Užitočné nápady

Dizajn sprchy: praktické tipy a príklady

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako naplánovať priestor v malej kúpeľni tak, aby bol priestranný a pohodlný?

Kde je také miesto pre sprchovací kút a jeho inštalácia oprávnené?

Aby ste tomu porozumeli, stojí za to preskúmať niekoľko praktických rád.

Niektoré z nich vás prinútia pozerať sa na svoju malú kúpeľňu rôznymi očami.

1. Plánovanie

Dispozícia kombinovanej kúpeľne

Prvá vec, ktorú stojí za to úzko spolupracovať, je usporiadanie miestnosti. Najlepšie je umiestniť sprchu do rohu. Najpohodlnejšia veľkosť pre vlhkú zónu je 90 x 90 centimetrov. Ak je oblasť úplne obmedzená, minimálna hodnota, ktorú je možné vziať za sprchu, je 75 x 75 centimetrov. V podlhovastej kúpeľni môžete umiestniť sprchu pozdĺž jednej z krátkych stien. Vďaka tomu bude miestnosť primeranejšia.

Dizajn obdĺžnikovej kúpeľne so sprchou

Malá kombinovaná kúpeľňa so sprchovacím kútom

Úspešné rozloženie kúpeľne so sprchou

V takom prípade, ak chcete opustiť kúpeľ a sprchovať sa, musíte na tento účel kombinovať kúpeľňu a kúpeľňu. Je vhodné umiestniť inštalatérske práce v rohoch alebo dokonca získať rohovú toaletu, umývadlo alebo kúpeľ.

Rohová sprcha v malej kúpeľni

Dispozícia malej kúpeľne so sprchou

2. Farba

Čierna sprcha

Dôležitou úlohou pri navrhovaní malého priestoru je farba. Existuje názor, že pre malú kúpeľňu je lepšie zvoliť svetlé odtiene. Je to čiastočne správne, pretože biela alebo svetlo šedá môže priestor skutočne vzdušiť. Nevyhýbajte sa však iným krásnym odtieňom. Napríklad akvamarín dokáže vytvoriť príjemnú morskú náladu a vizuálne prehĺbiť sprchovanie. A ak si vyberiete dobré bodové osvetlenie a malé mozaikové dlaždice, čierna farba sa stane skutočnou ozdobou kúpeľne.

Akvamarínová sprcha

Výrazná modrá farba v sprche

Biela sprcha

Ľahká sprcha

3. Zamerajte sa na podlahu

Zaujímavý dizajn podlahy v sprche

Podlaha môže byť dobrým nástrojom pri práci na malom priestore. Geometrické tvary zobrazené na dlaždici spôsobia, že priestor bude dynamickejší. Horizontálne pruhy zväčšia priestor a vertikálne vizuálne roztiahne miestnosť. Ak potrebujete odvrátiť pozornosť od veľkosti miestnosti, musíte si vybrať neutrálne pozadie pre svoje steny a pre podlahu kúpiť dlaždice s krásnym vzorom alebo farbou. A samozrejme by ste sa mali okamžite postarať o dobrú hydroizoláciu podlahy, aby nedošlo k náhodnému zaplaveniu susedov a zabráneniu výskytu húb.

Podlaha ako prízvuk v interiéri malej kúpeľne

Ak je dôraz kladený na podlahu, farebná schéma stien by mala byť neutrálna

Paul vo forme malých voštín

Krásna podlaha v sprche

Svetlá podlaha odvádza pozornosť od hlavnej nevýhody miestnosti - jej veľkosti

4. Nástenné dekorácie

V malej sprche nie je nadbytočná stena prízvuku. Na tieto účely sa hodia najrôznejšie mozaiky. Zvyčajne pri predaji v budovaní hypermarketov, za málo peňazí nájdete zvyšky dlaždíc značky. Stena alebo jej časť, zdobená ňou, bude vyzerať štýlovo.

Nápad na dizajn sprchy

Krásne dlaždice je možné kúpiť na predaj

Nárazová stena v oblasti sprchovania

Perličkové mozaikové dlaždice sú vynikajúce na dokončenie sprchovania

5. Niky

Vo fáze plánovania priestoru stojí za zváženie umiestnenie výklenkov a otvorených políc. Budú práve cestou do sprchy. Fľaše tu dokonale padnú na gély a šampóny. Umožní vám to používať hygienické výrobky bez toho, aby ste opustili sprchovací kút.

Úhľadné miesto v sprche práve potrebné

Elegantný a štýlový

Pri takýchto výklenkoch nebudete musieť opustiť sprchu, aby ste dostali šampón

Výklenky ovplyvňujú vizuálne vnímanie priestoru

Štýlová nika v sprche

6. Oddiel

Aby sa zabránilo striekajúcej vode v celej kúpeľni, je potrebné sprchovací kút vybaviť priečkou. Niekedy je postavený v štádiu opravy a do neho namontuje ďalšie výklenky. Môžete si vyrobiť mobilné sklenené alebo plastové dvere, ktoré sa otvárajú posuvným mechanizmom.

Nie vždy sa vyžaduje úplná izolácia sprchy. Niekedy stačí vytvoriť priehľadný oddiel. Pre malé priestory je lepšie zvoliť matné sklo alebo plastové možnosti. Odrážajú a znásobujú svetlo dopadajúce z ďalších zdrojov svetla.

Sklenené dvere vedúce do sprchovacieho kúta

Kreatívne riešenie pre kúpeľňové členenie

Sklenená priečka s posuvným mechanizmom

Sklenené povrchy vytvárajú pocit beztiaže

Oddiel, ktorý je takmer nepostrehnuteľný

7. Vizuálne triky

Existuje niekoľko jednoduchých a veľmi účinných spôsobov, ako urobiť malú sprchu pohodlnejšou a priestrannejšou. Napríklad vodorovné široké pruhy vytvoria ilúziu rozšíreného priestoru. Nemali by ste klásť veľký dôraz na kontrast kapiel, je lepšie, ak sa robia v príjemných pastelových odtieňoch.

K triku môžu byť priradené aj zrkadlové sprchové dlaždice. Toto je odvážne rozhodnutie, vďaka ktorému bude interiér mokrej zóny zaujímavý a vizuálne zväčší miestnosť.

Široké vodorovné pruhy vizuálne zväčšujú priestor

Pruhy by mali byť neutrálne

Sklenené dlaždice vo vnútri sprchy

Pin
Send
Share
Send
Send