Užitočné nápady

15 tipov, ako urobiť kúpeľňu neškodnou pre dieťa a bez toho, aby bol dotknutý obvyklý interiér

Pin
Send
Share
Send
Send


S príchodom dieťaťa do domu sa nielen spôsob života domácnosti, ale aj pohľad na najbežnejšie veci, úplne zmenili. S prvými krokmi dieťaťa prichádza pochopenie, že náš dom je pre omrvinky úplne neškodný.

Kúpeľňa je najväčšou rizikovou zónou. Tento výber cenných tipov na dizajn vám pomôže nielen ho chrániť pred nežiaducimi dôsledkami spoznávania sveta okolo vás, ale tiež priviesť do interiéru nečakaný dotyk originality.

Detská zvedavosť niekedy vedie k problémom.

Pretože zvedavosť je u všetkých ľudí v krvi a vaše dieťa nebude výnimkou, pripravte sa vopred na prvé kroky a vedomosti. Koniec koncov, z jeho hravých rúk a zvedavého pohľadu nič neunikne a vaša rodičovská povinnosť chrániť drobky pred zbytočnými zraneniami a inými vážnymi následkami.

Deti milujú striekanie do vody.

Každý vie, že kúpeľne sú najnebezpečnejšou časťou bytu, v ktorej sa vyskytuje leví podiel na všetkých nepríjemných incidentoch v domácnosti. Preto je potrebné veľmi starostlivo premyslieť, aké návrhy a modely vodovodných systémov, priečok, vývodov a všetkých druhov skriniek, ktoré sa v nich majú použiť.

Obľúbené úpravy vody by mali byť bezpečné.

Dnes sa najprv pozrieme na to, čo sa musíme zbaviť, a na to, čo sa v kúpeľni treba len pohnúť alebo modernizovať.

1. Používajte iba špeciálne sklo alebo plast.

Pre sprchovací kút vyberte iba špeciálne kalené sklo.

Používajte dvere v sprchovom kúte z triplexových alebo polymérnych materiálov.

Teraz, keď navrhujete kúpeľne, dávajte prednosť sprchám. Zaberajú menej miesta, sú pohodlnejšie a hospodárnejšie, ale ak máte malé dieťa, buďte veľmi opatrní s materiálom ochranných štruktúr. Pri výbere prirodzenosti musíte opustiť obvyklé sklo, čo je veľmi nebezpečné nielen pre deti, ale aj pre všetkých členov rodiny.

Zlikvidujte celé nástenné zrkadlá.

Zrkadlo musí byť zavesené nad a menšie.

Samozrejme, zrkadlá plnej dĺžky môžu ozdobiť interiér kúpeľne alebo toalety, ako aj vizuálne zväčšiť plochu takýchto malých miestností, ale kým dieťa nevyrastie, je lepšie takýto nápad odmietnuť. Ak dieťa aktívne frízuje a láme ho, zmení sa na malé ostré fragmenty, ktoré spôsobia odrezky, stratu krvi a infekciu.

3. Nainštalujte potrubie so zaoblenými hranami

Je lepšie inštalovať inštalatérske práce bez ostrých rohov.

Každý vie, že hladké a zaoblené konce nábytku a inštalatérskych prác sú menej traumatické - čím menšie sú uhly, tým menšie hrbole a modriny sa vaše dieťa zaplní.

Akrylátový kúpeľ je bezpečnejší.

Ak sa nemôžete rozhodnúť, aký materiál zvoliť samotný kúpeľ, mali by ste vedieť, že akryl je z hľadiska bezpečnosti lepší ako oceľ alebo liatina.

4. Používajte iba bezpečnú podlahu.

Podlahové dlaždice musia byť drsné a nekĺzavé.

V súčasnej dobe si môžete kúpiť dlaždice nielen najkomplikovanejšieho alebo najštýlovejšieho dizajnu, ale aj rôznej kvality vrchného náteru. Pri výbere uprednostňujte matný drsný povrch, ktorý vám pri striekajúcej vode ušetrí od klzkých podláh.

5. Koberce tiež nezasahujú

Správna rohož nielen ozdobí interiér, ale aj urobí podlahu teplejšou a bezpečnejšou.

