Užitočné nápady

Zlý vkus a hrubosť: akým chybám sa treba vyhnúť pri renovácii kúpeľne

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre väčšinu z nás je kúpeľňa najviac súkromným miestom, kde si môžete len tak oddýchnuť a byť sami so svojimi myšlienkami. A každý ju chce vidieť nielen krásny, ale aj pohodlný.

Preto sa pri rozhodovaní o oprave v kúpeľni musíte nielen premýšľať cez každý detail a byť pripravení na veľké odpady, ale tiež sa snažiť vyhnúť typickým chybám, ktoré v priebehu času budú nielen čoraz viac pripomínať sebe samého, ale tiež vedú k nežiadúcim dôsledkom.

Kúpeľňa by mala potešiť nielen krásny interiér, ale aj pohodlie.

Hlavná časť typických domov má malé kúpeľne, a ak je tiež kombinovaná, problémom sa nedá vyhnúť. Preto pri začatí opravy je vhodné nielen premýšľať o farebnej schéme dlaždíc, ale aj o výbere vhodných kúpeľňových armatúr, usporiadaní úložných priestorov a všetkej potrebnej komunikácii.

Aby bola oprava úspešná a prosím s vaším výsledkom, je lepšie vyhnúť sa nasledujúcim najbežnejším chybám

1. Nesprávna inštalácia a pripojenie

Na inštaláciu vodovodných a elektrických spotrebičov je lepšie pozvať odborníkov.

Nikto samozrejme nepochybuje o tom, že ste majstrom všetkých remesiel, ale kúpeľňa je miestom, kde musíte zmerať a premýšľať stokrát predtým, ako sami zmeníte alebo vykonáte novú komunikáciu! Koniec koncov, ak vykonávate veľké opravy s výmenou inštalatérskych prác, potrubí a elektrických rozvodov alebo inštaláciou ďalších položiek a elektrických spotrebičov, potom by takúto prácu mali vykonávať kvalifikovaní odborníci, aby sa v budúcnosti predišlo únikom, skratom a podobným problémom.

2. Túžba skrývať všetko navždy

Všetku komunikáciu je možné dômyselne skryť posuvnými dverami.

Za toaletu môžete nainštalovať skrinku.

Pokúste sa preto zakryť všetky dôležité komponenty pomocou odnímateľných panelov alebo otvárania dverí, aby ste mali voľný prístup, navyše správneho rozmeru, a nie malé okno, aby sa cez neho nepretáčala ani ruka.

3. Iracionálne plánovanie

Nízke police môžu spôsobiť zranenie.

Predtým, ako sa radikálne zmeníte alebo urobíte obmenu v kúpeľni, nezabudnite na racionálne využívanie celej oblasti. Na tento účel môžete použiť jednoduchú miestnosť alebo akýkoľvek online program. Takýto krok vás ušetrí od prekvapení v záverečnej fáze umiestnenia všetkého zakúpeného inštalatérstva a nábytku.

Neinštalujte držiaky uterákov mimo vane alebo sprchy.

Nezabudnite na výšku nástenných skriniek a políc, nezabudnite vziať do úvahy rast rodinných príslušníkov, ako aj dosah najdôležitejších vecí. Aby ste si nielen zasiahli hlavu na skrinky alebo kolená na záchode, ale po kúpaní nesiahajte na druhý koniec miestnosti, aby ste dostali uterák.

4. Úspora

Zlá kvalita keramiky podlieha štiepeniu.

Úspory sú dobré, ale nie v prípade kúpeľne. Po všetkých opravách v ňom ide o skutočnú stavbu s odstránením toaletného vybavenia, dlaždíc a všetkého nábytku, ako aj výmeny komunikácií. Preto je v budúcnosti možné ušetriť niektoré vyššie uvedené náklady, aby sa vylúčil dohľad, ktorý sa dosiahne počas opravy.

Ušetrite na kohútiky a mixéry nemôžu byť, dôsledky môžu byť strašné.

Koniec koncov, nízka kvalita materiálov alebo komponentov, nehovoriac o inštalatérskych prácach a faucetoch, je vždy plná nepríjemných prekvapení.

Na inštaláciu vykurovacích a osvetľovacích zariadení, ktoré sú určené na použitie vo vlhkých priestoroch, používajte iba dokončovacie materiály a komponenty.

Na opravy je potrebné pozvať kvalifikovaných remeselníkov.

A čo je najdôležitejšie, ak využívate služby majstrov, potom starostlivo skontrolujte ich povesť, pretože nesprávne pripojenia, inštalácia alebo konečná úprava môžu zničiť aj tie najdrahšie inštalatérske práce, domáce spotrebiče a obkladové materiály.

5. Rezivo

Nechcel by som stlačiť všetko, lepšie premýšľať, je to nevyhnutné!

Aj keď sa naozaj chcete vtlačiť do malej kúpeľne s vírivkou alebo v najhoršom prípade, bidetu, je lepšie sa ponáhľať, aby ste premýšľali, či sú tieto požehnania civilizácie potrebné v takej malej miestnosti. Nakoniec, budete veľmi nepohodlní sa pohybovať alebo sa dokonca musíte vzdať niečoho potrebnejšieho.
Nemôžete zaplniť priestor, pretože problémy sa začnú okamžite, najmä u malých alebo starších členov rodiny.

