Užitočné nápady

9 tipov, ako vymeniť kuchyňu za deň bez toho, aby ste vynaložili desetník na nový nábytok

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie vždy aktualizácia interiéru kuchyne je nákladná a časovo náročná.

Ak k tejto otázke prídete tvorivo, spojíte entuziazmus a fantáziu, zmení sa vzhľad miestnosti za 24 hodín.

Ponúkame vám niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré sa vám určite budú páčiť.

1. Maľujte steny

Maľujte jednu zo stien jasnou farbou.

Ak ste konali obozretne a zavesili tapetu v kuchyni, ktorú môžete maľovať, je čas naberať farby a štetce. Pri výbere farieb vám odporúčame zostať v dvoch verziách: biela a svetlá, napríklad žltá alebo oranžová. Poviem ti prečo. Podľa našich informácií biela zväčší plochu miestnosti, urobí ju svetlou a priestrannou a okrem toho sa dokonale spojí s ostatnými odtieňmi. Žltá alebo oranžová rozveselí, zlepší vašu chuť do jedla, bude vyzerať veľmi štýlovo a priťahuje pozornosť hostí.

Znalecký posudok: Kuchyňa môže byť vyrobená v akejkoľvek farbe, s výnimkou kombinácie čiernej, šedej a bielej. Tento interiér sa nazýva achromatický a nenesie farebné emócie. Kuchynský dizajn v týchto farbách bude vyzerať nudný a matný, môže potlačiť náladu.

2. Vylepšite fasádu kuchynskej jednotky

Predná časť skrinky môže byť prilepená samolepiacou fóliou.

Náhlavnú súpravu môžete samozrejme úplne vymeniť, ale nábytok bude drahý a ťažko si s výberom a výmenou skriniek dokážete poradiť. Veľkou alternatívou je samolepiaci film. V špeciálnom obchode si môžete vybrať verziu ľubovoľnej farby s obrázkom alebo bez neho. Takto budete môcť aktualizovať kuchynský set bez toho, aby ste naň vynaložili veľké úsilie a robili vážne finančné investície.

Mimochodom, ak ste dobrí na kreslenie alebo máte priateľov, ktorí majú radi ručné práce, môžete ozdobiť povrch pomocou techniky decoupage alebo jednoducho maľovať sklo skriniek.

Poháre môžu byť natierané bežnými farbami.

Rôzne vzory budú vyzerať veľmi originálne. Ďalšou dobrou možnosťou je graffiti. Obrázky alebo nápisy s farbou urobia z kuchyne krásnu a modernú kuchyňu. Obzvlášť úspešná bude táto aktualizácia v byte v štýle podkrovia alebo high-tech.

3. Znovu vložte švy medzi dlaždice.

Dlaždice budú vyzerať ako nové, ak zmeškáte švy v čase.

Veľa ľudí si nedávno vyberie kuchynskú zásteru pre návrh pracovnej plochy, pretože je nielen funkčná, ale aj krásna. Avšak vzhľadom na to, že hlavnou úlohou zástery je chrániť stenu pred mastnotou, kvapôčkami vody a inými kontaminantmi, stráca po chvíli svoj atraktívny vzhľad. Ak nechcete minúť peniaze za výmenu tohto prvku, môžete ísť jednoduchšou cestou - kúpte si škárovaciu hmotu do dlaždíc a jednoducho si nechajte ujsť švy.

Ak je vaša zástera biela, môžete ju aktualizovať pomocou akejkoľvek jasnej farby, od modrej po zelenú. Najdôležitejšie je sledovať všeobecný štýl a farbu kuchyne, aby všetky prvky vyzerali harmonicky.

Zástera môže byť natretá jasne zelenou farbou.

Rovnaký trik je možné urobiť aj s podlahou, ale iba v prípade, že je položená na dlaždiciach. Nebojte sa dovoliť výrazné farby. Nie je potrebné, aby bola celá podlahová krytina rovnakej farby. Môžete kombinovať rôzne odtiene, pokiaľ sú kombinované.

4. Vymeňte záclony

Vyberte farbu záclon v závislosti od celkovej farby kuchyne.

Nemôžete ani uhádnuť, ako obyčajné závesy môžu zmeniť vzhľad kuchyne. Do interiéru prinesú nádych čerstvosti a novosti, zatiaľ čo nič radikálne nezmenia. Mimochodom, ak je miestnosť vyzdobená v štýle minimalizmu, potom je možné záclony úplne odstrániť zavesením žalúzií.

