Užitočné nápady

Ako urobiť váš domov pohodlnejším? 10 pravidiel

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj ten najštýlovejší dizajn môže byť nudný.

Ale nerobte to isté opravy zakaždým, keď sa to stane! Najčastejšie stačí malá aktualizácia - celý interiér sa bude cítiť inak.

Chcete sa naučiť, ako spríjemniť váš domov vlastnými rukami? Tu je niekoľko nápadov pre inšpiráciu.

Ako urobiť dom pohodlnejším: 10 zlatých pravidiel

Zmeniť textílie

Zmena textilu s meniacimi sa ročnými obdobiami je vždy víťazný nápad. Napríklad ťažké pletené prikrývky sa chcú na jar zmeniť na niečo ľahké a svetlé. A táto zdanlivo malá zmena zmení celú miestnosť.

Čo je príjemné v zime, chcem odstrániť začiatkom teplého obdobia

Foto: Textilná kúpeľňa

Osvetlite strohý interiér s jasnými akcentmi

Zaveste ďalšie závesy

Záclony tiež zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v tom, čo vytvára náladu v miestnosti. Vyberte si inú tkaninu, iné vzory alebo konajte rozhodne, meniace sa záclony na rímskych záclonách.

Záclony hrajú veľkú úlohu v tom, ako miestnosť vyzerá

Transformujte miestnosť kresbami

Ďalším efektívnym spôsobom, ako vytvoriť útulný byt bez opravy, je jeho transformácia pomocou obrazov, plagátov, figurín a iných umeleckých predmetov, ktoré zodpovedajú vašej nálade a ročnému obdobiu.

Čitateľ môže tvrdiť: „Ale počkajte, vytvorenie diery v stene je opakom toho, čo nazývame„ transformácia bez opravy “, a bude mať pravdu. Obrázok však nemusí nutne visieť! Môžete sa jednoducho oprieť o stenu, položiť masívne plátno na podlahu a menší kus na komodu alebo konzolový stôl. Vyzerá veľmi moderne a trochu vzpurne. Mimochodom, nezvyčajný rám pre zrkadlo, rovnako ako na fotografii vyššie, môže poskytnúť vynikajúcu službu.

Urobte z domu pohodlný bez nákladov? Jednoduché!

Myšlienka zaplniť miestnosť umeleckými predmetmi sa tiež môže javiť ako zbytočná. Ale neponáhľajte sa pozerať na harmonogram najbližších aukcií! Môžete obísť s minimálnymi nákladmi, ale vyplnením priestoru pre seba. Napríklad môžete ručne napísanú lásku citovať do krásneho rámu. Sušené kvety, ktoré vám pripomínajú príjemné chvíle života, odtlačky prstov celej rodiny a iné jednoduché, ale také drahé veci do vášho srdca, budú perfektným doplnkom vašej mini galérie.

Ako urobiť byt útulným a krásnym: kvety vo váze

Možno je to najjednoduchší a veľmi príjemný spôsob, ako osviežiť interiér - dať vázu s krásnou kyticou. Sezónne kvety vždy vyzerajú romanticky a priťahujú pozornosť.

Nikto nehovorí, že teraz budú musieť každý týždeň kupovať novú kyticu kvetov. Zloženie môže byť vyrobené z vetiev, bylín, ako aj z umelých kvetov, ktoré môžete vyrobiť z papiera. Príjemnou ozdobou bude aj okrúhla váza s kamienkami.

Variant miestnosti: nový starý nábytok

Ak chcete niečo zmeniť v živote, nemusíte kupovať nový nábytok, ak ste už dosť alebo trochu unavení. Oveľa pohodlnejšou možnosťou by bolo použitie rôznych materiálov na „osvieženie“ starého nábytku. Fasády kuchynských skriniek môžu byť pokryté fóliou, stará komoda môže byť vymaľovaná v dvoch farbách a drevená stolička môže byť ťahaná.

Život potvrdzujúce farby a renovovaný nábytok

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako transformovať kuchyňu, prečítajte si 5 pravidiel pre vytvorenie pohodlia v kuchyni.

