Užitočné nápady

Ako vybaviť pohodlnú kuchyňu až 6 metrov štvorcových, po praktických radách skutočných profesionálov

Pin
Send
Share
Send
Send


Možno, že každý sníva o krásnej a pohodlnej kuchyni, aj keď je často majiteľom malého bytu v "Chruščov". Koniec koncov, čím menšia je dostupná oblasť, tým ťažšia je cesta na dosiahnutie veľmi ceneného cieľa - premeny omrvín na funkčné, pohodlné a krásne oblasti.

Pri riešení tejto zložitej úlohy ponúkajú moderní dizajnéri zaujímavé možnosti, ktorým by sme mali venovať pozornosť.

Zaujímavé dizajnové projekty malej kuchyne.

Usporiadanie malej kuchyne je pre majiteľov vždy skutočnou výzvou: koniec koncov, čím menšia je oblasť, tým opatrnejšie a pozornejšie je potrebné zaobchádzať so všetkým, aj s veľmi malými detailami.

Pozrime sa na hlavné body pri navrhovaní malých plôch, čo výrazne zjednodušuje úlohu prevodu.

Aj na malom námestí si môžete vytvoriť originálnu kuchyňu.

Malá kuchyňa, zdobená bielou farbou.

1. Efektívne využitie priestoru

Na dokončenie je možné použiť parapet.

Skrinka na strop pomôže využiť celú vertikálnu oblasť.

Hlavnou a nevyhnutnou podmienkou usporiadania malých priestorov je efektívne využitie každého štvorcového centimetra dostupného priestoru. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť všetky veľkosti, urobiť podrobný nákres toho, čo a kde budete umiestniť.

Umiestenie nábytku v tvare U do štvorcovej miestnosti.

Zaujímavá kombinácia bielych povrchov kuchynských skriniek a lesklých čiernych dosiek.

Tmavé matné predné strany skriniek a svetlé mramorové pracovné dosky dodajú šľachtei aj v malej kuchyni.

Ak je miestnosť štvorcová, potom je lepšie usporiadať nábytok do tvaru písmena U, toto riešenie pomôže vytlačiť maximum z celej oblasti. V tomto prípade sú všetky sekcie, varná doska a pracovná plocha umiestnené po obvode kuchyne bez toho, aby sa zabrali do vchodu. Nezabudnite ponechať voľný priestor najmenej 1,2 metra, aby ste sa mohli voľne pohybovať. Toto umiestnenie kuchyne je najpohodlnejšie, pretože všetko bude na dosah ruky.

Lineárne usporiadanie veľmi úzkej kuchyne.

Úzka kuchyňa zariadená vo vidieckom štýle s lineárnym usporiadaním náhlavnej súpravy.

Pre veľmi úzku kuchyňu by bolo najlepšie lineárne plánovanie, aj keď je to najkompaktnejšie, ale nie príliš pohodlné. Koniec koncov, ak umiestnite kachle, umývadlo, rezný povrch a chladničku v rade, nebude varenie v takejto kuchyni úplne pohodlné. Ale vzhľadom na to, že rozmery miestnosti sú veľmi malé, táto nevýhoda nebude príliš zreteľná.

Aj v najmenšej kuchyni môžete umiestniť rohovú kuchynskú súpravu.

V rohu je usporiadanie nábytkového parapetu organicky zapojené.

Aby sa šetrilo miesto, jedna strana headsetu môže byť užšia.

Ak máte obdĺžnikovú izbu, najlepším riešením bude umiestnenie rohovej kuchyne. Je to určite menej kompaktné, ale vďaka použitiu steny a rohu bude pohodlnejšie používať a racionálnejšie využívať všetky skryté rezervy v miestnosti.

Je lepšie použiť vertikálne oblasti na maximum.

Skrinky až po strop pomôžu ušetriť miesto.

V každom variante umiestnenia kuchyne nezabudnite použiť zvislý priestor miestnosti, pretože pomôže umiestniť všetky potrebné predmety. Hlavnou vecou nie je preťaženie stien, pretože kuchyňa bude vyzerať zaplnená a vizuálne zmenšiť už aj tak malú plochu.