Drevené žalúzie vyzerajú krásne a nenápadne.

Ďalšou možnosťou, ktorá získava na popularite, sú rolety. Predstavujú jediné plátno, ktoré pokrýva celý povrch okna. Najlepšie súpravy sú zvinuté do rolky, odtiaľ názov.

Môžete tiež skúsiť vyzdobiť izbu svetelnými závesmi svetlých farieb. Môžu to byť zobrazené ovocie alebo iné kresby, ktoré dodávajú interiéru jas a ľahkosť.

Svetlé závesy priťahujú pozornosť.

Upozorňujeme však, že táto možnosť nie je vhodná pre všetky interiéry. V prísnej klasickej miestnosti budú vyzerať nevhodné.

5. Natrite strop

Po bielení bude strop vyzerať úplne inak.

Skôr alebo neskôr sa strop v kuchyni rozpadne, pretože je pod veľkým tlakom v podobe pary, tuku, dymu, prachu. Aby ste nečakali na okamih, kedy bude strašidelné pozerať sa na strop, stačí ho v jednom okamihu natrieť alebo vybieliť. Okamžite si všimnete, ako sa všetko okolo stalo jasnejším a priestrannejším.

6. Na police položte svetlé nádoby a misky.

Svetlé jedlá na otvorených policiach - dekorácia vašej kuchyne.

Ak je vaša kuchyňa vybavená otvorenými policami a nástennými skrinkami so sklenenými dverami, môžete si kúpiť svetlé nádoby alebo plechovky na cukor, čaj, kávu, obilniny. Nevyžaduje si to veľké finančné investície, ale miestnosť sa okamžite zmení, bude vyzerať krajšie a sviežo.

Na rovnakom princípe si môžete kúpiť svetlé jedlá. Stačí si vybrať tú správnu farebnú schému. Napríklad žltá - zlepšuje chuť do jedla, ale červená, naopak, odrádza od stravovania.

7. Zmeňte farbu čalúneného nábytku.

Ak sa čalúnenie kuchynského nábytku zhoršilo, objednajte si nové.

Teraz vám odporúčame, aby ste nekupovali nový nábytok, ale len vymieňali čalúnenie na starých stoličkách, kuchynke alebo jedálenskej skupine. Mohlo by sa zdať, že sa zmení iba farba, ale zároveň sa bude hrať kuchyňa s novými farbami.

8. Zbavte sa koša.

Skontrolujte skrinky - môžu mať veľa nepotrebných nádob, riadu a zariadení.

Je úžasné, že niekedy zbytočné veci pokazia vzhľad celej miestnosti. Je to ako desktop: keď je na ňom veľa pier, poznámkových blokov, fotografií a ďalších drobností, vyzerá to neporiadne a kazí celý prístup práce. Ale ak to dáte do poriadku a necháte len pár najdôležitejších vecí, okamžite pocítite rozdiel a všimnete si, ako sa vaša nálada zlepšuje. Podobne ako v kuchyni: premýšľajte o tom, naozaj potrebujete všetky poháre, kuchynské doplnky, magnety chladničky? Možno nebudete používať túto panvicu dlho, ale stále zaberá miesto v skrinke. Vykonajte audit a uvoľnite miestnosť z koša. Kuchyňa sa stane priestrannejšou a získate viac voľného priestoru pre manévre. Okrem toho je v móde aj minimalizmus.

9. Zmeňte osvetlenie

Kuchyňa by mala byť dobre osvetlená.

Interiérovým dizajnérom sa odporúča, aby v kuchyni pripravovali viacúrovňové osvetlenie. Ak máte stále len jednu lampu zavesenú nad bielym stolom, je čas využiť odporúčanie odborníkov. Uistite sa, že kuchyňa má dobré osvetlenie. Pri riešení tohto problému pomôžu reflektory, lustre, nástenné svietniky. Mimochodom, pomocou osvetlenia môžete priestor zónovať. Takto môžete určiť rekreačnú oblasť a pracovnú oblasť.

Ako vidíte, na aktualizáciu interiéru kuchyne nemusíte investovať veľa času a úsilia. Vyššie uvedené myšlienky sa dajú úplne zrealizovať za deň. Nie je potrebné meniť všetko naraz, pretože aj jeden nový detail v kompozícii môže osviežiť vzhľad miestnosti a vylepšiť ho.

Pin
Send
Share
Send
Send