Užitočné nápady

Trvalé chyby, vďaka ktorým návštevníci supermarketov míňajú oveľa viac, ako by chceli

Pin
Send
Share
Send
Send


Rozdeliť sa v supermarkete je maličkosť. Dosť na to, aby šiel do obchodu, a teraz sa jeho oči rozptýlia oknami a všetko v koši sa ukáže byť. Nákupným guru sa to naučilo vyhnúť sledovaním špeciálov dňa v rôznych supermarketoch a zbieraním bonusových čipov. Ak však v celom okrese nemáte čas na zhromažďovanie potravín, môžete použiť jednoduché tipy z tejto recenzie.

Aké sú teda chyby, ktoré zákazníci najčastejšie robia v obchodoch? Pozrite sa na tento zoznam a pravdepodobne sa ukáže, že to robíte vy. Stačí mierne zmeniť zvyky (alebo vyvinúť nové) a teraz môžete stráviť menej času nákupom a znížiť priemernú faktúru.

1. Nepozerajte sa dolu

Na spodných policiach nájdete veľa zaujímavých vecí.

Hlavný princíp, na ktorom predajcovia vyrábajú regály, je nasledujúci: na úrovni očí sa musí umiestňovať tovar obľúbených značiek stredných a vysokých nákladov. Akcie mnohých kupujúcich sú vyladené v automatizácii, berú tovar z police bez pozerania. Pokúste sa pozerať dolu na spodné police, je možné, že tu nájdete produkt, ktorého cena bude oveľa nižšia, ale kvalita je rovnako dobrá.

2. Choďte často do obchodu a zobrať trochu všetkého.

Denné výlety na pár vecí - pokušenie minúť viac.

Zvyk chodiť do obchodu každý deň môže byť dobrým hitom. Chôdza pešo bude samozrejme prínosom, ale ak vchádzate do supermarketu autom, potom je to váš kilometrový výkon.
Ale to nie je všetko. Obchodníci mali pocit, že pri nákupe ľudia berú o 54% viac výrobkov, ako skutočne potrebujú. Preto je tu užitočné dlhodobé plánovanie: zostavte si zoznam vopred a prísne ho dodržiavajte a nevystavujte sa denne pokušeniu spontánnych akvizícií.

Zoznam výrobkov pomôže získať príliš veľa.

3. Vždy si vyberte veľké balenie.

Veľké obaly neznamenajú lacné.

Sme zvyknutí na to, že malé kontajnery a obaly sú lacnejšie, ale toto pravidlo nie vždy funguje. Pred vybratím veľkého balenia z regálu by ste nemali byť príliš leniví na to, aby ste ho porovnali s malým a zvážte, či to má zmysel. Ak nie je rozdiel, potom sa môžeme obmedziť na minimum.

4. Nepokúšajte sa nájsť alternatívu

Rovnaký produkt nájdete na rôznych stojanoch.

Zdalo by sa, že ak je na polici syr, stačí si vziať kus a prestať na ňom hľadať. V skutočnosti sa tento produkt nachádza na rôznych oddeleniach (balené, podľa hmotnosti, krájané atď.). Pozrite sa, aké ponuky nájdete, je možné, že existuje lacnejšia alternatíva.

5. Choďte do obchodu ráno

Vo večerných hodinách v pekárenských a mäsových oddeleniach často dochádza k poklesu hodnoty tovaru.

Mäso, ktoré sa práve objavilo na pulte alebo čerstvo upečené buchty, je omnoho chutnejšie ako zastarané výrobky. Ak však hovoríme o jednom dni, kvalita potravín sa významne nezmení, ale náklady sa znížia. Keď je zľava platná a budete cítiť rozdiel, spravte to v supermarkete vo večerných hodinách.

6. Nekontrolujte príjem

Skontrolujte šek, aj keď je veľký a nemáte čas.

Áno, môže to vyzerať nudne, ale nezabudnite skontrolovať príjmové doklady pri výstupe zo skladu. Často sa stáva, že rovnaká pozícia bola naskenovaná dvakrát, označila nesprávnu cenu alebo neprešla propagačným kupónom. To všetko nájdete iba na mieste a rozdiel vrátite.

7. Zabudnite na eko-tašku

Na výrobky použite ekologickú tašku.

Použitie takého vrecka nie je len o prírode, ale tiež o obchodnú peňaženku. Penny strávené na balíčku zakaždým počas roka môžu pridať až impozantnú postavu.

8. Nepoužívajte aplikáciu store v telefóne

Nainštalujte do telefónu aplikáciu supermarketu.

Teraz stále viac a viac obchodných reťazcov spúšťa svoje aplikácie pre používateľov smartfónov. V takom prípade máte k dispozícii všetky bonusy: v elektronickej forme sú kupóny vždy po ruke, zoznam propagačných akcií, vrátenie peňazí atď. Mimochodom, mnoho obchodov začína zvažovať svoje potravinové preferencie a vytvárať individuálne ponuky. V tomto prípade je použitie modulu gadget iba v jeho prospech.

Pin
Send
Share
Send
Send