Užitočné nápady

Skutočné spôsoby, ako izolovať seba a svoj domov v očakávaní chladného počasia

Pin
Send
Share
Send
Send


Zima sa blíži každý deň a veľmi skoro bude veľmi chladno. V zime je málo príjemné, najmä keď zaberá obytný priestor. Aby ste tomu zabránili, mali by ste sa pripraviť na bitku s teplotami pod nulou.

Bohužiaľ, na dosiahnutie úspechu nestačí vytiahnuť na sveter. V tomto prehľade príbeh toho, čo musíte urobiť, aby ste sa cítili pohodlne vo svojom vlastnom dome v najťažšej zime.

1. Ráno otvárajte záclony a rolety

Teplý vzduch zadarmo.

Rada, ktorá sa týka hlavne tých, ktorých okná v byte majú výhľad na slnečnú stranu. Nenechajte si ujsť ani najmenšiu príležitosť sa vyhrievať na úkor slnečných lúčov. Toto je bezplatná energia!

2. Okná v noci pevne zaveste

Byť v teple.

V noci sa jedná o okno, ktoré sa stáva hlavnou príčinou tepelných strát v miestnosti, preto by malo byť dobre izolované na noc. Najlepšie je uzavrieť niečo dostatočne husté, aby sa znížilo množstvo vzduchu, ktoré sa bude ochladzovať.

3. Uzatvorte všetky sloty

Mali by sa pripraviť vopred.

Najviditeľnejšia rada, na ktorú však veľa ľudí zabudne v očakávaní chladného počasia. Zatvorte všetky praskliny okna, ktoré je možné opraviť. Okno sa musí samozrejme otvoriť! Práca netrvá dlho. Všetkých 10-15 minút "dobrodružstva" s tmelom a hotovo.

4. Okno prilepte baliacou fóliou

Bude tiež užitočné urobiť to.

Jednoduchý trik, ktorý zníži tepelné straty. Berieme obalový film, navlhčíme ho a aplikujeme iba na okno. Jediným problémom je nájsť dostatok filmu a prispôsobiť ho veľkosti existujúcich okien.

5. Viac kobercov

Koberec na podlahe - nohy teplé.

Nezabudnite na izoláciu podlahy, najmä tých, ktorí žijú v súkromnom dome alebo byte na prvom poschodí. Najlepšie zo všetkého je, že staré staré koberce sa s touto úlohou vyrovnajú. Mimochodom, koberce na stenách nevyrobia teplejší dom.

6. Reflektor chladiča

Ľahko urobte sami.

To, čo môžete ľahko urobiť vlastnými rukami. Vezmite si kartón a fóliu a všetko pripevnite na stenu za batériou. Tento trik nasmeruje absolútne maximálne teplo do obytného priestoru, nie do studenej steny.

7. Termostat

Jednať s ním, napriek tomu, ktoré letí do vesmíru.

Ak má dom programový termostat, potom trávte čas a usporiadajte jeho nastavenia. Schopnosť používať tento zložitý prístroj ušetrí v zime asi 15 - 20% tepla.

8. Komín zakryte

Je lepšie ho zavrieť na zimu.

Má dom sporák alebo krb, ktorý sa používa zriedka? Nie sú hlavným zdrojom svetla a tepla? Potom musíte dávať pozor, aby bol komín v chlade zakrytý. V opačnom prípade sa cez ňu vyparí väčšina tepla.

9. Izolujte kotol

Bude to trvať 30 minút.

Začiatkom zimy sa musíte starať o izoláciu kotla, ak je vo vašom dome niečo také. Najlepšie je to urobiť so starými bundami a prikrývkami. Proces izolácie nebude trvať dlhšie ako pol hodiny a tiež ušetrí až 9% tepla.

10. Použite vyhrievaciu podložku

Môžete spať vo fľaši s horúcou vodou.

Mali by ste myslieť nielen na dom, ale aj na seba, svojho milovaného. V období prudkého chladu musíte premýšľať o kúpe vyhrievacej podložky. Naplňte ju horúcou vodou a umiestnite ju pod matrac. Len buďte opatrní a vždy položte vyhrievaciu podložku pod niečo, aby nedošlo k popáleniu.

Pin
Send
Share
Send
Send