Užitočné nápady

Ako udržať neporiadok pod kontrolou: 10 tipov

Renomovaná interiérová bloggerka Erin Hiemstra sa podelila o svoje skúsenosti s tým, ako sa jej podarí udržať poriadok v dome.

Zistili sme, že jej rada je efektívna a zaujímavá, takže sme radi, že sme preložili tento článok za vás.

Najprv sa chcem priznať: nie som ani zďaleka tým najšetrnejším človekom na svete. Na chvíľu som bol taký: v detstve mala každá z mojich vecí svoje vlastné miesto. Až po mini figúrky koní, štíhle vedľa stojaceho na mojom stole! Niekde uprostred môjho dospievania sa však niečo pokazilo a odvtedy som sa čo najviac snažil zostať na vrchole neporiadku. Teraz som mama (prečo je to stále také zvláštne? Moje dieťa už je skoro dve!) A prišla mi myšlienka, že sa musím znova dokopy. Nie je veľmi príjemné vedieť, že váš dom vyzerá ako tínedžerovo bývanie, hoci žiadny z nich nie je ani v blízkosti. Takže som pomaly, ale iste, začal vytvárať svoje „úhľadné ciele“. Len to, že poviem: „Chcem byť opatrný a organizovaný,“ nestačí, ponecháva príliš veľa príležitostí vyhnúť sa. Preto zostavujem zoznamy úloh pre každú izbu v dome. Ak si tieto veci zvyknem, tak v čase, keď moje dieťa chodí do školy, mám šancu stať sa príkladnou hostiteľkou. Prekročte si prsty.

10 zvykov, ktoré pomáhajú Erinovi udržiavať dom „civilizovaným“ spôsobom:

1. V kuchyni

Chceš tajomstvo, ako udržať čistú kuchyňu? Nikdy ju nenechajte zašpiniť! Myslite na svoju kuchyňu ako na elegantnú reštauráciu: začína pracovný deň v perfektnom stave a končí rovnako. Už nikdy sa nebudete cítiť morálne ani fyzicky vyčerpaní, ak sa na tento šialený chaos pozriete len jedným spôsobom.

Na dosiahnutie tohto cieľa pomôžu nasledujúce kroky:

  • Hneď ako nájdete škvrny a škvrny, utrite ich. Najdôležitejšia vec v zóne kachlí a pecí, ak nechcete, aby sa škvrna zrazila.
  • Umývajte panvice, hrnce, nože súčasne s varením. Akonáhle sú riady prázdne, okamžite ich vložte do umývadla a nalejte vodu mydlovou mydlovou vodou, aby bolo neskôr možné opláchnuť.
  • Ihneď po umývacom cykle naplňte umývačku riadu a okamžite ju vyberte. Nútte sa stráviť dve alebo tri minúty po obede alebo večeri - áno, v okamihu, keď sa toľko chcete dostať na pohovku - vyčistiť jedlá a predmety, ktoré zostali po varení, a utrieť dosku, potom sa vás čistota v kuchyni vždy stretne.

2. V kúpeľni

Čistenie v kúpeľni je pravdepodobne moja najmenej obľúbená vec na svete. Miluje ho vôbec niekto? To si neviem predstaviť. Avšak vďaka niekoľkým rýchlym bodom z môjho zoznamu úloh sa môžem vyhnúť vyčerpávajúcemu dlhému čisteniu.

  • Utrite dosku a drez každý deň umývajte kohútikom. Nechajte to byť ráno, hneď po umytí tváre alebo skôr, ako idete spať. Len rýchlo choďte po uteráku! Niekedy to bude stačiť len na to, aby sa namočili z vody, ale ak sú niekde stopy zubnej pasty alebo iných prostriedkov, je lepšie ich trieť špongiou s čistiacou zmesou.
  • Pravidelne čistite toaletu. Ak ste ako ja, dostanete sa na čistenie toalety, keď tam už sú veci veľmi zlé. Je to však iba 60 sekúnd - naliať trochu peňazí na záchod a kráčať s kefou (alebo to aj nástroj urobí sám). A určite to nie je ťažké urobiť aspoň raz týždenne, nikdy sa nikdy nepriblížiť bodu maximálneho znečistenia.
  • Plné čistenie týždenne. Zahŕňa umývanie zrkadiel, podlahy, steny vane / sprchy. Pomôže vám to zvíťaziť v boji proti mydlovým škvrnám a filmovej vrstve z dezodorantov a sprejov na vlasy nanesených na povrchoch.

3. V spálni

Zabudnite na svoju vlastnú spálňu - lákavý nápad. Obzvlášť, ak ste rovnako ako ja len každý deň večer okolo desiatej a okamžite zaspíte. Ak by však bola vaša spálňa lepšie usporiadaná, vždy čistá a atraktívna, chceli by ste tam viac času? Premýšľajte o tom. Tu je niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu udržať dobrú atmosféru v spálni:

  • Udržujte prach na uzde. Alergény - veľký problém v spálni. Preto by sa mal prach utrieť najmenej raz za týždeň, najlepšie raz za tri dni. Doprajte si dobrú handru a prachovú kefu, aby ste uľahčili čistenie parapetov v rohoch a na vzorovaných kusoch nábytku.
  • Čerstvá posteľ vám dodá šťastie. Výmena posteľnej bielizne raz týždenne je najlepšia vec, ktorá vás rozmaznáva. Najradšej mám bielu posteľnú bielizeň, ktorá sa dá umyť špeciálnym bieliacim práškom a udržiavať ju v čistote aj s malým dieťaťom a domácimi miláčikmi v dome.
  • Zabite baktérie. Udržiavanie zdravej atmosféry v spálni je dôležité, takže nie je na škodu pravidelne utierať kľučky dverí a vypínače dezinfekčným prostriedkom.

Pozrite si video: Usporiadajte si predsieň - zbavte sa neporiadku pri dverách (Január 2020).