Objemný nábytok je možné nahradiť kompaktnejším.

Kompaktný nábytok v interiéri kúpeľne.

Pri malých priestoroch je lepšie premýšľať o umiestnení práčky do kuchyne, o výmene kúpeľne so sprchou alebo odstránení objemnej skrinky, než vyplnení celej užitočnej oblasti a bránení pohybu.

6. Doska všetko

Nemali by ste ukladať všetko, najmä jedným tónom.

Samozrejme, najvhodnejším materiálom pre dokončovacie práce v kúpeľni je dlaždica, musí sa však používať v rozumných medziach a musí sa snažiť vybrať si farbu a štruktúru, aby vizuálne zväčšila malú plochu.

Zaujímavé možnosti použitia keramických obkladačiek v kúpeľni.

Tipy na dizajn, ktoré sú jednoducho schopné zázrakov, pomôžu správne vyriešiť tento problém.

Kompetentný dizajn dokáže vizuálne zväčšiť veľkosť kúpeľne.

V kúpeľni je možné vizuálne zväčšiť pomocou správne položených dlaždíc.

7. Nedostatok úložných systémov

Nedostatok polôh problém s odpadom vôbec nerieši.

Mnohí veria, že čím menej budete zavesiť police, tým viac miesta bude na umiestnenie pohárov, fliaš a bublín.

Na inštaláciu úložných systémov používajte všetky medzery a krivky.

Zásuvky sa používajú pohodlnejšie.

Pokúste sa použiť všetky povrchy na inštaláciu úložných systémov.

Aby jediný pluk neprerástol so všetkým týmto dobrým, je lepšie nájsť najlepšiu možnosť uloženia pomocou najpraktickejších a výstižných modelov skríň, posuvných alebo skladacích systémov.

8. Vždy majte trend.

Aj keď taký umývadlo a zaberajú veľmi málo miesta, ale voda bude všade.

Jeden by mal samozrejme sledovať módne trendy, ale iba z praktického hľadiska. Koniec koncov, nikto nezmení nudné dlaždice za šesť mesiacov alebo znovu nainštaluje umývadlo, z ktorého voda vyteká na podlahu. Predtým, ako uveríte marketingovým trikom, zvážte, či potrebujete mixér a sprchu s množstvom zbytočných funkcií a niekedy nie vždy vhodné na každodenné použitie.

Módne farby sa môžu rýchlo nudiť alebo jednoducho zastarať.

Návrh kúpeľne v pastelových farbách, vždy vynikajúca voľba.

Ak chcete niečo svetlé, nainštalujte police, vždy ich môžete zmeniť.

9. Slabé osvetlenie

Nedostatočné osvetlenie skryje všetky krásy vášho interiéru.

Milovníci relaxácie v kúpeľni so tlmeným svetlom môžu byť samozrejme nepríjemným jasným svetlom. Ale také sviatky duše sú zriedkavo usporiadané, ale musíte sa každý deň umývať, nanášať make-up alebo oholiť a pri takomto osvetlení je to nepravdepodobné.

Vymedzenie svetelných zón uspokojí všetkých členov rodiny.

Preto je lepšie rozlišovať medzi osvetľovacou zónou, aby ste ju mali pri každej príležitosti vhodnú. Ďalším dôležitým aspektom správne zvoleného a organizovaného osvetlenia je estetika.

Vďaka tomuto osvetleniu sa ani veľmi drahé obklady nestanú špeciálnymi.

Osvetlenie kúpeľne s využitím moderných technológií.

Koniec koncov, žiadne drahé inštalatérske práce, dlaždice alebo príslušenstvo nepomôžu ozdobiť vašu miestnosť pri slabom osvetlení.

10. Nedostatok vetrania

Nedostatočné vetranie vždy spôsobuje plesne a pleseň.

Správne nainštalované nútené vetranie zabráni plesniam a udrží vás v zdraví.

Tento dôležitý aspekt organizácie kúpeľne sa musí pamätať predovšetkým na počiatočnú fázu opravy, aby sa ventilátor namontoval na správne miesto a podľa všetkých pravidiel. Koniec koncov, konštantná vlhkosť je najoptimálnejšou atmosférou na tvorbu plesní a plesní, ktoré nielen kazia estetický vzhľad, ale tiež nepriaznivo ovplyvňujú zdravie všetkých členov rodiny.

11. Výber umiestnenia zásobníka pre zvieratá

Namiesto zásobníka používajte špeciálne uzavreté systémy.

Zásobníky pre ich domáce zvieratá sú spravidla umiestnené na záchode, je to veľmi praktické, ale ... nemali by sme zabúdať na zdravie rodinných príslušníkov. Mikroorganizmy, ktoré žijú v obrovskom množstve pod okrajom záchodovej misy, môžu v pokoji pokojne naplniť vzduch, takže dvere do toalety by mali zostať zatvorené.

Usporiadajte odľahlé miesto na chodbe alebo v kúpeľni.

Skúste ho presunúť do kúpeľne alebo na chodbu, jednoducho experimentujte a budete mať úspech.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send