Ak chcete byť v bezpečí, kúpte pôvodnú podlahovú rohož, ktorá bude slúžiť nielen ako dekorácia interiéru, pretože ochráni výstup dieťaťa z vody. Zastavte výber na modeloch, ktoré majú pogumovaný podstavec.

Do kúpeľa vložte silikónovú rohož.

Nezabudnite si kúpiť špeciálnu protišmykovú rohož do kúpeľne alebo sprchy. Takéto preventívne opatrenie pomôže zabrániť nežiadúcemu pádu pri plávaní, pretože malé nepokojné osoby sa veľmi radi vo vode potápajú.

6. Nezabudnite skryť zásuvky a zdvihnúť osvetľovacie zariadenia do bezpečnej výšky.

Zásuvky je potrebné umiestniť do kúpeľne správne.

Prirodzene, rovnako ako kdekoľvek inde v dome, je potrebné zabezpečiť obmedzený prístup do predajní. Podľa všetkých bezpečnostných noriem a využívania elektrickej energie v kúpeľniach kvôli stále vysokej vlhkosti vzduchu je potrebné veľmi starostlivo a správne inštalovať svietidlá a zásuvky.
Aby ste obmedzili prístup k zásuvkám, musíte použiť špeciálnu ochranu:

Skryte zásuvky a elektrické spotrebiče v zásuvke, ktorá je zaistená kľúčom.

V uzamykateľnej zásuvke je lepšie usporiadať skrinku pre zásuvky a elektrické spotrebiče.

Špeciálne kryty a zásuvky pre bezpečnosť detí.

Môžete nainštalovať špeciálny kryt s tajným zámkom. Alebo získajte nezvyčajnú zásuvku, v ktorej prúd prúdi len vtedy, keď s ňou dôjde ku kontaktu zástrčky elektrického zariadenia.

Ak je váš byt vybavený inteligentným systémom „inteligentný domov“, potom v príslušných nastaveniach môžete požadovanú zásuvku odpojiť od elektrickej energie.

Pre kúpeľne je lepšie použiť bodové osvetlenie.

Môžete zavesiť luster alebo umiestniť originálne žiarovky pod strop.

Do kúpeľne je lepšie kúpiť špeciálne žiarovky, ktoré sú vyrobené z materiálov odolných voči vlhkosti a ktoré sú vybavené primeranou ochranou. Keď je dieťa malé, je lepšie nepoužívať nástenné svietniky s lanovým vypínačom, uprednostňovať reflektor alebo lustr na strope.

7. Na práčku použite funkciu ochrany detí.

Postarajte sa o svoje deti z práčky.

Bez ohľadu na to, kde je práčka v byte, je to vždy skryté nebezpečenstvo. Deti sa koniec koncov veľmi radi skrývajú a pre nich je ľahké sa dostať na také zaujímavé miesto. Preto postupujte podľa pravidla: vždy používajte požadovaný program.

8. Je lepšie obmedziť prístup k záchodovej miske a všetkej komunikácii za ňou.

Je potrebné používať skryté inštalácie - nádrž a všetka komunikácia budú skryté.

V súčasnosti nie je príliš ťažké kúpiť potrebnú konštrukciu toaletnej misy, takže urobte správne rozhodnutie - nainštalujte nádrž s pevnou misou alebo do inštalačného systému. Takýto pohyb nielen odstráni naklonenie ťažkého veka, ale neumožní dieťaťu vyliezť za toaletu.

Táto konštrukcia pomôže udržať veko toalety zatvorené.

Veko samotnej toalety musí byť samozrejme zatvorené a dieťa nebude trpieť a všetko, čo je v jeho rukách, nebude v ňom plávať. Dokonca aj na tieto účely vytvorili výrobcovia neobvyklé zámky na lepiacej páske.

9. Pokúste sa zorganizovať bezpečné úložné systémy.

Skryte všetky nebezpečné veci na polici nad dverami.

Všetko nebezpečné sa môže skrývať v tajných skrinkách za zrkadlom.

V kúpeľni je, prirodzene, miesto, kde sa ukladá veľa domácich chemikálií, hygienických výrobkov a ostrých predmetov, takže je lepšie všetko zdvihnúť do bezpečnej výšky alebo skryť v uzamykateľných skriniach, skrinkách a zásuvkách.

