiahli, musíte nastaviť práčku na najdlhší prací režim s maximálnou teplotou vody. Súčasne musí byť bubon stroja prázdny. Do priehradky na prášok môžete pridať trochu octu, sódy alebo kyseliny citrónovej.

Pin
Send
Share
Send
Send