Užitočné nápady

15 pravidiel pre vytvorenie dokonalej kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá žena v domácnosti chce, aby bola jej kuchyňa dokonalá - taká, ktorá dokáže s minimálnym úsilím a časom uvariť chutné a zdravé jedlo pre celú rodinu.

Táto miestnosť by mala byť v profesionálnom jazyku navrhnutá v súlade so zákonmi ergonómie. Dnes bude popredná návrhárka hovoriť o najdôležitejších momentoch.

1. Pracovný trojuholník

Vedci z nemeckej spoločnosti "Bulthaup" zistili, že život v kuchyni je sústredený okolo troch bodov: sporák, chladnička a umývadlo. Ak ich spojíme s konvenčnými čiarami, dostaneme „pracovný trojuholník“. Aby bola práca v kuchyni pohodlná a rýchla, po prvé, nič by nemalo brániť pohybu cez tento trojuholník, a po druhé, súčet strán trojuholníka by mal byť od 3 do 7,5 metrov.

2. Usporiadanie nábytku

V závislosti od oblasti vašej kuchyne a vašich osobných preferencií existuje niekoľko možností umiestnenia kuchynských prvkov: v priamke písmeno „G“, písmeno „P“. Skvelý nápad pre veľké kuchyne je umiestniť ich do stredu „ostrova“, ktorým môže byť stôl, sporák alebo umývadlo. Na zabezpečenie logického a časovo úsporného pracovného postupu je dôležité zvoliť správne miesto pre spotrebiče a skrinky. Napríklad vedľa umývadla by sa mala umiestniť zásuvka na príbory a umývačka riadu. Ale medzi umývadlom a sporákom musí byť pracovná plocha.

3. Správna výška kuchynského nábytku

Je lepšie usporiadať nástenné skrinky a police tak, aby hosteska pracujúca v kuchyni nemusela siahať po objektoch (1,85 - 2 m), ktoré na ne stoja, a výška pracovnej dosky stola by mala byť taká, aby sa nad ňou nemala ohýbať (optimálne 90 cm) ). Pre lepšiu orientáciu by mal byť uhol medzi povrchom a rukami približne 45 stupňov.

Komentár: príklad, ako to neurobiť.

5. Osvetlenie

Predpokladá sa, že čím viac svetla v kuchyni, tým lepšie. Ale v skutočnosti, aby oči neboli unavené jasným svetlom, je lepšie nainštalovať bodové svetlá po obvode horných skriniek kuchynského nábytku a dodatočne zvýrazniť pracovné povrchy a jedálenský stôl. Kuchyňa v apartmánoch je najčastejšie jedálenský kút a miesto pre rodinný odpočinok, a preto, aby ste po obvode stropu dali svetelnú atmosféru, môžete vytvoriť rímsu so svetlom.

6. Estetické potešenie

Aby sa kuchyňa mohla právom nazývať kuchyňou vašich snov, zostať na nej by vám malo priniesť potešenie a nenechať ľahostajnosť. Preto pri výbere farebného riešenia zastavte tie odtiene, ktoré spôsobia iba pozitívne emócie. Nezabudnite na roztomilé malé veci. Ak máte radi domáce rastliny, v ktorejkoľvek, dokonca aj najmenšej kuchyni, nájdete miesto pre najmenej jednu alebo dve. Nielen oživia interiér, ale vyčistia aj vzduch.

7. Jednoduché čistenie

Nádherné tapety na stenách a keramické dlaždice na podlahe sú vynikajúcim nálezom, ktorý uľahčuje čistenie. Ďalší nápad - nábytok s chrómovanými nohami, pod ktorým môžete podlahu vždy rýchlo umývať. A konečne zázrak nápadov: mini-vysávač zabudovaný do suterénu kuchynského nábytku je veľmi výhodná vec.