10. Všetky prídavné zariadenia musia byť bezpečne pripevnené.

Opatrne zdvihnite materiál záclony a bezpečne ho upevnite.

Ak máte v kúpeľni záclonu, musíte skontrolovať nielen spoľahlivosť upevnenia jej odkvapov, ale aj priedušnosť samotnej látky. Takéto opatrenia nezasahujú, pretože nikdy neviete, čo si o sebe dieťa bude myslieť. Zrazu sa chce do toho zatočiť alebo sa len náhodou zmiasť.

Pevne upevnite držiaky uterákov a police.

Nemali by sme zabúdať na nástenné skrinky, vešiaky a držiaky na uteráky. Je veľmi zábavné zavesiť alebo rozbaliť, takže rodičia musia pravidelne kontrolovať spoľahlivosť upevňovacích prvkov.

11. Vonkajšie alebo dvojstranné usporiadanie zámkov

Neinštalujte iba vnútorné zámky do kúpeľne a WC.

V žiadnom prípade nemôžete inštalovať iba vnútorné zámky. Ak sa strúhanka rozhodne stratiť zámok a zatvára sa zvnútra, musíte rozobrať dvere. Nielenže budete vystrašiť dieťa, budete musieť vykonať opravy. Dvojstranné umiestnenie hradu je najlepšou možnosťou, keď sú v dome malé deti.

12. Regulácia teploty vody

Špeciálna dýza pomôže určiť teplotu vody.

Toto je veľmi zložitý aspekt bezpečnosti, pretože niekedy nie je možné sledovať dieťa, môže kedykoľvek zmeniť mixér a spáliť ho. Ak je možné centralizované ohrev vody, môžete na mixér a sprchu umiestniť špeciálnu dýzu, ktorá mení farbu v závislosti od teploty vody.

Teplota vody sa dá nastaviť.

Ak je v byte nainštalovaný ohrievač vody, môžete nastaviť požadovanú teplotu a zabrániť nepríjemným následkom.

Ak je byt vybavený inteligentným domácim zariadením, problém sa dá ľahko vyriešiť pomocou príslušného nastavenia. V prípade zvýšenia teploty vody systém jednoducho zablokuje jeho prietok.

13. Inštalácia mäkkých silikónových doštičiek

Silikónová dýza pre mixér.

Vzhľadom k tomu, mixér je najviac "vynikajúce" časť vo vani, a dieťa miluje potápať a len blázon, inštalácia mäkké obloženie. Taký malý trik ho chráni pred zraneniami, pomliaždeninami a nárazmi.

Používajte silikónové alebo gumové nárazníky.

Takéto podložky môžu byť inštalované a vyčnievajúce rukoväte a rohy skriniek, stolov a dverí.

14. Po zabezpečení prístupu k výučbe o nezávislosti.

Naučte deti, aby boli nezávislé.

Výška umývadla spravidla neumožňuje dieťaťu umývať si ruky samy a na bežnej detskej stoličke sa stáva veľmi nebezpečnou v kúpeľni, pretože jeho nohy sa môžu kedykoľvek pohnúť.

Špeciálne detské lavičky do kúpeľne.

Preto by bolo pekné kúpiť si špeciálnu detskú lavicu, ktorá je na nohách vybavená špeciálnymi gumovými tryskami. Ak sa rozhodnete svoje dieťa naučiť umývať si ruky sami, nezabudnite sa starať o teplotu vody.

15. Čerstvý vzduch - záruka zdravia

Ventilátor pomôže zbaviť sa nadmernej vlhkosti a pár chemikálií z domácnosti.

Aby ste sa vyhli plesniam a nevdychovali výpary chemikálií pre domácnosť, musíte do kúpeľne nainštalovať nútené vetranie. To je dôležité nielen pre deti, ale aj pre zdravú mikroklímu celého bytu.

Nenechávajte deti samé v kúpeľni!

Aj keď budete brať do úvahy všetky tieto tipy, nezabudnite na hlavné bezpečnostné pravidlo - nenechajte dieťa na kúpanie na chvíľu na pokoji!

Aby bolo dieťa pohodlné a bezpečné vo vlastnom byte, je potrebné správne zariadiť nielen kúpeľňu, ale aj detskú izbu. Tieto užitočné tipy vám pomôžu racionálne zariadiť, vzhľadom na vek a jeho koníčky.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send