Užitočné nápady

Doska "prasa", fotografie v interiéri

Pin
Send
Share
Send
Send


Doska "prasa" - je univerzálnym riešením pre kuchyňu a kúpeľňu, steny a podlahu.

Očarujúcu kombináciu retro a modernosti ochutenú pocitom komfortu ozdobia každú izbu.

Ako vyzerá dlaždica „ošípaných“ v kuchyni, v kúpeľni, ako ju možno kombinovať - ​​to hovorí dnešný článok.

Čo je to prasa?

Dnes sa to nazýva takmer každá podlhovastá dlaždica (ako tehla) a najčastejšie so skosenými hranami, hoci to tak nemusí byť. Názov dlaždice „ošípaná“ vznikol kvôli zvláštnosti výroby: predtým na strane dlaždice po opustení dopravníka boli dve priehlbiny, ktoré vyzerali ako nos ošípaných. Teraz už tieto priehlbiny už neexistujú, ale názov zostáva. Mimochodom, presne rovnaká dlaždica sa použila v polovici dvadsiateho storočia na návrh parížskeho metra.

Tradične je prasa dlaždica jednofarebná, hoci dizajnéri samozrejme už dávno vyvinuli viacfarebné aj vzorované modely. Jeho neutrálny tvar vám umožňuje vyzdobiť monochromatickú izbu alebo kombinovať rôzne farby - od kontrastnej kombinácie čiernej a bielej po hravou žlto-šedú alebo vášnivú červeno-čiernu. Nehovoriac o kombinácii rôznych farieb a dlaždíc rôznych veľkostí tak, aby bol pocit steny v štýle patchwork.

Farebné dlaždice "prasa" v kuchyni

Biela taška „prasa“

Neutrálna biela farba poskytuje obrovské pole pre kreativitu. Biela taška „prasa“ vytvára štýlový a výstižný spôsob, zatiaľ čo rozhodujúca je farba škárovacích škár medzi dlaždicami. Neviditeľná biela zálievka zvýrazňuje štýl samotnej prasačej dlaždice, zatiaľ čo čierna a sivá dlaždica oddeľuje dlaždice od seba a upozorňuje na seba. Na fotografii nižšie sa zdá, že antracitové stehy „tečú“ do stropu a sú akýmsi prechodom od bielych stien k tmavošedému stropu.

V kúpeľni dlaždice "prasa" možno použiť nielen na čelenie celej miestnosti, ale ako prízvuk. Vyberte si sprchovací kút alebo alternatívne umývadlo a toaletu. To isté platí pre kuchyňu: dlaždica „prasa“ je ideálna pre návrh zástery.

Kombinácia čiernej a šedej dlaždice „prasa“

Dlaždice z čierneho bravčového mäsa sú vynikajúce na zónovanie: ak s ňou pokryjete celú miestnosť, bude miestnosť príliš tmavá.

Dlaždice "prasa" na kuchynskej zástere

Okrem toho je vždy na výber matný a lesklý povrch. Matná taška je vhodnejšia pre suché priestory, pretože na matnom povrchu sú príliš dobre viditeľné stopy vápna zo suchej vody a iných nečistôt. Lesk je tiež omnoho ľahšie čistiteľný, takže lesklá dlaždica „prasa“ je vhodná na zdobenie zástery v kuchyni, ktorá je orientovaná na kúpeľňu v oblasti sprchy alebo vane.

Ak sa vám nepáči čierna farba, mali by ste zvážiť verziu šedej dlaždice, ktorá na prvý pohľad vyzerá veľmi štýlovo a na druhej strane ju možno ľahko kombinovať s celou paletou farieb. S šedými dlaždicami na stenách si môžete vybrať akúkoľvek farbu pre nábytok a doplnky.

Doska "prasa" - fotografie v rôznych farbách

Mnoho ľudí má radi modrú farbu. A existuje taký obrovský výber farieb, že je ľahké zvoliť dizajn pre každého klienta.

Kombináciou rôznych odtieňov a monochromatického dizajnu môže byť vrcholom celého interiéru. Retro dizajn kúpeľne, faucet, nábytok dokonale kombinuje s ľahkou dlaždice tyrkysová.

Retro efekt vytvára zelenú farbu, aj keď na ďalšej fotografii uvidíte, že dizajn v modernom štýle môže ísť ruka v ruke s farebnými dlaždicami ošípaných.

Jasné farby, ako sú žltá a červená, sa zase najlepšie používajú ako jednotlivé akcenty, ktoré ich kombinujú s neutrálnym vzhľadom.

Kombinácia dlaždíc "prasa" s drevom a kovom

Ako sme videli, dlaždica „prasa“ môže zdôrazniť akýkoľvek štýl - od klasického a retro po špičkové. Naozaj univerzálny produkt! Či už vo vašom vnútri prevláda hrubé drevo alebo ladné ohyby a vyrezávané ozdoby, alebo oceľové a pravouhlé uhly, všetko, čo musíte urobiť, je vyzdvihnúť dlaždicu zodpovedajúcu farbu ošípaných a otázka obrátenia sa k stenám bude uzavretá. Skvelé, však?

Dlaždice "prasa" v kúpeľni

Pin
Send
Share
Send
Send