2. Rozhodnite sa o štýle

Kuchyňa je zariadená v klasickom štýle.

Na vytvorenie kompletného obrazu pri aranžovaní miestnosti je potrebné stavať na štýle, v ktorom ste sa rozhodli navrhnúť interiér. A vzhľadom na to, že rozmery kuchyne sú dosť skromné, je lepšie zvoliť taký, ktorý umožní nielen vizuálne zväčšiť priestor, ale aj racionálne umiestniť všetky potrebné funkcie.

Nasledujúce nápady na dizajn jasne ukážu, ktoré štýly sú v modernom interiéri obľúbenejšie a praktickejšie.

Dojemný provensálsky štýl v malej kuchyni.

Minimálna sada nábytku a dekorácie s maximálnou funkčnosťou.

Minimalizmus - spása pre každú 6-metrovú kuchyňu.

Loftový štýl vyzerá dobre v štúdiových apartmánoch alebo kombinovaných priestoroch.

Prísna škandinávska kuchyňa.

Hi-tech štýl je vhodný do modernej kuchyne.

3. Vyberte správnu farbu a osvetlenie.

Snehobiela kuchyňa vždy vyzerá štýlovo.

Je ťažké preceňovať hodnotu, ktorú hrá výber farieb v malej miestnosti. Nakoniec, ak si vyberiete správne odtiene, priestor sa môže zmeniť na nepoznanie, zatiaľ čo sa mu podarí vytvoriť požadovanú náladu.

Biela farba vizuálne zväčšuje priestor.

Pastelové farby v interiéri kuchyne.

Svetlé a jemné farby zdôraznia výhody miestnosti.

Ak si vyberiete pre návrh stien a pracovných plôch svetlé, pastelové a jemné farby, pomôžu vám nielen skryť nedostatky malej miestnosti, ale aj zdôraznia jej výhody, čím vytvoria zvláštnu atmosféru pohodlia a pokoja.

Vďaka kontrastnej sivej a čiernej sa interiér kuchyne stane veľmi štýlovým.

Pre milovníkov svetlých farieb.

Hlavná vec nie je preháňať to pri výbere svetlých prvkov a nábytku.

Fanúšikovia kontrastov a jasných farieb by si mali byť vedomí najdôležitejšieho pravidla návrhu: vyvarujte sa drsným prechodom a prekrývaniu priestoru. Hrajte s teplými a chladnými tónmi, ako aj bohatými farbami a svetlom.

Pôvodná lampa v kuchyni.

Osvetlenie kuchyne s bodovými svetlami.

Stále existuje veľmi dôležitý bod, na ktorý by sa v žiadnom prípade nemalo zabudnúť - osvetlenie. Malé miestnosti sú spravidla dobre osvetlené oknom, takže je lepšie používať jednotné jednoúrovňové osvetlenie s malými lampami umiestnenými čo najbližšie k stropu.

V tmavej miestnosti je potrebné usporiadať nielen hlavné osvetlenie, ale aj oddelené zóny.

Dobre osvetlené pracovné a varné zóny.

Ale keď sa byt nachádza na spodných poschodiach a mimo okna, sú veľmi nepreniknuteľné húštiny, nemali by ste počítať s denným svetlom, takže je potrebné usporiadať nielen jasné hlavné osvetlenie, ale aj zvýrazniť jednotlivé zóny. Pomôže vám to umiestniť nástenné svietniky alebo bodové svietidlá postavené nad pracovnou plochou.

4. Vytváranie ilúzií

Zrkadlo v interiéri môže fungovať zázraky.

Mnoho ľudí podceňuje veľmi efektívny spôsob zväčšovania priestoru - ilúziu. Návrhári v tomto smere vyvinuli veľa trikov a trikov, ktoré nielen vizuálne zväčšujú miestnosť, ale tiež sa stávajú najdôležitejšou dekoráciou interiéru. Pozrite sa na tieto zaujímavé techniky dizajnu a pochopíte, že stojí za to odmietnuť takéto originálne riešenie.

