Užitočné nápady

8 chýb počas prania, ktorým by ste sa mali vyhnúť, aby sa uteráky nepoškodili

Pin
Send
Share
Send
Send


Uterák je nevyhnutnou vlastnosťou každej hostesky. Bez ohľadu na to, či si utrieme ruky rukami alebo sa zabalíme po relaxačnom kúpeli, vždy chceme, aby bol uterák mäkký, nadýchaný a jemný. V priebehu času však produkt stráca svoj krásny vzhľad, stáva sa tuhým a nepríjemným na dotyk.

A nejde ani tak o kvalitu produktu, ani o to, že ho zneužívame nesprávne. Nižšie nájdete zoznam najčastejších chýb, ktoré hostesky robia pri používaní a starostlivosti o uterák. Snažte sa ich vyrobiť a potom tieto výrobky kupujete oveľa menej často.

1. Vložte veľké množstvo prášku

Ak dáte veľké množstvo prášku, nie je úplne vyplavený z uterákov.

Viac nie je vždy lepšie. Najmä pokiaľ ide o pranie. Pred vložením uterákov do práčky si prečítajte pokyny a vložte toľko prášku, ako je uvedené na obale. Ak s ním idete cez palubu, produkt sa pri vyplachovaní nevypláchne úplne, čo povedie k tuhosti uterákov.

2. Používanie klimatizácie

Kondicionér vytvára na uterákoch fóliu, ktorá robí produkt tvrdým.

Napriek tomu, že klimatizácia je navrhnutá tak, aby zlepšovala kvalitu vody, veci zmäkčuje a príjemne aróma, v prípade uterákov je lepšie ju nepoužívať. Skutočnosť, že nástroj môže zostať na povrchu látky a vytvoriť tenký voskový film. Ak uteráky nevyplachujete dostatočne dobre, stratia mäkkosť. Odborníci odporúčajú namiesto kondicionéra používať obyčajný ocot. V oplachovacom cykle pridajte do práčky malé množstvo a výrobky potom budú hodvábne a príjemne na dotyk. Ďalšou možnosťou je klimatizácia určená pre detské veci alebo náradie, ktoré obsahuje silikón. Podľa informácií táto zložka zlepšuje úroveň hygroskopickosti látky.

3. Vyberte make-up uteráka

Stopy kozmetiky zle zmývajú.

Aké podobné je to s dievčatami ísť do sprchy, zabudli, že na tvári je veľké množstvo kozmetiky. Ak je v procese kúpania povedomie, sú na dosah ruky micelárne vody a vaty. A ak nájdete vojnovú farbu po tom, čo zostala polovica uteráka, pripravte sa na veľké pranie. Kozmetické výrobky sa vyperú veľmi tvrdo, najmä z riasenky. Preto buďte pripravení na to, že uterák môžete prať iba pri vysokej teplote výberom dlhého cyklu. Výrobcovia tiež odporúčajú umývať škvrnu ihneď po tom, ako ju nájdete. Bude ľahšie vrátiť uterák jeho krásny vzhľad.

4. Umyte sa v príliš horúcej vode

Horúca voda nie je vhodná na pranie farebných uterákov.

Horúca voda pomáha pri odstraňovaní baktérií a nečistôt z tkanív, ale je relevantná iba vtedy, ak vymývate biele veci. Vo všetkých ostatných situáciách je lepšie používať teplú alebo studenú vodu, pretože vriaca voda má negatívny vplyv na farbu, takže je omnoho tmavšia.

5. Často používajte uterák.

Aj keď máte obľúbený uterák, bez ktorého si nedokážete predstaviť svoju úpravu vody, stále potrebujete najmenej jednu zmenu na jednu smenu. Zatiaľ čo jeden „pracuje“, druhý „spočíva“. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť častému praniu a rýchlemu poškodeniu uterákov.

Ak uterák používate príliš často, rýchlo sa zhorší.

Znalecký posudok: Frekvencia prania závisí od typu textílií, ktoré používate: vane sa musia po troch použitiach osviežiť, kuchynský riad - 3-4 krát týždenne, ale v závislosti od stupňa znečistenia môžu byť denné.

6. Použitie na iné účely

Nepoužívajte na odstránenie škvŕn na povrchu uteráka.

Domácnosti často používajú kuchynské utierky nielen na utretie rúk alebo utretie riadu. Utierajú stôl spolu s nimi, odstraňujú mastné škvrny z povrchov, využívajú ich, keď potrebujú z rúry dostať plech na pečenie atď. Použitie uterákov na iné účely však prispieva len k ich rýchlemu opotrebeniu. Výrobok je tvrdý, stráca svoju mäkkosť, je vyblednutý a škaredý. Preto na odstránenie kontaminácie používajte špeciálne handry alebo servítky.

7. Pred umývaním neodstraňujte škvrny.

Škvrny z uterákov odstráňte včas.

U kuchynských utierok často zostávajú škvrny od kávy, repy, slnečnicového oleja atď., Ktoré sú zahrnuté v kategórii ťažko odstrániteľných. Ak bezprostredne po vytvorení škvrny produkt nenamáčate alebo ho neodosielate okamžite do práčky, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa vôbec nevymyje. Ak sa rozhodnete odstrániť škvrny pomocou prania v práčke, nezabudnite použiť bielidlo. Dobre odstraňuje škvrny a nepríjemné pachy, dezinfikuje látku a vracia ich do svojej obvyklej farby. Nezabudnite však, že musíte kupovať iba výrobky obsahujúce kyslík, pretože prítomnosť chlóru v zmesi poškodzuje uteráky aj domáce spotrebiče.

8. Vymazávanie spolu s inými vecami.

uteráky by ste mali prať oddelene od ostatných vecí.

Odborníci neodporúčajú umývať uteráky, posteľnú bielizeň a oblečenie. Po prvé, je to nehygienické a po druhé, gombíky, zipsy, rôzne ozdobné prvky, ktoré sa nachádzajú na šatníku, sa môžu zachytiť na hromadu a poškodiť vzhľad uterákov. Okrem toho nemôžete naplniť bubon práčky na 100% - mal by byť naplnený nie viac ako заполн.

Pin
Send
Share
Send
Send