Užitočné nápady

Ako sa rýchlo dostať z bytu, ak sú hostia takmer na prahu

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý z nás pozná situáciu: hostia sú takmer na prahu domu a doma je neporiadok: podlaha nie je umytá, umývadlo je plné riadu, hromada bielizne sa hromadí na posteli a deti pokrývajú podlahu obývacej izby rovnomernou vrstvou hračiek.

Dvojizbový byt je v skutočnosti možné plne pripraviť na príchod hostí, pričom výdavky na každú izbu sú od 5 do 15 minút vrátane kúpeľne a WC.

1. Kuchyňa - srdce domu

Menej nadbytočný, čistič.

Začať rýchle čistenie je najlepšie z kuchyne, najmä ak plánujete príjemné posedenie s chutnými pokrmami, čajom a sušienkami. Stôl a pracovné povrchy kuchynskej jednotky budú okamžite vyzerať čistejšie a čistejšie, ak z nich odstránite ďalšie položky, ktoré práve nepoužívate.

2. Jedlá

Po namočení sa riad umýva rýchlejšie.

Potom by ste mali urobiť riad. Ak existuje umývačka riadu, musíte do nej vložiť špinavé riady a začať proces. Ak v kuchyni takého asistenta neexistuje, existujú dve možnosti. Prvým z nich je vložiť do umývadla všetky špinavé taniere, šálky, príbory a najmä hrnce a panvice, vypustiť zátku pomocou korku, pridať prací prostriedok a naliať horúcu vodu. Kým v kuchyni dôjde k čisteniu iných povrchov, riad bude namočený a umývaný oveľa rýchlejšie. Ak boli hostia prekvapení, môžete špinavé riady jednoducho odstrániť z kuchynskej skrinky a pri odchode ich umyť.

3. Utrite povrch

Čistý sporák - čistá kuchyňa.

Oslobodený od nepoužitého povrchu predmetov musí byť utretý. Tkanina z mikrovlákna je na tento účel najvhodnejšia - jej vlákna dobre zachytávajú prach a nečistoty a nezanechávajú šmuhy. Taktiež sa oplatí chodiť s mierne navlhčenou handričkou na sporáku, mikrovlnnej rúre, variči, chladničke, hriankovači a iných domácich spotrebičoch, aby ste odstránili postriekanie vodou, mastnotou a odtlačkami prstov.

Posledný dotyk pri čistení kuchyne.

Najjednoduchšie je vysávať podlahu, súčasne je potrebné robiť dlhé zametacie pohyby kefou a neprekročiť to isté miesto dvakrát. Ak máte vysávač s vodným filtrom, ktorý sa po vyčistení dlho zhromažďuje a prepláchne, je lepšie zametať podlahu kefou alebo metlou, počínajúc od vzdialeného rohu miestnosti a postupne sa sťahujeme k východu. Po chemickom čistení sa určite oplatí utrieť podlahu.

5. Obývacia izba

Presne ležiace vankúše a časopisy vytvárajú harmóniu.

Čistenie obývacej izby bude s najväčšou pravdepodobnosťou trvať najviac času, takže je rozumné túto fázu odložiť až neskôr. Prvá vec, ktorú potrebujete na obnovenie poriadku. Môžete vziať kôš alebo škatuľu a do nej vložiť rozptýlené knihy, hračky, kozmetiku a iné drobnosti. Chybné predmety by sa mali vrátiť na určené miesta. Noviny a časopisy by mali byť zložené na rovnú hromadu, takže vyzerajú elegantnejšie.

Potom je potrebné utrieť prach suchou handričkou a snažiť sa raz prejsť tým istým miestom bez toho, aby robil chaotické pohyby. Potrebujete tiež pripevniť posteľné prikrývky, vankúše položiť rovnomerne a jemne zložiť prikrývku - miestnosť bude vyzerať omnoho harmonickejšie. Potom je čas vysať koberce a podlahu. Čistenie za mokra sa môže odložiť o vhodnejší čas.

6. Sklo a zrkadlá

Čisté zrkadlá sú malé, ale dôležité detaily.

Skvrny, odtlačky prstov a prachové častice zo zrkadiel a sklenených povrchov sa ľahko čistia, ak ich posypete špeciálnym nástrojom na čistenie okuliarov a zrkadiel. Potom ošetrené povrchy utrite mäkkou handrou krúživým pohybom.

7. Spálňa

Ak chcete posteľ a hodiť oblečenie do koša - polovica čistenie za sebou.

Z dohľadu sú všetky ďalšie predmety na nočných stolíkoch, toaletnom stolíku a komore. Čím menej vizuálny šum, tým sa zdá čistič v miestnosti. Nepotrebné predmety je možné uložiť do zásuviek alebo skriniek. Postel je potrebné vyrobiť a pri korekcii prilepených okrajov plachty je rýchlejšie a ľahšie ich nezasunúť medzi matrac a posteľ, ale matrac zdvihnúť jednou rukou a druhou rukou položiť konce plachty pod ňu.

Posteľné prádlo sa hodí do prádla, ak vykazuje znečistenie. V prípade, že čas netoleruje, je lepšie posteľ opatrne prikryť posteľnou pokrývkou. Ďalej ostáva oprášiť prach z vodorovných povrchov suchou handrou a vysávať podlahu bez zbytočných pohybov a bez obáv, ak by sme v zhone niekde vynechali malú plochu.

8. Kúpeľňa a WC

Čisté umývadlo a žiariaci kohútik transformujú kúpeľňu.

Začnite s čistením čistiacim prostriedkom na umývadle a na záchode. Ak je plánované, že hostia zostanú cez noc - potom ich musíte pridať do vane alebo sprchy. Keď nástroj pracuje, môžete zrkadlo rýchlo utrieť rovnakým spôsobom ako v obývacej izbe. Teraz je čas ísť čistiť umývadlo, vaňu alebo sprchovací kút a vyčistiť toaletu kefou. Nezabudnite na nádrž a vonkajšie povrchy toaletnej misy: musia sa ošetriť univerzálnym sprejom a utrieť handrou alebo papierovou utierkou.

Na tento účel sú tiež vhodné špeciálne vlhké utierky pre domácnosť. Pomocou suchého mikrovlákna môžete rýchlo priniesť lesk na kovové povrchy kohútikov. Je potrebné zavesiť čisté uteráky - čerstvé textílie dodajú kúpeľni pohodlie. Nakoniec musíte umyť podlahu v kúpeľni a na toalete. To je všetko, dom je pripravený prijať hostí.

9. Odstráňte škvrny plastovou kartou

Plastová karta je dobrá náhradná škrabka.

A ak je ešte nejaký čas pred návštevou hostí, môžete v kuchyni zvládnuť ťažké škvrny, ktoré nie sú utierané handrou. Poškrabanie nožom nie je najlepší nápad, takže môžete poškriabať povrch, ale použitie zbytočnej zľavovej karty ako škrabky je správne, pretože plast nepoškodí povlak. Po oškrabaní môžete ošetrenú oblasť utrieť navlhčenou pogumovanou špongiou, aby nedošlo k šmuhám.

Pin
Send
Share
Send
Send