Užitočné nápady

9 výhody bývania v malom byte, po jeho zistení sa budete chcieť presťahovať zo súkromného domu

Mnoho ľudí vníma malú časť svojho bytu ako nevýhodu, hoci v skutočnosti je to cnosť.

Úspory na dokončovacích materiáloch, rýchle čistenie, schopnosť zmeniť interiér za pár dní bez výrazných finančných investícií - a to nie je celý zoznam výhod jednoizbového bytu.

V našom článku sa dozviete viac o tom, prečo je takéto bývanie oveľa výnosnejšie ako veľký dom.

1. Ľahšie udržiavať celý byt v rovnakom štýle

Konečný interiér odnushki si možno ľahko predstaviť v hlave.

Keď navrhujete byt, majitelia stoja pred vážnou otázkou - ako urobiť, aby boli všetky izby spojené jedným konceptom? Ak máte malý obytný priestor, tento problém nebude mať žiadne problémy. Nebudete musieť myslieť, že určitá farba je príliš veľa alebo že miestnosť vyzerá nudne. Zároveň si môžete ľahko predstaviť celý priestor a určiť, kde bude pohovka, v ktorom rohu bude skrinka umiestnená, v ktorých zónach bude miestnosť rozdelená.

2. Môžete si kúpiť drahšie a vysoko kvalitné povrchové materiály.

Zistite v obchode prítomnosť zvyškov značkových povrchových materiálov.

Vzhľadom na to, že v malom byte musíte stráviť minimum farieb, tapiet a podláh, môžete si kúpiť dokončovacie materiály za vyššiu cenu. Slúžia vám mnoho rokov a budú vyzerať omnoho lepšie ako možnosti rozpočtu. Navštívte železiarstvo, spýtajte sa obchodného asistenta na prítomnosť zvyškov dlaždíc alebo tapiet pre dizajnérov. Zvyčajne sa predávajú s veľkou zľavou. Dostupné množstvo materiálov stačí na ozdobenie podlahy v kúpeľni, zásterky v kuchyni alebo svetlej steny v obývacej izbe.

3. Dizajnový projekt bude stáť menej

Náklady na návrh projektu závisia od oblasti bytu.

Ak sa rozhodnete pozvať na navrhovanie vášho bytu profesionálneho návrhára, jeho služby budú veľmi drahé. Ale iba v prípade, že ste vlastníkom malého bytu, pretože konečné náklady na návrh projektu závisia od počtu izieb alebo metra. Okrem toho, ak si najmete profesionála, bude byt vyzerať oveľa zaujímavejšie a stane sa oveľa funkčnejším, pretože dizajnový projekt bude vytvorený individuálne pre vás, berúc do úvahy všetky nuansy životného priestoru.

4. Ľahšia zmena dizajnu

Ak chcete získať nový dizajn v jednoizbovom byte, stačí natrieť steny.

Bez ohľadu na štýl, v ktorom dokončíte svoj byt ihneď po kúpe, budete chcieť niečo nové. Aj keď spočiatku vaša voľba pripadá na škandinávsky štýl, ktorý navrhuje ideálne podmienky pre malé parametre životného priestoru (svetlo, priestor, pohodlie a minimalizmus), časom vás bude obťažovať. Tu si všimnete ďalšie plus malého bytu. Je oveľa jednoduchšie maľovať steny, kúpiť žiarovky, vymeniť záclony, koberce a pohovky na malej ploche, ako organizovať hromadné opravy vo všetkých miestnostiach a úplne meniť nábytok.

5. Úspory na nábytku

V odnushku treba kúpiť minimum nábytku.

Ak ste majiteľom jednoizbového bytu, potom od nábytku potrebujete iba pohovku, šatníkovú skriňu, konferenčný stolík, pár nočných stolíkov a pracovný stôl. Teraz si predstavte, že máte veľký súkromný dom. Koľko interiérových prvkov bude potrebné kúpiť pre svoj dizajn? To je pravda, oveľa viac. Okrem toho, vo viacizbových bytoch a chatkách často musia kupovať nábytok na dekoratívne účely, inak izby vyzerajú prázdne a nepohodlne. Pridajte k tomuto zoznamu náklady na osvetlenie, záclony, koberce, ozdobné prvky, ako sú maľby a pohovkové vankúše, a zistíte, že vlastníctvo jedného kusu je oveľa výnosnejšie.

6. Pohodlie

V apartmáne s jednou spálňou je vždy útulný a pohodlný.

Útulné hniezdo z malého bytu je oveľa viac ako z veľkého bytu, pretože je spojené s pohodlím a bezpečnosťou. Tu budú najmenšie zmeny zreteľné, aj keď iba nahradíte záclony. A akékoľvek príslušenstvo, ktoré získate, ľahko zmení interiér, či už ide o lampu alebo kvetinu v miestnosti.

7. Primeraná spotreba

Odnushka vám ušetrí od nutnosti kupovať nepotrebný nábytok a dekorácie.

Pred zakúpením nového interiéru v odnushku budete niekoľkokrát premýšľať o tom, či pre neho existuje voľný priestor. Pomôže to predchádzať zbytočným výdavkom, ktoré sú typické pre majiteľov veľkých bytov.

Počas všeobecného upratovania sa budete musieť zamerať na nájdenie zastaraných predmetov, ktoré by sa mali zahodiť alebo nahradiť novými a funkčnými. Postupom času budete chcieť ochutnať, môžete si svoj život osamostatniť od pravidelných nákupov.

8. Rýchle čistenie

V malom byte trvá čistenie minimálne.

Ak ste správne usporiadali oblasť malého bytu a jasne postavené skladovacie systémy, tipy na usporiadanie, ktoré si môžete prečítať v predchádzajúcich materiáloch, budete musieť stráviť minimálny čas upratovaním. Nemusíte tráviť niekoľko hodín čistením podláh a okien, čistením kobercov, odstraňovaním prachu z mnohých skriniek, stolov, stĺpov, kuchynských zostáv.

Tip: Ak nechcete byt prevádzkovať a 20 hodín denne vyčleniť na čistenie vecí alebo umývanie plynového sporáka, čistenie sa zmení na rýchly, efektívny a príjemný zážitok.

9. Ochrana osobných údajov

Majiteľ jednoizbového bytu môže ľahko obhajovať svoje právo na súkromie.

Mnoho priateľov je dobrých. Ale nie vtedy, keď žijú prakticky u vás doma. Ale s vedomím, že ste vlastníkom malého bytu, hostia sa nebudú obťažovať a objavia sa na vašom území oveľa menej často. Zároveň sa nebudete považovať za nehostinnú osobu, len malá oblasť neumožňuje ubytovať niekoľko ľudí. Ale pre najlepšieho priateľa existuje miesto aj v malej odnushke: nafukovací matrac a transformačný nábytok, ktorý vám pomôže.