Užitočné nápady

17 skvelých tipov, pomocou ktorých môžete variť ako skutočný kuchár

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý profesionálny kuchár má svoje tajomstvá.

Učením sa aj niektorým z nich môžete výrazne vylepšiť svoje kulinárske zručnosti. Vďaka týmto tipom môžete variť nové jedlá oveľa ľahšie a rýchlejšie.

1.Bacon je možné skladovať veľmi dlho zmrazený.

Slanina je často potrebná na varenie vo veľmi malom množstve. Nemyslite si, kde upraviť zvyšné kúsky. Odrežte ich a zabaľte do roliek. Položte plech na pečenie alebo iný plochý tvar a spodnú časť odošlite pergamenovým papierom. Keď slanina zamrzne, vložte ju do vrecka a uložte ju do mrazničky, kým ju znova nebudete potrebovať.

2. Pečte vajcia v rúre

Vaječný žĺtok, hoci je užitočný, obsahuje živočíšne tuky. Ak chcete, aby vaše obľúbené jedlo bolo ľahšie, jednoducho sa vzdajte zvyčajného vyprážania v množstve oleja. Vyberte pekáč, ktorý je najvhodnejší na pečenie koláčov. Malo by to byť trochu namazané alebo posypané špeciálnym sprejom. Vajcia budú rovnako chutné, ale vaše raňajky budú pre túto postavu výhodnejšie.

3. Lízanky vlastnými rukami

Deti milujú lízatká oveľa viac ako bežné cukrovinky. Namiesto preplácania značky urobte príjemné sladkosti z jednoduchých lacných sladkostí. Vyberte si z prírodných ingrediencií. Na pergamenový papier položte obyčajné cukríky rôznych farieb a vytvorte veľké cukríky. Skúste, kam presne dáte palice neskôr. Vložte cukrovinku do rúry (vyberte tyčinky!). Po roztavení karamelu vyberte cukríky a vložte tyčinky.

4. Marinujte ryby v jogurte.

Dokonca aj najtučnejšia ryba, napríklad losos alebo losos, sa môže po upečení zdať suchá. Namiesto toho, aby ste naliali červenú rybu s kyslou smotanou alebo majonézou, namočte ju do jogurtu. Tento užitočný produkt zjemní a zjemní losos bez pridania prebytočného tuku. Najlepšie je použiť hustý grécky jogurt.

Dnes je ťažké prekvapiť obyčajnou zmrzlinou. Pridajte k svojej zmrzline svoje obľúbené čokolády alebo kandizované tyčinky a iskrí novými farbami. Na tento účel nakrájajte cukrovinky na veľké kúsky a rozšľahajte spolu so zmrzlinou. Usporiadajte zmrzlinu v porciovaných vázach a ozdobte čokoládovými kúskami. Ak chcete dezert vylepšiť, nalejte na zmrzlinu med.

6. Špagety Cupcakes

Namiesto zohrievania vychladených špagiet ich pečieme na torte so zdravou zeleninou. Môžete pridať trochu syrovej alebo smotanovej omáčky. Tento koláč môže byť vynikajúcim občerstvením alebo hlavným chodom.

7. Naučte sa pracovať bez dvojitého kotla.

Ak varíte kuracie mäso, ryby alebo zeleninu na pergamene, potom, čo ste ich hojne navlhčili vodou, ukázalo sa, že sú parou. Varte pri teplote nie vyššej ako 180 stupňov a všetky vitamíny sa zachovajú.

8. Pečenie mrazom

Skvelá voľba v prípade náhleho príchodu hostí. Koláč pripravte vopred av prípade potreby ho jednoducho pošlite do rúry. Tento koláč sa pečie rovnomerne, pretože náplň nezmočí surové cesto. V tom okamihu, keď sa náplň tortu roztopí, sú hrany takmer pripravené.

9. Pečte zemiaky s inou zeleninou.

Namiesto toho, aby sme sa znova hádali o tom, kto bude šúpať zemiaky, len to upiecť. Hľuzy umyte a nakrájajte na polovicu. Pridajte soľ, korenie a trochu olivového oleja. Spolu so zemiakmi môžete piecť polovicu cibule a mrkvy. Za 30-40 minút je pripravené najchutnejšie jedlo.

10. Cestoviny uvarte na panvici

Cestoviny pripravené zo špagiet, varené až čiastočne uvarené. Po zmiešaní s omáčkou a zeleninou by mala byť miska veľmi rýchlo uvedená do konečného stavu. Preto si vyberte plochý a široký riad, ktorý sa rýchlo zahrieva.

11. Nasekanú cibuľu je možné zmraziť

Namiesto toho, aby ste počas varenia uvoľnili slzy, zverte proces krájania cibule spracovateľovi potravín. Samozrejme, kvôli páru žiaroviek nie je príliš vhodné spustiť ho Cibuľu však môžete zmraziť na plech na pečenie v mrazničke a potom sa rozložiť na baliace vrecká. Cibuľa na šaláty musí byť stále nakrájaná čerstvá a pri teplých jedlách bude mať zmrzlina pravdu.

12. Zmrazte marinované kurča a mäso.

Pripravte sa vopred a v pravý čas si môžete veľmi rýchlo pripraviť chutnú večeru. Kuracie prsia, stehná alebo plátky nakladaného mäsa v obľúbenej omáčke na hodinu. Potom odošlite obrobok do mrazničky. Roztopené mäso bude mäkké a šťavnaté.

13. Kukuričné ​​lupienky v peci

Čipy môžu byť vyrobené z kukuričných tortíl. Stačí ich nakrájať na trojuholníky a piecť pri vysokej teplote 8-10 minút. Samostatne pripravte salsovú omáčku, ktorá dokonale dopĺňa jedlo.

14. Naučte sa variť sázené vajcia

V tejto forme sa vajcia pridávajú k občerstveniu a šalátom v najlepších reštauráciách na svete. Čerstvá vajcia sa vtlačí do odmerky. V hrnci uvarte vodu s trochou octu a soli. Mieša sa vriaca voda v dlhej lyžičke v kruhu, aby sa vytvoril lievik. Vlejte doň vajíčko a potom niekoľko sekúnd miešajte. Vajce povarte 5-7 minút a potom ho vyberte lyžičkou s drážkou.

15. Pečte omeletu v rúre.

Je vhodné piecť v rúre nielen s vajíčkami, ale aj omeletou. Vyberte si pre túto panvicu správnu veľkosť. Hotové jedlo nakrájajte na rezačky cookie. Tento omeleta je vhodná na pečenie zeleniny.

16. Karamelizujte cibuľu v peci

Cibuľa nakrájanú na polovičné krúžky, pridajte trochu soli a cukru. Naneste hmotu na pergamenový papier a pečte v rúre. Je oveľa ľahšie dosiahnuť požadovanú konzistenciu ako na panvici.

17. Varte vajcia vo vrecku

Ak chcete, aby sa časť žĺtky uvarila a časť zostala surová, použite nasledujúci postup. Vajce držte 30 minút pri izbovej teplote. Potom povarte vodu a dajte vajíčko dole. Po 5 minútach to môžete získať. Ak existuje veľa vajíčok, pridajte ďalších 30 sekúnd.

Pin
Send
Share
Send
Send