Užitočné nápady

10 tipov na udržiavanie čerstvej zeleniny a ovocia, ako len môžete

Pin
Send
Share
Send
Send


Mamičky na celom svete majú jednomyseľnú pravdu: musíme jesť zeleninu. Obzvlášť v pochmúrnej sezóne a chladnej zime. Avitaminóza nie je vaša ARVI, nie je potrebné s ňou byť chorá. Je škoda, že koncom septembra ceny zeleniny a ovocia začínajú rásť ako kvasinky.

A je v našom záujme, aby bol zakúpený zdroj vitamínov čo najčerstvejší. A týchto 10 vynálezcovských hackerských aktivít vám pomôže zbytočne míňať peniaze.

Uchovávajte všetky druhy ovocia a zeleniny spolu v dolnej časti chladničky? Takže to nebude fungovať. Nie všetky zdroje vitamínov sa spolu dobre kombinujú. A niektoré z nich sú príliš vyberavé. Ak teda dnes nie je na vašom jedálnom lístku čerstvý šalát, vyskúšajte tieto malé triky. Pomôžu udržiavať zeleninu a ovocie čerstvé dlhšie.

1. Vložte papierovú servítku do vrecka na šalát

Jednoduchá vložka predĺži životnosť šalátu.

Je žiaduce, aby obal bol spona na zips. Obrúsok absorbuje vlhkosť, ktorú emitujú listy, čo udržiava šalát čerstvý po dlhú dobu.

2. Nerozdeľujte banány.

Nepáči sa vám hnedé banány? Potom ich neoddeľujte.

Pokiaľ nebudeš jesť celú parta tu a teraz. Naopak, obráťte rezanie kúskom fólie alebo plastu. Tým ich ušetríte pred prehriatím.

3.Ak chcete zemiaky zostať staré, dajte do nich jablko

"Omladzujúci yabochki" pre zemiaky.

Najlepší spôsob skladovania zemiakov je v papierovom sáčku as jedným alebo dvoma jablkami na spoločnosť. Trik je v tom, že jablká produkujú etylén, plyn, ktorý udržuje korene čerstvé a tvrdé. Tu máte elixír večnej mládeže. Ospravedlňujeme sa, iba pre zemiaky.

4. Jablká však držte ďalej od inej zeleniny a ovocia.

Jablká uchovávajte v samostatnom obale.

Dobré pre zemiaky je rýchla smrť pre ostatných. Jedná sa o etylén. Plyn uvoľnený jablkami spôsobí, že ostatné plody dozrievajú oveľa rýchlejšie. A v dôsledku toho sa pravdepodobnejšie zhorší. Z tohto dôvodu skontrolujte, či bol kôš izolovaný v samostatnom obale. A všetko bude pokojné.

5. Ocot udržuje plody z plesní

„Kúpeľňa“ s vodou a octom je tajomstvom správneho skladovania bobúľ.

Keďže bobule patria medzi najsukulentnejších obyvateľov chladničky, ich nepriateľom číslo jedna je pleseň. Pred odoslaním nákupu v chladničke na to zariadte veľké umývanie: bobule namočte do roztoku 1 dielu octu a 3 dielov vody. Stačí jedna minúta. Po opláchnutí vodou a dôkladne osušte. Tento postup zabije spóry a baktérie, ktoré spôsobujú pleseň.

6. Fólie na zeler

Ukazuje sa, že zeler žije vo fólii dlhšie.

Zeler žije v plastovom vrecku maximálne jeden týždeň. Ak ju však nahradíte fóliou, doba skladovania sa ľahko strojnásobí.

7. Pikantná bylinková kytica

Voňavé kytice do kuchyne.

Každý má rád dobrý prístup. Dokonca aj bylinky. Kôpor, petržlen a iné korenie sa budú cítiť oveľa lepšie, ak sa s nimi bude zaobchádzať ako s kyticou. Jednoducho vložte do pohára alebo malej fľaše so studenou vodou. To ich udrží čerstvé a zároveň vyzdobí kuchyňu.

8. A stále môžu byť zmrazené

Oveľa chutnejšie ako suché korenie.

Rozdrvte petržlen alebo kopr, vložte do konzerv, nalejte olivový olej a zmrazte. Teraz máte vynikajúce čerstvé korenie, ktoré doplní každé jedlo.

9. Papier na skladovanie húb ...

Papier udrží huby čerstvé.

... omnoho lepšie ako plast, pretože absorbuje nadmernú vlhkosť. Ak sú huby mierne sušené, vložte ich na pár minút do misky so studenou vodou. A opäť sa stanú šťavnatými, rovnako ako to z lesa.

10. Nie všetka zelenina a ovocie by sa malo skladovať v chladničke.

Prečo zaberať vzácny priestor v chladničke?

Napríklad paradajky, cibuľa a zemiaky taký luxus nepotrebujú. Budú žiť oveľa dlhšie na tmavom, mierne chladnom a predovšetkým suchom mieste.

Pin
Send
Share
Send
Send