Užitočné nápady

Ako ukladať topánky, aby nezaberali veľa miesta v byte a za pár minút nájdite správny pár

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako ukladať topánky, aby nezaberali veľa miesta v byte a za pár minút nájdite správny pár

Ak vaša obuv zaberá všetok voľný priestor v byte a vytvára nepredstaviteľný chaos, potom je tento článok určený pre vás.

Povieme vám, ako vyrobiť topánky, tenisky a topánky v perfektnom stave zachované až do budúcej sezóny, a tiež zdieľať užitočné tipy, ktoré vám pomôžu kompaktne a pohodlne umiestniť obuv aj v malom byte.

Kde je lepšie skladovať topánky?

Na uskladnenie obuvi môžete použiť rôzne zariadenia. Najvýhodnejšou z nich sú nasledujúce možnosti:

• Krabičky na topánky - pri kúpe novej obuvi v žiadnom prípade nevyhadzujte krabicu, v ktorej ležali. Určite to budete potrebovať po chvíli, keď budete musieť odstrániť svoje obľúbené gombíky pred začiatkom nasledujúcej sezóny. Ak ste to stále vyhodili alebo jednoducho nemôžete nájsť, použite rovnakú veľkosť. Ďalšou možnosťou je vziať veľkú krabicu a umiestniť tam niekoľko párov obuvi. V takom prípade sa každá kópia musí zabaliť do papiera alebo látky, aby si topánky zachovali svoj tvar a farbu.

Najjednoduchšou možnosťou je mať topánky v krabiciach.

• Šatníkové police - ak máte šatňu, nemali by byť problémy s umiestňovaním obuvi. Položte ho na police podľa ročného obdobia, aby ste nestrácali čas hľadaním. Presne rovnaká stratégia sa dá zvoliť, ak máte veľkú skrinku a na hornom alebo dolnom okraji je niekoľko voľných políc.

Ľahko nájdete topánky, ak ich triedite do šatníka podľa sezón.

• Miesto pod posteľou - ak máte malý byt, kde každý meter štvorcový stojí za svoju váhu v zlate, potom miesto pod posteľou môže byť vhodné na ukladanie obuvi. Vložte ju do veľkej škatule alebo do špeciálnej podlahovej tašky určenej pre topánky. Táto možnosť je však možná iba v prípade, že je na spodnej časti postele umiestnené voľné miesto. Ak nie, potom môžete ísť opačným spôsobom - vložte svoje topánky, sandále a tenisky do skrinky na posteľnú bielizeň, ktorá je vybavená takmer všetkými modernými modelmi postelí.

Pod posteľ môžete umiestniť boxy s topánkami.

Tip: Aby topánky nedeformovali a nezachovali svoj pôvodný tvar, vložte do každej kópie priemyselné alebo vlastné podložky v krabici pod posteľou.

• Organizátor - ak by vám predchádzajúce možnosti nevyhovovali z jedného alebo druhého dôvodu, potom by bolo dobré kúpiť si organizátora obuvi. Môže byť textilný alebo plastový, malý alebo veľký, jasný alebo čierny a biely. Organizátor je zvyčajne umiestnený na stene a každý pár topánok ukladá do samostatného vrecka. To je veľmi výhodné, pretože na jednej strane nezaberá veľa miesta v byte a po druhé bude vždy po ruke vždy ten správny pár obuvi alebo sandálov a nebudete ho musieť tráviť veľa času hľadaním.

Usporiadateľ obuvi sa dá umiestniť na dvere skrinky.

• Schody - ak ste majiteľom dvojposchodového domu, môžete efektívne využiť priestor pod schodmi. Napríklad v každom kroku vytiahnite zásuvky, ktoré budú slúžiť ako úložisko pre sezónnu obuv. Nebude teda zaberať cenné štvorcové metre v dome a bude pre nevidiacich očami neviditeľné. Ďalšou možnosťou je usporiadať malú šatňu pod schodiskom. Všetko, čo potrebujete, je urobiť niekoľko políc a umiestniť na ne krabice s topánkami.

Pod schodmi si môžete zariadiť šatňu na obuv.

• Obuvnitsa - tento kus nábytku je skutočne nevyhnutný, pokiaľ ide o uloženie obuvi, ktorú práve nosíte. Namiesto toho, aby ste zanechali šmýkačky, topánky alebo tenisky pod stojanom na kabáty a vytvárali chaos na chodbe, môžete si kúpiť špeciálnu komodu a starostlivo zložiť topánky, ktoré tam potrebujete. Model by ste mali zvoliť s ohľadom na voľný priestor v miestnosti, ako aj na počet párov obuvi, ktoré tam plánujete uložiť. V štandardných kópiách bez problémov sedí topánky všetkých členov rodiny, ako aj žabky, sandále, tenisky, mokasíny, tenisky. Táto komoda má mnoho výhod: skrýva obuv pred zvedavými očami, robí chodbu čistú a elegantnú, zabraňuje objaveniu prachu na rôznych modeloch a tiež chráni domáce zvieratá pred prenikaním.