Nástenné maľby môžu vizuálne zväčšiť malú kuchynskú časť.

Aj umiestnenie a farba laminátu na podlahe môže priestor vizuálne zväčšiť.

Zrkadlová zástera bude hlavnou dekoráciou interiéru a vizuálne zväčšuje plochu.

Tapetu so zvislou tapetou vizuálne zdvihnite strop.

Horizontálna lišta vždy rozšíri úzku miestnosť.

5. Výber nábytku a domácich spotrebičov

Vyberte iba multifunkčný nábytok.

Toto je najťažší problém pri navrhovaní takej malej miestnosti. Koniec koncov, na svoju oblasť musíte dať veľa funkčných položiek, bez ktorých nie je možné robiť. Preto pri výbere všetkého potrebného a dôležitého je lepšie uprednostňovať malé úložné systémy a vstavané domáce spotrebiče.

Nasledujúci výber fotografií vám pomôže vizuálne sa orientovať v rôznych nábytkoch a domácich spotrebičoch a tiež ich optimálne umiestniť.

Chladnička môže byť úzka a vysoká.

Posuvné systémy v malej kuchyni.

Vstavané spotrebiče: maximálny komfort, minimálny priestor.

Zásuvky v suteréne kuchyne pomôžu umiestniť veľa potrebných vecí.

6. Organizácia jedálenského priestoru

Originálny jedálenský kút vo veľmi malej kuchyni.

Spravidla je venovaná väčšia pozornosť dizajnu pracovnej oblasti než jedálenskej časti, pretože varenie je veľmi pracný a aktívny proces. Ale o tom, kde a ako brať varené jedlo, si musíte robiť starosti. Malé rozmery kuchyne túto oblasť samozrejme robia veľmi maličkou, ale ak sa pozriete na nasledujúce nápady na dizajn, stále si môžete zaistiť pohodlie.

Namiesto parapetu si môžete usporiadať jedálenský kút.

Útulný jedálenský kút v malej kuchyni.

Docela malý jedálenský kút.

Stiahnuteľný stôl vám pomôže usporiadať útulný jedálenský kút.

Možnosti usporiadania jedálenského priestoru.

7. Výber dekorácie a textílií

Mnoho ľudí rád vytvára skladby z jedál.

Je samozrejmé, že v kuchyni sú hlavnými prvkami výzdoby riad. Väčšina ľudí miluje výrobu kompozícií krásne usporiadaných čajových súprav, ozdobných tanierov, rôznych pohárov a sudov, čím vytvára atmosféru pohodlia a tepla.

Moderný minimalizmus v dizajne malej kuchyne.

Stúpenci minimalizmu sa však tento filistinizmus vôbec nepáčia, takže sa všetky tieto atribúty snažia skryť v skrinkách. Toto riešenie je veľmi praktické z hľadiska udržiavania čistoty a vizuálneho vnímania, pretože malé objekty môžu „rozdrviť“ priestor.

Obrus ​​na jedálenskom stole veľmi harmonicky zapadá do celkového štýlu interiéru.

Svetlý textil je lepšie nepreťažovať interiér.

Väčšina textilu v kuchyni sa používa nielen na krásu. Koniec koncov, obrusy, uteráky, zástery, všetky druhy rukavíc bez rukávov a handier sú vždy v nedohľadne a bez domácnosti sa ich nemôže zaobísť. Ak je vaša kuchyňa vyzdobená v pastelových farbách, budú tieto veci jasným doplnkom interiéru. V kontrastne zdobenom interiéri s takýmito atribútmi musíte dávať pozor, aby ste ho nepreháňali.

Priehľadná opona sa harmonicky zmestí do každého interiéru.

Možnosti pre dizajn okien v malej kuchyni.

Ak necháte okno dodržať hlavné pravidlo - nepreťažujte malý priestor pestrými a hustými záclonami alebo volánmi a volánkami. Postačí jemná priehľadná opona, ktorá dodá interiéru úplnosť a vytvorí príjemnú atmosféru.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send