Ako urobiť dom útulným a krásnym: dizajn steny

Krásne zdobené steny môžu byť bez omietky, farby a tapety. Nálepky do interiéru vytvárajú skvelé efekty, ale na ich prenesenie na stenu nie sú potrebné žiadne zručnosti.

Kúpiť nábytok zo starých kolekcií

Ak si stále myslíte, že sa bez nového nábytku nezaobídete, zvážte kúsky nábytku zo starých kolekcií. Nájdete veci, ktoré vyzerajú ultra moderne, hoci boli vytvorené pred rokmi. Skvelý nápad vyzdobiť izbu bez toho, aby sa veľa utrácalo.

Ako urobiť byt útulným: aktualizujte čalúnenie nábytku

Ak je vaše obľúbené kreslo opotrebované, nie je dôvod vyhodiť ho. Len to dajte do dielne, kde bude kryt kresliť.

Myšlienka reštaurovania nábytku: čalúnenie

Výber tkaniny na čalúnenie je dôležitým rozhodnutím, pretože rôzne typy textílií úplne premenia celý interiér. Samet a plyš sú teraz veľmi módne riešenia, žiarivý štýl a elegancia.

Ušľachtilá zamatová stolička bude ústredným prvkom interiéru

Ako urobiť dom útulným a krásnym: vintage nábytok

Ročník je dnes veľmi relevantný trend a je lacný, ak viete, ako si vybrať. Ideálna voľba pre aktualizáciu interiéru bez akýchkoľvek nákladov.

Vytvorte si útulný kútik na čítanie

Niekedy nemôže byť nič lepšie, ako relaxovať na ľahkej stoličke so vzrušujúcou knihou v ruke. A aj keď si len ťažko dokážete predstaviť knihomoľ, každý potrebuje také miesto na odpočinok. Nakoniec si v takom pohodlnom rohu môžete pozrieť video na tablete, nie?

Nástenné dekorácie v miestnosti: vložte stojan

Funkcia stojana nie je obmedzená na to, že sa skladujú veci. Tu si môžete zariadiť maľby, sochy, fotografie ... A najdôležitejšou výhodou je, že zloženie tejto „výstavy“ sa dá ľahko zmeniť podľa vašej nálady.

Myšlienka zdobiť miestnosť sami: knihy

Ako si vyrobiť útulný malý byt: rastliny

Prineste kvetinové motívy do interiéru zdobením miestnosti živými rastlinami. Ak nemáte v tejto oblasti žiadne skúsenosti - nebojte sa, rozhodnite sa založiť nenáročné rastliny: peniaze, kaktusy a iné sukulenty. Niektoré druhy paliem tiež nevyžadujú osobitnú starostlivosť.

Ako diverzifikovať interiér: murivo

Tu musíme vynaložiť určité úsilie, ale túto metódu sme jednoducho nemohli zahrnúť do nášho zoznamu. Pretože tehla vždy vyzerajú veľmi štýlovo! To samozrejme neznamená, že budete musieť rozložiť celú stenu tehlami, nie. Tehly je možné simulovať napríklad pomocou tenkých dlaždíc. A ak sa zdá, že farba prírodnej tehly je príliš hrubá, potom položené dlaždice môžu byť úplne biele, vyzerá to veľmi elegantne!

Tehly a vysoké stropy prinášajú priemyselný dojem.

Prečo si nerobiť pohodlie domova vlastnými rukami?

Môžete šiť alebo pliesť? Poskytuje vám vaša ručná výroba potešenie? Ozdobné vankúše, prikrývky, koše na uskladnenie malých vecí - priestor môžete úplne zmeniť vlastnými rukami.

Dajte pozor na osvetlenie

Malé zmeny osvetlenia sú jedným z najjednoduchších spôsobov, ako urobiť dom pohodlnejším. Dajte stojaci lampu do tmavého rohu, zmeňte intenzitu alebo farbu existujúcich žiaroviek. Nainštalujte zrkadlo oproti žiarovke: odrazom svetla bude miestnosť priestrannejšia a krajšia.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send