Obuvnitsa nezaberá veľa miesta v byte a pomáha pohodlne umiestňovať obuv.

Okrem vyššie uvedených možností môže byť skladovacím priestorom aj podkrovie, garáž, pivnica alebo komora. Najdôležitejšou vecou je priniesť poriadok pred skladaním topánok.

V skrini

Ak máte veľkú skrinku, môžete si tam ľahko umiestniť svoje topánky. Vyberte vhodné miesto na ukladanie. Ideálne sú to spodné police. Ak sú zaneprázdnení, môžete použiť špičku. Hlavná vec - že nie sú umiestnené príliš vysoko. Ak je potrebné získať potrebnú krabicu, musíte nainštalovať rebrík, bude to nepohodlné.

Uschovajte obuv pohodlnejšie na spodných policiach skrinky.

Pre veľké rodiny je vhodná možnosť zakúpenia samostatnej skrinky na obuv. Ak to finančné možnosti nedovoľujú, môžete ísť ľahšie prepracovaním starého sovietskeho bufetu alebo príborníka v šatníku na uloženie obuvi. Ak to chcete urobiť, musíte ju natrieť obyčajnou farbou alebo balonchik. Môžete tiež použiť techniku ​​decoupage - v tomto prípade bude kus nábytku ešte atraktívnejší a originálnejší. Uvedenie obuvi do takejto skrine je potešením. Triedenie sa môže vykonávať podľa ročných období alebo podľa zásady „mama-otec-deti“, kde každý člen rodiny bude mať svoj vlastný samostatný pluk.

Starý nábytok je možné zmeniť na pôvodnú skrinku na obuv.

Existuje ešte jeden zaujímavý a originálny hackerský život - na uloženie topánok sa používa vešiak na šaty s dvoma sponami, na ktorých sú často umiestnené krátke nohavice a sukne. Všetko, čo potrebujete, je držať topánky s týmito špendlíkmi a zavesiť ich do skrinky na voľnú dosku (ak ste ju nenašli, kúpte ju v obchode s nábytkom a pripevnite ju sami). Medzi klipy umiestnite kúsky látky, aby nedošlo k poškodeniu materiálu.

Vešiaky s topánkami môžu byť umiestnené v skrini alebo na špeciálnom bare.

Domáce príslušenstvo

• Zábradlie (v preklade z angličtiny - „priečka“) - toto zariadenie je tyč umiestnená pozdĺž steny. Zvyčajne sa používa v kuchyni na rýchly prístup k zariadeniu, je však vhodný aj na uloženie obuvi. Toto zariadenie je ideálnou voľbou pre dievčatá, ktoré majú veľa podpätkov a sandálov na podpätkoch alebo na vysokých podpätkoch vo svojom arzenáli, na ktoré sa obvykle topánky pripnú. Zábradlie môžete umiestniť na stenu v chodbe alebo na dvere v šatni. Tento spôsob skladovania je veľmi výhodný, pretože vzorky budú pevne „sedieť“ na lište bez potreby ďalšej podpory.

Zábradlie - skvelá voľba pre umiestnenie topánok na podpätkoch.

• Organizér látky - pamätajte, spomínali sme organizátory obchodu, ktoré sa často používajú na ukladanie obuvi? Tkaninový model sa dá vyrobiť úplne ručne, ak ste „priatelia“ so šijacím strojom. Zaujímavé nápady na jeho vytvorenie nájdete v minulých materiáloch.

Organizér s vreckami je možné ušiť látkou.

• Galoshnitsa - toto zariadenie s vtipným menom je analógom otvoreného obuvníka. Môže to byť pevná polica alebo skrinka, ktorú členovia rodiny používajú na každodenné skladovanie obuvi. Galoshnitse môže byť vyrobený prakticky z akýchkoľvek improvizovaných materiálov: preglejkové škatule, dosky, starý nočný stolík atď.

Galoshnitse môže byť vyrobený nezávisle na starých palcoch.

• Policové alebo stenové konštrukcie - pomocou týchto zariadení môžete výrazne ušetriť miesto v byte, pretože obidva vynálezy zaberajú veľmi málo metrov a stenu je možné namontovať na stenu, šatníkové dvere alebo špajzu. Môžete tiež zložiť a umiestniť police priamo na chodbu, takže ihneď po príchode z ulice je vhodné zariadiť topánky. Ak sa vám nepáči, že vaše tenisky, topánky, topánky sú vystavené na verejnosti, môžete stojan na závesy zakriviť hrubou látkou. Kreatívnou možnosťou by bolo použitie starých drevených škatúľ. Maľujte ich v jasných farbách a voile - originálny dizajn na ukladanie obuvi je pripravený!

Drevený stojan na topánky urobte to sám.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send