Užitočné nápady

20 hackovanie kulinárskeho života, bez ktorého by žiadna hostiteľka nedokázala

Pin
Send
Share
Send
Send


Nezáleží na tom, či ste začínajúci kuchár alebo skúsená hostiteľka, stále si nemôžete ponechať všetky recepty vo svojej hlave. Okrem toho, po nájdení vhodného receptu na jedlo, nie je vždy jasné, v akom poradí je potrebné zložiť potrebné ingrediencie, ako ich správne rezať a v akej forme sa najlepšie podáva.

Sotva niekto odmietne časť užitočných kulinárskych tipov, ktoré otvárajú oči mnohým veciam.

Zelenina a ovocie

Ako vrátiť čerstvosť do zeleniny

Každý môže čeliť situácii, keď zelenina je nečinná a stratila svoj pôvodný šťavnatý a chutný vzhľad. Pokúste sa ich udržať v octovej vode. Pomôže to priviesť späť ich pôvodnú čerstvosť.

Zrelé a šťavnaté ovocie

Ak niekoľko druhov ovocia v košíku s potravinami nedosiahlo stav, pomôžte im to urobiť. Vložte ich cez noc do jedného papierového vrecka s jablkom. Ten obsahuje vo svojom zložení etylénový plyn, ktorý má revitalizačný a povzbudzujúci účinok.

Ako urobiť zeleninu sviežou

Blednutie zeleru, reďkoviek a mrkvy sa môže opäť urobiť chrumkavým ponorením do misky so studenou vodou a plátky surových zemiakov.

Ako dať mrkvu a cibuľu zlatú farbu

Aby cibuľa a mrkva mohli rýchlejšie listovať a získať úžasnú zlatú kôru, musia sa posypať štipkou cukru. Ak je jedna cibuľa vyprážaná, potom, aby ste získali zlatú farbu, môžete ju posypať malým množstvom múky.

Na rýchle osolenie uhoriek

Ak skutočne chcete domáce uhorky, ale nechcete vôbec čakať, môžete tento proces urýchliť. Musíte len znížiť konce na oboch stranách alebo nasekať uhorky vidličkou na niekoľkých miestach.

Ako rýchlo šúpať paradajky

Tento proces môže trvať iba niekoľko minút a vyžaduje si minimálne úsilie. Stačí naliať paradajky vriacou vodou a nechať niekoľko minút. Vypúšťajte a zdvíhajte pokožku - ľahko sa sama odlepí.

Ako uchovávať ananásy

Zaujímavé, ale pravdivé. Aby boli ananásy šťavnaté a chutné čo najdlhšie, najlepšie je nechať ich hore nohami. Zrievajú rýchlejšie. Je tiež dôležité odtrhnúť všetky listy.

Ako udržať banány čerstvé dlhšie

Fanúšikovia sladkých a chutných banánov vedia, že toto ovocie sa tak dlho neskladuje. Ak chcete zachovať čerstvé banány, musíte to naozaj skúsiť. Ak zabalíte chrbticu väzu škótskou páskou, ovocie začne tmavnúť až o 3-5 dní neskôr.

Ako uchovávať zeler

Zeler je produkt, ktorý by ste určite mali zahrnúť do svojho jedálnička. Po prvé, má negatívny obsah kalórií a po druhé, je to cenný zdroj vitamínov a minerálov. Udržujte zeler lepšie vo fólii. Takže bude ležať v chladničke o mesiac dlhšie.

Ako chrániť citrón pred vyschnutím

Ak recept vyžaduje niekoľko kvapiek citrónovej šťavy, je najlepšie prepichnúť citrón nechtom a vytlačiť z neho potrebné množstvo šťavy.

cesto

Ako uvariť chutné pečivo

Nezabudnite preosiať múku na cesto. Toto je snáď jedna z hlavných podmienok pre chutné a chutné pečenie. Preosiata múka je obohatená kyslíkom a nečistoty z nej sú odstránené.

Ako variť svieže koláče

Do cesta pridajte zriedený škrob. Takže vaše koláče a buchty budú veľmi svieže a mäkké. Nasledujúci deň nestratia tieto vlastnosti.

Aby cesto nebolo zatuchnuté

Do akéhokoľvek cesta (okrem ravioli, oblátky, pudingu a piesku) pridajte krupicu. Dostatok lyžíc so sklíčkom 0,5 l tekutiny. Mimochodom, táto jednotka sa nazýva „Zmeny“. Cesto nevyschne a stane sa tvrdým. A to platí najmä pre chlieb, palacinky, koláče a palacinky.

Produkty izbovej teploty

Pri miesení cesta by ste mali používať výrobky pri izbovej teplote. Potraviny priamo z chladničky spomaľujú vzostup cesta, čo môže pokaziť pečenie.

Použite mlieko

Vyskúšajte variť koláče s mliekom! Ukázali sa ako veľmi chutné a voňavé. A kôra sa stáva veľmi chutnou, brilantnou a krásnou farbou.

Skontrolujte kvalitu droždia

Droždie, ktoré používate na výrobu cesta, musí byť čerstvé a musí mať príjemnú alkoholovú vôňu. Ich kvalitu si môžete vopred overiť. Varte malú časť cesta a posypte vrstvou múky navrchu. Ak sa za pol hodiny neobjavia žiadne trhliny, kvalita droždia zanechá veľa želania.

Venujte pozornosť vaječným žĺtkom

Hotové koláče budú jemnejšie a drobivejšie, ak do cesta vložíte iba žĺtky.

Nezabudnite na škrob

Aby ste udržali spodnú časť koláča suchú a nie rozptýlenú, posypte ho malým množstvom škrobu. Až potom môžete bezpečne vyložiť výplň.

Ako urobiť tortu chutný červenanie

Uzavreté koláče sa musia pred pečením namazať navrch. To im dodáva lahodnú červenanie a lesk. Skvelé pre toto mlieko, cukrová voda, rozbité vajíčko.

Ako ľahko rozvinúť cesto

Ak zabalíte rolovaciu špendlík čistou ľanovou handričkou, je ešte ľahšie rozvinúť tenké cesto.

Pin
Send
Share
Send
Send