Užitočné nápady

Ako prestať vyhodiť výrobky a naučiť sa používať mrazničku nielen na mäso

Pin
Send
Share
Send
Send


mrazivý - Skvelý spôsob, ako udržať jedlo čerstvé dlho. Mnoho žien v domácnosti už ocenilo, aké je pekné v zime upiecť koláč s letnými bobuľami alebo pripraviť zeleninový guláš.

Ukazuje sa, že môžete zmraziť nielen ovocie a zeleninu, ale aj ďalšie výrobky. Zoznam toho, čo sa dá bezpečne poslať do mrazničky, je v našej recenzii.

Kúzlo zmrazenia ocenila hosteska aj v krajinách, v ktorých nedochádza k zmenám ročných období a počas dlhej zimy nie je potrebné zásoby ovocia a zeleniny. A to všetko preto, že sa dá v chlade uložiť oveľa viac produktov. Po prvé, je to ekonomické: vždy môžete kúpiť viac obalov a zmraziť niečo, čo nie ste pripravení okamžite použiť. Po druhé, je to užitočné, pretože vám to ušetrí od toho, aby ste museli bežať do obchodu zakaždým, keď sa rozhodnete niečo uvariť. Po tretie, šetrí váš čas: môžete variť, keď na to máte čas, a potom - jednoducho zamrznuté občerstvenie zahriať.

Čo teda možno uložiť do mrazničky?

1. Tvrdý syr

Mrazený strúhaný syr.

Tvrdý syr je možné skladovať v bare alebo nastrúhať. V prvom prípade nakrájajte kúsok syra na malé kúsky s hmotnosťou asi 100 gramov. Zabaľte ich do fólie alebo pergamenu, vložte poznámku s názvom odrody a dátum mrazenia a vložte ju do plastového vrecka. Skladovateľnosť produktu je v tomto prípade šesť mesiacov. Ak chcete syr rozmraziť, vložte ho najprv do chladničky a potom ho nechajte - pri izbovej teplote.

Druhá metóda spočíva v zmrazení strúhaného syra. To sa dá urobiť pomocou bežného strúhadla alebo kuchynského robota. Jednoducho rozložte syr do plastových vreciek so sponami a voila - v pravý okamih vyberte toľko, koľko potrebujete na prípravu pizze alebo horúceho sendviča.

2. Palacinky

Fritter môžete uložiť do mrazničky.

Čerstvé palacinky na raňajky - skutočný výkon v pracovný deň. Málokto však vie, že chutné palacinky je možné v mrazničke skladovať po dlhú dobu. V nedeľu len vylejte celú misku, vložte ju do mrazničky a podľa potreby ju vyberte celý týždeň ráno. Aby ste zabránili prilepovaniu palaciniek počas skladovania, skladajte ich striedavo s listami pečiaceho papiera. Pred podávaním zohrejte v panvici alebo v hnedej v panvici.

3. Ovocie

Mrazené hrozno sa používa ako alternatíva k ľadovým kockám.

Väčšina plodov dobre toleruje mráz, takže v teplejších mesiacoch sa starajte o zásoby do budúcnosti. Napríklad mrazené hrozno sa môže potom podávať na víno namiesto ľadu. Mrazené hrušky, broskyne a melón - hotová súprava pre smoothies. Stačí dať všetko ovocie do mixéra a metla. Perfektne prístupný mraziacim banánom. Ak nemáte čas jesť veľa nakúpených banánov, ktoré začnú sčernieť, pošlite ich do mrazničky do lepších časov, od zrelých banánov získate vynikajúci banánový chlieb.

Mrazené banány.

Aby ste zabránili zlepovaniu plodov pri mrazení, položte ich na papier na doske a až potom ich nalejte do vrecka.

4. Kashi

V mrazničke môžete uložiť pripravenú kašu.

Varenie ryže alebo pohánky je únavná úloha, ktorá si vyžaduje veľa času. Teraz môžete bezpečne variť väčší hrniec naraz a zmraziť to, čo nejete. Princíp zmrazenia je stále ten istý: ryžu alebo pohánka položte na začiatok pergamenu a potom preneste zmrazenú kašu do plastovej nádoby.

5. Chlieb a koláče

Otvorený koláč vhodný na zmrazenie.

Ženy v domácnosti často zmrazujú ovocné náplne na koláče, ale málokto vie, že v mrazničke môžete ukladať kúsky hotového jedla. Ak chcete rozmraziť kúsok chleba alebo koláča, nechajte ho cez noc v uzavretej mikrovlnnej rúre (okrem rúry), aby sa zabránilo vyschnutiu.

6. Múka

Múka sa najchladnejšie uchováva v chladničke.

Optimálne miesto na skladovanie múky je v hermeticky uzavretej nádobe na polici v skrinke. Môže sa však tiež skladovať na polici v chladničke, ak to priestor dovoľuje. Ak mačka plakala pre voľný priestor, vložte vrece múky do chladničky na tri dni a potom ju uschovajte v skrini (to minimalizuje riziko, že sa nejaká živá bytosť dostane do múky s časom).

Pin
Send
Share
Send
Send