Užitočné nápady

Jedlo na záchranu: Ako obyčajné potraviny uľahčia čistenie v dome.

Jedlo je určené na konzumáciu, ale tiež sa stáva, že výrobky sa môžu stať vecami domácnosti pomocníkmi. Napríklad, pokožka banánov nemusí okamžite hádzať do koša, môže to urobiť dobrú službu.

V tomto prehľade - šesť originálnych tipov, ako používať jedloExistujú situácie, keď sú jednoducho nenahraditeľné.

1. Citrón na dezinfekčné doštičky

Citrón na dosku na dezinfekciu.

Mnoho žien v domácnosti používa citrón v každodennom živote ako príchuť, ale v skutočnosti citrus tiež dokonale dezinfikuje akýkoľvek povrch. Ak sa posypete soľou a zbavíte sa nepríjemného zápachu doštičky, dôkladne ju očistite pol citrónom. Soľ je účinný čistiaci prostriedok a citrón ničí baktérie a neutralizuje zápach. Dosku bude potrebné iba umyť pod tečúcou vodou a vysušiť.

2. Cibuľa na čistenie grilu

Cibuľa na čistenie grilu.

Po dokončení grilovania je možné gril ľahko očistiť od špiny cibule. Dajte cibuľu na vidličku na mäso a votrite rošt. Takýto jednoduchý trik je v prírode ľahko uskutočniteľný, a potom sa sušený gril nemusí pred ďalším použitím dlho umývať.

3. Zemiaky a strúhadlo

Surové zemiaky pomôžu vyčistiť strúhadlo od syra.

Trenie strúhaného syra je otázkou niekoľkých minút, ale jeho následné umytie nie je ľahkou úlohou. Aby ste nestrácali čas, môžete túto radu využiť. Po dokončení so syrom, trieť kúsok zemiakov na strúhadlo, bude to ideálne čistenie povrchu.

4. Ako vyčistiť brúsku?

Ryža na čistenie mlynčekov na kávu.

Ak miesete zrnitú kávu doma, určite musíte čeliť problému čistenia mlynčeka. Umývanie je problematické a zvyšky kávy upchávajú mechanizmus a niekedy to môže byť zle. Aby ste tomu predišli, skúste zomlet 'v mlynčeku na kávu ryžu. Nalejte polievkovú lyžicu a niekoľkokrát kliknite na tlačidlo Štart. Potom vytrite zvyšky, váš stroj bude dokonale čistý.

5. Ako zostaviť rozbité sklo?

Ako zbierať malé úlomky pomocou chleba.

Čo robiť, ak rozbité sklo nie je vždy jasné. Veľké fragmenty nie sú problémom, ktoré sa majú zbierať rukou, ale s malými fragmentmi - vznikajú problémy. Koniec koncov, musíte odstrániť, aby nedošlo k rezu. Handra alebo metla nie sú možné, pri následnom umytí sa môže malý kúsok vytlačiť pod kožu. Existuje cesta von. Pokúste sa úlomky nasiaknuť kúskom chleba a za pár sekúnd budete v bezpečí.

6. Čo robiť s pokožkou banánov?

Lak na topánky s banánovou šupkou.

Aké spôsoby použitia banánovej šupky neprišli s vynaliezavými manželkami v domácnosti! Jeden z najúčinnejších - starostlivosť o kožené topánky. Utrite topánky vnútri pokožky a potom ich vyleštite textíliou. Koná nie horšie ako špecializované fondy.