Užitočné nápady

15 kulinárskych trikov, bez ktorých nie je jediná hostiteľka

Pin
Send
Share
Send
Send


Kto nechce žiť ľahšie a lepšie? Pravdepodobne iba tí, ktorí takto žijú. Akonáhle je v domácnosti, každá žena v domácnosti sa ocitne v nezmapovanom svete, plná mnohých záhad a ťažkostí, ktoré niekedy nie sú známe, ako sa vysporiadať.

Navyše, na ceste k zmene jedla k lepšiemu je ťažké obísť sa bez tipov a trikov, ktoré vám určite pomôžu pripraviť si chutnejšie jedlá, k radosti vás a vašich blízkych.

Neumývajte často v mikrovlnnej rúre

Mikrovlny kazia chuť mnohých jedál a nie sú tak chutné, ako keby boli varené na sporáku alebo v rúre. Nepochybne používame mikrovlnnú rúru pre rýchlosť, aby nedošlo k obetovaniu chuti, mali by ste hľadať osvedčené recepty v zhone, ale na varenie v rúre alebo na sporáku.

Soľ, korenie, cukor - podľa chuti

Hnedé výrobky nás potešia intenzívnejšou a bohatšou chuťou. Aby ste sa uistili, že máte kôru červenú, ochutnajte kurča, zeleninu a morské plody špetkou cukru. Rovnakým spôsobom môžete urýchliť proces karamelizácie cibule, cesnaku alebo mrkvy naliatím lyžice cukru do hrnca v hrnci.

Varte omáčky

Samozrejme nehovoríme o použití kečupu a omáčok na báze majonézy. Hoci sa domáce omáčky pripravujú jednoducho a rýchlo, môžu si dokonca aj bežné knedle zahrať s novými farbami. Je veľmi ľahké pripraviť omáčky na báze šťavy, ktoré produkujú mäso alebo zeleninu počas procesu varenia, s pridaním vína alebo zmesi múky a masla.

Cibuľa a cesnak - na poslednú chvíľu

Tu je všetko veľmi jednoduché - požadovaná vôňa cibule a cesnaku s časom zmizne, takže je lepšie ich rezať tesne pred tým, ako ich chcete použiť. Mimochodom, namáčacie cibuľové krúžky v roztoku 1 polievkovej lyžice sódy a 1 šálky vody trochu skreslia ich štipľavú chuť - tento trik môžete použiť napríklad na prípravu šalátu s cibuľou, napríklad, ak mu nedáte ostrú chuť.

Doprajte svojim jedlám a nápojom živšie arómy. K dispozícii je celá paleta chutí - vanilka, mäta, mandle, rum, citrus. Mnohé výťažky sú vhodné nielen na pečenie, ale zvyšujú chuť mnohých ďalších pokrmov. Nápady na použitie: do rannej kaše pridajte niekoľko kvapiek orechového extraktu alebo domáceho syra, rum - káva, extrakt z mäty bude dokonale kombinovaný s čokoládovými dezertmi.

Slnečnicové semienka nekrájajte z paradajok

Nechcete, aby vám zostali bez toho, aby voňavé a najchutnejšie časti paradajok zostali? Jediným prípadom, keď ich budete možno musieť oddeliť, je jasný údaj v recepte, aby paradajková šťava z buničiny nepoškodila jedlo. Mimochodom, je to paradajka a semená, ktoré sú najbohatšie na vitamín C, ktorý je v nich približne rovnaký ako v pomarančoch.

Doprajte koreninám a bylinkám ešte viac vôňu.

Vedeli ste, že ak sa štipka korenín alebo bylín zahrieva pár minút v horúcom oleji, odhalí to ich chuť a aróma ešte viac? Táto technika sa používa v indickej kuchyni, kde sa ghee ghee používa na vykurovanie. Mimochodom, chuť niektorých korenín sa môže po pražení zmeniť. Napríklad horčičné semená menia svoju chuť z pikantnej na jemnú orech.

Byliny - čas

Takéto čerstvé bylinky s drsnou textúrou, ako je tymián, rozmarín, šalvia a majoránka, by sa mali pridávať na začiatku prípravy horúcej misky - maximalizujeme ich chuť a zlepší textúru. Jemné bylinky - kôpor, petržlen, koriandr, bazalka - pridávame na samom konci, pretože si zachovajú svoju bohatú zelenú farbu a nevaria mäkko.

Pridajte trochu vína

Víno výrazne obohacuje chuť a vôňu jedla, najmä duseného mäsa, duseného mäsa a mäsa. Pretože sa alkohol vyparuje pri vysokých teplotách, tieto jedlá sa hodia aj pre tých najmenších. Všeobecným pravidlom je, že červené víno by sa malo pridávať do červeného mäsa a biele víno do bieleho. S pridaním vína si tiež môžete pripraviť vynikajúce omáčky.

Nechajte olej byť čerstvý

Tuky v masle, rastlinných olejoch a orechoch sa môžu nakoniec stať žluknutými a doslova nasiaknuť všetko týmto korozívnym zápachom. Naše tuky chránime minimalizáciou prístupu kyslíka a svetla k nim - to by malo proces trochu spomaliť. Orechy a maslo skladujte v mrazničke, arašidové maslo v chladničke a zeleninu na tmavom, suchom a chladnom mieste.

Použite maslo

Maslo dodáva už známym pokrmom osobitnú jemnú chuť - skúste vyprážať steak v zmesi masla a rastlinného oleja a zistite rozdiel. Maslo sa tiež môže použiť ako zahusťovadlo do omáčky. Malo by sa však definitívne upustiť od používania transmastných tukov obsahujúcich margarín.

Zohrejte panvicu

Na prípravu dobrého pečiva nezabudnite na rady, ako zohriať pekáč na ohni. Bubliny v oleji vám povedia, kedy začať pražiť zeleninu a ľahký dym pochádzajúci z oleja signalizuje, že v panvici môžete šíriť potraviny bohaté na bielkoviny - ryby, mäso, vajcia.

Použite „piatu chuť“

Zaujímavý fakt - vedci potvrdili, že okrem štyroch základných chutí môžu naši receptory tiež rozlíšiť jedinečnú piatu chuť, známu ako „umami“. Umami je chuť sójovej omáčky. Tento produkt je bohatý na prírodné glutamáty a vytvára na jazyku pocit „mäsovej hostiny“. Dvojica lyžičiek sójovej omáčky bude ďalšou ozdobou dusených jedál, príloh s ryžou alebo polievkou.

Používajte chrumkavé vyprážané

Tieto drobné zlaté kúsky, ktoré zostali na panvici po vyprážaní, doslova absorbovali chuť a arómu misky. Aby ste uvoľnili svoj potenciál, nalejte trochu horúcej vody do horúcej panvice - vína, vývar alebo džús, naložte drobky, ktoré sa vznášajú na povrchu, a pridajte ich do polievok, omáčok a pečienok.

Pečieme do zlatohneda

S červenkastou kôrou na kurča sme už prišli na to, pri pečení funguje ten istý princíp „ružovej“ - všetko ponecháme v rúre, kým nebude farba krásna a zlatá. Ak chcete sledovať farbu a nepriniesť svoje majstrovské dielo do štádia uhlia, použite formy skla odolného voči teplu.

Pin
Send
Share
Send
Send