Užitočné nápady

17 trikov, ktoré môžete použiť, aby ste sa stali guru v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Akákoľvek hostiteľka sníva, že jej jedlá boli najchutnejšie a najoriginálnejšie.

V skutočnosti sa však kvôli nedostatku voľného času alebo nedostatku skúseností stáva čokoľvek.

Zhromaždili sme niekoľko užitočných trikov, ktoré urýchlia proces varenia a samotné jedlá budú jedinečné.

1. Alternatíva k vajciam


Banány namiesto vajec na skúšku.

Ak chcete upiecť sladký dezert a zrazu zistíte, že v chladničke nie sú žiadne vajcia alebo príliš málo, použite banány. Polovica ovocia nahradí jedno vajce a celý banán - dva. Je potrebné poznamenať, že takáto náhrada neovplyvní chuť misky a v niektorých prípadoch ju iba zlepší.

2. Mäkké maslo

Maslo rýchlo zmäknite.

Koľkokrát ste sa rozhodli variť sendviče v zhone, a potom ste trpeli pol hodiny pokusom šíriť tuhé maslo na chlieb. V skutočnosti je to veľmi ľahké vyriešiť problém a o tom vedeli naše babičky, ktoré prikrývali mrazené maslové brodivo vyhrievaným pohárom.

3. Skladovanie zemiakov

Kde skladovať zemiaky.

Každý vie, že počas dlhodobého skladovania zemiaky zmäknú a klíčia. Avšak s vedomím niektorých nuancií sa tento proces môže výrazne oneskoriť. Najlepšie na skladovanie koreňových plodín vhodná kabinet pod umývadlom alebo glazúrovanou lodžiou. Čo sa týka balenia, je najlepšie pletivo, tkanina, papierové vrecko alebo drevená nádoba. Do nádoby vložte pár jabĺk, aby ste zabránili klíčeniu a kazeniu ovocia.

4. Banány jednotlivo

Skladovanie banánov.

Dlhodobé skladovanie banánov je veľmi ťažké. Rýchlo sčernia a zhoršujú sa. Aby ste spomalili tento proces, rozdeľte ovocie a držte ich od seba.

5. Dorty

Nakrájajte koláč na kúsky.

Ak chcete tortu nakrájať alebo rozdeľovať na vrstvy koláča a nemáte k dispozícii vhodný nôž, použite zubnú niť. Je to dosť tenké a s úlohou sa vyrovná horšie, v niektorých prípadoch dokonca lepšie ako nôž.

6. Držiak na špongiu

Stojan na špongiu.

Namiesto skladovania kuchynskej špongie v bazéne s vodou zabezpečte špeciálny stojan. To je možné dosiahnuť pomocou štandardného spojiva. Skladovanie špongie vo zvislej polohe umožní jej rýchle schnutie a predĺženie jej životnosti.

7. Zelení v chladničke

Uchovávanie zeleniny v chladničke.

Dokonca aj niekoľko kvapiek vody môže spôsobiť, že greeny v chladničke rýchlo zhnitú. Balík so zipsom a papierová utierka pomôže predchádzať takýmto problémom. Zabaľte vetvičky uterákom a zabaľte ich do tašky.

8. Priložené strany

Figurálne strany koláčov.

Snívate o najkrajších koláčoch, ale nemáte tušenie, ako ich ozdobiť. A čo kučeravé strany. Okrem toho môžu byť vyrobené z vývrtky, korálikov, čajovej lyžičky alebo klieští na mäso.

9. Ginger Root

Olúpajte koreň zázvoru.

Mnohí trpia a pokúšajú sa odlupovať nerovný koreň zázvoru nožom. To je skutočne veľmi problematické, pretože v skutočnosti je lepšie na tieto účely použiť lyžičku.

10. Cherry paradajky

Rýchlo nakrájané cherry paradajky.

Pri jednom spadnutí je veľmi ľahké nakrájať niekoľko cherry paradajok na šalát a výrazne zrýchliť proces varenia. Medzi dvoma plastovými platničkami alebo viečkami musíte mierne stlačiť niekoľko paradajok a stredne držať ostrý nôž.

11. Perfektný sendvič

Perfektná klobása.

Všimli ste si, že je veľmi ťažké dať plátky klobásy na obdĺžnikové plátky chleba tak, že pokrývajú celú oblasť sendviča. To je nepríjemné, však? V skutočnosti je vytvorenie perfektného sendviča jednoduché, ak správne nakrájate klobásu.

12. Pizza

Dve pizze na jednom podnose.

Varenie dvoch pizze na jednom plechu je celkom realistické. Koláče jednoducho nakrájajte na polovicu a položte ich na plech, ako je to znázornené na obrázku.

13. Čistenie mikrovlnnej rúry

Efektívne čistenie mikrovlnnej rúry.

Ak rovnako ako väčšina ľudí nenávidíte umývanie mikrovĺn a pokúšate sa nevšimnúť si nečistoty a zvyšky jedla na jeho stenách, potom je tento spôsob čistenia špeciálne pre vás. Napíšte misku s vodou, nakrájajte citrón na plátky a zahrievajte v mikrovlnnej rúre na vysoký výkon počas 5 minút. Potom nechajte rúru vychladnúť a opatrne utrite steny čistou handrou. Tento postup pomôže vyčistiť mikrovlnnú rúru a zničiť všetky pachy.

14. Spracovaný syr

Trieť spracovaný syr.

Aby sa spracovaný syr mohol ľahko vtrieť, musí sa najskôr držať v mrazničke. Potom sa nerozpadne a nezlomí sa v rukách.

15. Tajomstvo mikrovlnnej rúry

Efektne ohrievajte jedlo.

Určite ste, ako mnohí, všimli ste, že jedlo v mikrovlnnej rúre je nerovnomerne ohrievané. Na niektorých miestach je veľmi horúca, na iných veľmi studená. Aby ste tomu zabránili, jeden malý trik vám pomôže: musíte položiť jedlo na okraje taniera, pričom stredová časť zostane prázdna.

16. Chladné vajcia

Varte vajcia natvrdo uvarené.

Zdá sa, že varí vajcia natvrdo uvarené - ľahšie ako kedykoľvek predtým. Mnohí však stále zlyhávajú alebo sú úspešní, ale nie vždy. Aby ste si boli istí výsledkom, jemne nalepte jeden špendlík do surových vajec a varte s ním.

17. Zmrzlina

Skladovanie zmrzliny.

Niekoľko dní v mrazničke a vo všetkých sa zmrzlina stáva tvrdou ako skala. Aby ste tomu zabránili a zmrzlinu udržiavali studenú a mäkkú, zabaľte nádobu do vrecka na zips.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send