Užitočné nápady

Ako ušetriť elektrinu doma: 7 účinných tipov od šetrných manželiek

Pin
Send
Share
Send
Send


S nástupom jesenného a zimného obdobia sa zvyšujú náklady na údržbu bytu alebo domu. Vonku je chladno, vlhko a tmavo.

Doma trávime viac času, takže veľa peňazí sa vynakladá na vykurovanie a zvyšuje sa aj suma v doklade o platbe za elektrinu.

Ak pravdepodobne prijmete platbu za kúrenie, môžete skúsiť znížiť náklady na elektrinu. Je zrejmé, že hlavným pravidlom je vypnúť svetlá v miestnostiach, ktoré nepoužívate.

Ako inak môžete ušetriť?

1. Vymeňte konvenčné žiarovky za energeticky úsporné.

Štandardné žiarovky - minulé storočie. Nahradili ich energeticky úsporné žiarovky. Ak prvý z nich slúži v priemere asi 1 000 hodín, potom tento druhý krok o krok ďalej - energeticky úsporná žiarovka môže pracovať až 10 000 hodín.

Tradičné žiarovky navyše spotrebúvajú 5-krát viac elektrickej energie. Áno, energeticky úsporné žiarovky sú oveľa drahšie ako bežné žiarovky, ale z dlhodobého hľadiska si sami platia.

2. Pokiaľ sa nepoužívajú, odpojte elektrické spotrebiče.

Vedeli ste, že aj keď je zariadenie vypnuté, ale nie vytiahnuté zo zásuvky, stále spotrebováva energiu? Varená káva, vytiahnite zátku. Po vypnutí televízora nezabudnite odpojiť napájací kábel. Platí to pre všetky elektrické spotrebiče, ktoré máte doma.

3. Nahraďte techniku ​​modernejšou

Vybavenie 90. a 00. rokov spotrebuje viac elektriny ako moderné modely. Platí to najmä pre chladničku, práčku a umývačku riadu. Pri výbere nového zariadenia sa riadte nielen svojimi hlavnými charakteristikami, ale aj triedou úspory energie.

Najmenej spotrebovanými zariadeniami sú triedy A a A +. Najvhodnejší je G. Moderné zariadenia sa zvyčajne dodávajú s nálepkou, na ktorej sú uvedené informácie o triede úspory energie.

4. Odmietnite použitie sušičky

Alebo ho používajte menej často ako obvykle. Ak aspoň prirodzene uschnete veci, výrazne znížite svoj účet za elektrinu. V prípade núdze použite sušiacu komoru, napríklad ak potrebujete kus oblečenia. “ to je urgentné “, V iných prípadoch je bielizeň dokonale vysušená na sušičke alebo na batérii.

A mimochodom, veci v sušičke rýchlejšie schnú, ak do komory vložíte suchý uterák.

5. Umývajte v studenej vode

Umývate veci príliš často? Nezačínajte prať 1-2 odevmi, šetrite oblečenie. Ak si len potrebujete osviežiť oblečenie, zvoľte krátke režimy a vyperte ho studenou vodou. Umývanie vo vode s teplotou 30 stupňov spotrebováva energiu o 30% menej ako pri 40 stupňoch. A ušetrite elektrinu a táto vec už dlho nestratí zo zreteľa. Dlhé režimy s horúcou vodou sú vhodné na posteľnú bielizeň a detské oblečenie, ako aj na silné znečistenie.

6. Naozaj potrebujete toľko svetla?

Z 12 žiaroviek v luster je všetkých 12? Naozaj potrebujete toľko svetla? Nikto nehovorí, že sa musíme vrátiť k primitívnej spoločnosti a žiť s trieskami, ale bodové svetlo niekedy niekedy pomáha šetriť elektrinu.

7. Nezabudnite pravidelne rozmrazovať chladničku.

Ak zariadenie nie je označené „No Frost“, malo by sa pravidelne rozmrazovať. Potraviny ukladajte do chladničky iba pri izbovej teplote. Teplé a horúce hrnce môžu zvýšiť svoju spotrebu energie až o 100%!

Tieto jednoduché pravidlá vám pomôžu ušetriť ďalší cent. A ako viete, šetrí to rubeľ a za rok to môže viesť k pomerne veľkému množstvu!

Pin
Send
Share
Send
Send