8. Funkčné pranie

Je lepšie zvoliť umývadlo dostatočne hlboko: v ideálnom prípade by sa doň mala umiestniť najväčšia z dostupných panvíc. Prednosť sa dáva umývadlu so spodným ventilom, ktorý vám umožní vypnúť odtok. To vám pomôže ušetriť peniaze za verejné služby, pretože pri takomto umývadle sa spotreba vody výrazne zníži. Pohodlne umiestnené umývadlo na krídlo alebo misa navyše vyrieši mnoho naliehavých problémov.

9. Príjemný jedálenský kút

Ak sa rozhodnete umiestniť jedálenský stôl a stoličky do kuchyne, mali by ste pri plánovaní jedálenského priestoru pamätať na to, že by mal byť oddelený od pracoviska a každá osoba, ktorá sedí pri stole, by mala mať najmenej 50 cm voľného miesta.

10. Cenovo dostupná schránka

Najbežnejším a najfunkčnejším spôsobom ukladania bin je pod umývadlom. Ale budete oveľa pohodlnejšie, ak ho zavesíte a neuložíte na podlahu. Výrobcovia moderných kuchýň majú množstvo vysoko funkčných nápadov na umiestnenie kôš a využitie priestoru rohovej skrinky, kde sa obyčajne nachádza umývadlo.

11. Bezpečnosť

Táto položka je obzvlášť dôležitá v rodinách, kde sú malé deti. Nezabúdajte na to, že existujú domáce spotrebiče so zámkom, aby ste zaistili bezpečnosť pripojenia elektrických spotrebičov a umiestnenie zásuviek. Všetky nebezpečné rohy je možné uzavrieť špeciálnymi silikónovými dýzami a kachle s ochrannou bariérou. Je lepšie vyhnúť sa vyčnievajúcim úchytkám: počas procesu varenia je veľmi ľahké zasiahnuť alebo poškriabať.

12. Dôležité veci

To je presne ten okamih, ktorý mnohí prehliadajú. Zamyslite sa, koľko zásuviek potrebujete v kuchyni. Mali by byť najmenej o dve viac ako domáce spotrebiče. Materiál stolovej dosky musí byť zvolený tak, aby bol odolný voči opotrebeniu a farba je lepšia neutrálna na tmavých plochách sú často viditeľné škrabance.

13. Hlukota

Proces varenia možno označiť za druh meditácie. A dobre, ak sa počas toho nič nerozptyľuje a nedráždi. Preto tu platí pravidlo: žiadne pískanie a buchnutie dverí a hlučné debny. Možno by ste mali venovať pozornosť systému otvárania dverí "push", ktorý umožňuje otvoriť dvere kliknutím na fasáde skrinky.

14. Všetko je po ruke

Všetko, čo potrebujete pri práci v kuchyni: jedlo, riad, držiaky hrncov, korenie, krájecie dosky - musí byť na dosah, aby ste sa pri vyhľadávaní nemuseli rozptyľovať. Dokonale si poradí s úlohou ukladania zásuviek potrebných vecí blízko pracovnej plochy. Veľmi vhodnou vecou je držiak na fľašu: zaberá minimum miesta (25-30 cm), ale budete mať k dispozícii pohodlné usporiadanie korenia, oleja a iných vysokých položiek, ktoré by mali byť počas procesu varenia po ruke.

15. Extra priestor

Zvážte, kde budete skladovať čistiace prostriedky, špongie na riad, vrecia na odpad. Vhodné miesto pre nich je v skrinke pod umývadlom. V oblasti zástery môžete zavesiť skimmery, cvočky a nože, ktoré potrebujete pri varení, takže budú vždy po ruke.

Pri uvažovaní o vašej kuchyni vezmite ako základ niekoľko dôležitých bodov: ľahký pohyb, konzistentnosť pracovného toku, dostatočná sloboda pohybu, vhodné umiestnenie tela pri varení a prispôsobenie výšky zariadenia proporciám tých, ktorí budú pracovať v tejto kuchyni, ako aj primeranosť umiestnenia zariadenia. Ak to vezmete do úvahy, vaša kuchyňa bude skutočne dokonalá.

Pozrite si video: Hyundai i30N Fastback - Maroš ČABÁK (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send