Užitočné nápady

10 tipov na riešenie malých domácich prác

Život môže pomôcť zmeniť niekedy len niekoľko užitočných tipov.

Malé a veľké každodenné problémy možno rýchlo vyriešiť pomocou dôvtipu alebo vynaliezavosti iných ľudí.

Nikdy nebude zbytočné inšpirovať sa príkladom niekoho iného a snažiť sa implementovať niečo zaujímavé. Navyše si to bude vyžadovať minimálne úsilie a žiadne náklady.

1. Repelent proti hmyzu

Efektívne hackovanie života, ktoré vám pomôže rýchlo sa zbaviť nepríjemných múch.

Teplý čas - obdobie intenzívnej činnosti hmyzu. Bohužiaľ, aj také malé obťažovanie, ako sú otravné komáre, muchy alebo stredy, môžu pokaziť náladu alebo rekreáciu vonku. Na nápravu situácie môžete použiť jednoduchý, ale účinný nástroj: trochu malej umývačky riadu a ocot zmiešajte do malej nádoby. Hmyz je do tejto zmesi veľmi priťahovaný, ale potom sa ukáže, že je pre nich škodlivý a je veľmi užitočný pre relaxačnú dovolenku.

2. Plnenie do 100% mrazničky

Nepodceňujte mrazničku, najmä v lete.

Ak sa omáčka alebo akékoľvek iné jedlo uvarí viac, ako je potrebné, nie je to dôvod k rozčuľovaniu. Mrazničku je možné vždy využívať s výhodou, ktorá tam posiela prebytočné jedlo. Hlavnou vecou je vybrať vhodné formy na mrazenie tekutých jedál a zmraziť všetko a la carte. Mnoho varených potravín alebo polotovarov má v hotovej forme dlhú trvanlivosť, takže si môžete zásoby a ovocie, zeleninu a mäsové gule skladovať. Ak chcete jesť alebo potrebujete rýchlo položiť stôl pred príchodom hostí, takéto prípravy veľa pomôžu.

3. Univerzálne čistenie

Nebezpečné zvyšky alebo na ťažko prístupných miestach je vhodné čistiť lepiacou páskou.

Ak sa sklo rozbije v aute alebo dome, čistenie by malo byť obzvlášť dôkladné. Na mäkkom čalúnení alebo koberci je veľmi ťažké zhromaždiť všetky úlomky obyčajnou metlou alebo kefou, ani si ich nevšimnete vizuálne, ale lepiaca páska alebo lepiaca páska to urobí pomocou tresku. Môžu sa použiť na rýchle odstránenie všetkých ťažko dostupných koša.

4. Formy na pečenie v novej úlohe

Uvažovanie mimo krabičky vedie k dômyselným riešeniam.

Pekáčiky na muffiny alebo muffiny môžu byť celkom vhodné ako kompaktné nádoby na servírovanie korenín, omáčok alebo občerstvenia. Nebudú zaberať veľa miesta, ale budú veľmi pohodlné, ak potrebujete obslúžiť veľa malých porcií jedla pre veľkú spoločnosť.

5. Modernizácia drezu

Jednoduchý, ale veľmi užitočný nápad.

Ak si chcete oholiť dlhý brada alebo hrebeňovú mačku v kúpeľni, mali by ste si ju najskôr vyčistiť. Aby to bolo oveľa jednoduchšie, môžete urobiť všetko v balíku a potom to jednoducho hodiť do koša. Nemusíte teda tráviť hodiny čistením umývadla.

6. Užitočný banán

Banán je veľmi užitočný nielen pre telo, ale aj v mnohých nepredvídaných situáciách.

Banán môže pomôcť rýchlo eliminovať ľahké škrabance na CD. Človek musí len vziať kus a trieť ho na svoj povrch. Malé škrabance zmiznú bez stopy a hlboké škvrny sa zmenšia. Tento životný hacking veľa pomáha, keď chcete niečo vidieť a disk sa neprehráva kvôli poškodenému povrchu.

7. Dobrá alternatíva k chladničke.

Žiadna chladnička v hoteli? To nie je problém!

Ak s chladničkou nemáte šťastie, vždy nájdete originálne riešenie problému s chladením nápojov. Napríklad použite klimatizáciu, najmä ak to funguje dobre. Potrebujete iba dať nápoje blízko seba alebo ho držať pár minút, aby ste rýchlo poháre ochladili.

8. Mäkké maslo

Zmäkčiť olej do požadovaného stavu jednoduchým použitím jednoduchého pohára.

Recept niekedy nevyžaduje rozpustenie masla, ale jeho použitie v mäkkej forme. Aj pri takejto úlohe si môžete ľahko poradiť, ak viete jedno tajomstvo: do pohára musíte naliať trochu vriacej vody, počkajte, kým sa nezohreje a potom vylejte vodu a prikryte pohárom oleja. Ak podržíte olej pod pohárom niekoľko minút, bude to dokonalá jemná konzistencia.

9. Vynikajúce riešenie

Príjemný odpočinok by mal byť príjemný a pokojný vo všetkom, dokonca aj pri vyprážaní mäsa.

Ak použijete ako improvizované špízy dva nože, môžete mäso smažiť na oboch stranách pokojne bez toho, aby ste kebab vždy vrátili do pôvodnej polohy. Dve špajle mu poskytnú stabilné ubytovanie a budete príjemnejšie a tichšie na odpočinok.

10. Fantastické riešenie 2 v 1

Neobvyklé riešenie pre úplnú slobodu konania.

Pre rodičov, ktorí radi cestujú pohodlne, bude toto riešenie veľmi vhodné. Je možné kompletne skombinovať kufrík a autosedačku pre dieťa, takže dieťa je vždy pod dozorom, ale je tiež celkom ľahké a pohodlné rýchlo sa pohybovať po letisku. A tak si môžete vziať viac batožiny, ale nechajte ruky voľné.