Užitočné nápady

Ako predĺžiť životnosť kuchynských dosiek: 7 tipov, s ktorými bude povrch stáť pri akejkoľvek skúške

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchynské stoly vydržia každý deň veľa testov - od varenia po rodinné večere.

Pretože stolové dosky musia byť riadne ošetrené.

Existujú nejaké tajomstvá, ktoré pomôžu predĺžiť ich život a udržať atraktívny vzhľad. Všetky triky sú veľmi jednoduché a vyžadujú si minimálne úsilie.

1. Používajte iba vhodné čistiace prostriedky.

Pri výbere čistiaceho prostriedku postupujte podľa odporúčaní výrobcu nábytku.

Neverte všetkému, čo čítate na internete. Najlepším nástrojom na čistenie stolovej dosky je výrobca, a nie ten, o ktorom píše neznáma žena v domácnosti. Môžete samozrejme trieť povrch čokoľvek od citrónovej šťavy po rezané jablko, ale niekedy také experimenty môžu mať nezvratné následky. Chemické zloženie je veľmi dôležité, pretože si pozorne prečítajte pokyny pre starostlivosť o váš nábytok. V takom prípade si budete istí, že to pri čistení nepoškodí a nezískate hrozné miesta a škvrny, ktoré sa ťažko čistia.

2. Vyčistite správne

Škvrny na stole - neprijateľná vec pre elegantnú hostesku.

Na kuchynské dosky často vytečie tekutina, od mlieka a sódy po horúcu polievku. Ak k tomu dôjde, utrite sprej alebo kalu čo najskôr. Pamätajte, že niektoré látky, ako napríklad káva a víno, môžu zanechávať farebné škvrny. Vaše dosky budú mať úžitok aj z denného čistenia pomocou mäkkého roztoku vody a niekoľkých kvapiek mydla. Vložte ju do rozprašovacej fľaše, posypte ju na povrch, utrite ju čistou navlhčenou tkaninou a vysušte ju mäkkou utierkou. Nenechajte si ujsť poslednú časť: sušenie pomôže zabrániť škvrnám z tvrdej vody.

3. Zabráňte vstupu chemikálií.

Chráňte dosku pred vniknutím agresívnych chemikálií, aby nedošlo k škaredým škvrnám.

Varte iba pomocou doštičky.

Niektoré kuchynské stoly sú také odolné, že je lákavé rozkladať výrobky a priamo na nich variť. V tomto prípade však môžete ľahko poškriabať ľubovoľnú, aj najspoľahlivejšiu dosku. Keď nakrájate cibuľu, krájate zeleninu alebo chlieb, použite krájaciu dosku. Dnes nájdete pre tieto zariadenia akékoľvek možnosti, od prírodného dreva až po tvrdené sklo. Ak už sú škrabance, môžete ich skúsiť obrúsiť. Zvážte, že materiály ako žula alebo kremeň sú odolnejšie voči mechanickému namáhaniu, ale ak už došlo k poškodeniu, nie je možné ich odstrániť.

5. Uteráky a podložky uchovávajte vždy po ruke

Horúce jedlá by sa nemali dotýkať povrchu kuchynského stola: sú potrebné tácky.

Aj keď moderné dosky sa snažia urobiť odolné voči teplu, žiadny z nich nebude mať horúcu panvicu, iba odstránenú zo sporáka. To môže viesť k hrozným následkom: materiál môže horieť a praskať a niektoré povrchy môžu zmeniť farbu. Áno, prírodný kameň, ako je žula, vydrží horúci hrniec na krátku dobu - niekoľko sekúnd. Ale potom tiež pokryté trhlinami. Vždy používajte stojan alebo uterák, aby ste zabránili priamemu kontaktu medzi zahrievaným predmetom a stolom. A tiež dávajte pozor, keď nalievate vriacu vodu do drezu, pretože to môže zmeniť jeho tvar, a horúce kvapky zničia nábytok vedľa nej.

6. Nevstávaj nohy

Používanie stola namiesto rebríka, pohovky alebo kresla je nebezpečné nielen pre stolovú dosku, ale aj pre osobu.

Stolovú dosku niekedy používame ako krok, aby sme sa dostali do najvyšších políc skrinky. Niektorí ľudia radi sedia pri stole pri rozhovore po telefóne alebo pri priateľskom stretnutí. Áno, ak máte stolovú dosku vyrobenú z kremeňa alebo podobného materiálu, je nepravdepodobné, že by sa takéto činnosti poškodili. Ale žula v dôsledku prírodných trhlín prechádzajúcich kameňom môže byť na niektorých miestach dosť slabá a pri nadmernej hmotnosti môže prasknúť. Nemali by ste písať ani o pracovných doskách vyrobených z drevotriesky alebo prírodného dreva - s nimi by sa malo zaobchádzať veľmi opatrne. V každom prípade je použitie bezpečného rebríka bezpečnejšou možnosťou.

7. Dodatočné bezpečnostné opatrenia

S kuchynským nábytkom zaobchádzajte opatrne a bude vám slúžiť mnoho rokov.

Na pracovnú dosku s drevenými doskami nikdy nenechávajte ostré predmety, nože a vidlice, aby ste povrch nezakrývali malými škrabancami. Voda a potravinové častice prenikajú do nenápadných dier, v dôsledku toho materiál napučiava a narúša. Je tu nielen kozmetická vada, ale aj nepríjemný, zhnitý zápach. Ak potrebujete pripevniť ručnú mlynček na mäso alebo iné vybavenie, použite špeciálne podložky, v prípade ich neprítomnosti to urobí bežný uterák. Bez ohľadu na to, aký materiál sa používa na kuchynskú dosku, chráňte ju pred dlhodobým vystavením vlhkosti, neplavte abrazívne čistiace prostriedky, špongie z tvrdých kovov a kefy.

Pin
Send
Share
Send
Send