Užitočné nápady

80 skvelých príkladov konštrukčných riešení

Pin
Send
Share
Send
Send


Medzi stovkami tisíc diel, ktoré sa každý deň objavujú na stránkach o dizajne, nie je ich toľko, že by si zaslúžili osobitnú pozornosť. Cool dizajn nie je len neobvyklý nápad, ale aj jeho nemenej nezvyčajné stelesnenie. A samozrejme, každá vec je vytvorená človekom pre človeka, a preto sa musí stať súčasťou jeho života ako chýbajúca hádanka.

Návrhári vytvorili po celom svete veľa zaujímavých a užitočných sprievodcov, medzi ktorými sú v tomto článku zhromaždené tie najvýznamnejšie.

Na skutočný vankúšový boj

Svet by bol pokojnejším miestom, keby sme bojovali s vankúšmi častejšie. Dizajnér Brian Koo si to tiež myslí. Najmä pre fanúšikov vankúšových bojov prišiel s mäkkými scimitármi, nunchuckmi, granátmi a podobne.

"Rozkvetlé" svietidlá

Obyvatelia Jeruzalema mali možnosť obdivovať neobvyklú inštaláciu: obrovské 9-metrové pouličné lampy vyrobené vo forme kvetov sa odhalia, len čo sa k nim niekto priblíži alebo prejde okolo vozidla.

Osviežujúca práčka

Pre všetkých, ktorí najprv hodia bielizeň do auta, zapne ju a potom určite nájde veci, ktoré zabudol vložiť, nakoniec prišiel s týmto geniálnym vynálezom. Jedná sa o malé prídavné dvere, cez ktoré môžete počas prania pridať bielizeň.

Oblak lampy

Vďaka dizajnérovi Richardovi Clarksonovi môžete teraz „ubytovať“ svoj vlastný mrak v byte. A nie je to jednoduché, ale búrlivé. Takýto neobvyklý dizajn žiarovky so vstavaným reproduktorovým systémom vám umožní vychutnať si pohľad na oblak hromu, ale bez jedinej kvapky dažďa.

KOTOstoliki

Tieto tabuľky sú určené špeciálne pre milovníkov mačiek. Milovajú mačky, ktoré radi skúmajú rôzne otvory a prístrešky. Každý kus pozostáva zo štyroch kociek, ktoré je možné dať dokopy a použiť ako stoly alebo stoličky.

Každá z týchto žiaroviek je jedinečná - jednoducho preto, že ide o skutočné pne z lesa, do prasklín, do ktorých sa vkladajú LED. Svietidlá je možné použiť aj ako sedadlo alebo stôl.

Nabíjačka poháňaná teplotou nápoja

Stojan Epiphany One Puck používa teplotné rozdiely na premenu tepelnej energie na elektrickú energiu. Má dve strany - modrú a červenú - pre studené a teplé nápoje. Po umiestnení hrnčeka horúcej kávy alebo nápoja s ľadom na stojan môžete prístroj po 30 sekundách pripojiť pomocou USB a bezpečne ho nabiť.

Tabuľka s riekou

Nábytkový dizajnér a dizajnér Greg Klassen vytvoril taký štýlový stôl, ktorým preteká rieka. Perfektná kombinácia prírodných a priemyselných foriem.

Papuče Lego

Už žiadne bolesti!

Signály projektora pre cyklistov

Azerbajdžanský dizajnér Elnur Babayev prišiel k originálnej myšlienke. Projektor Cyclee umožňuje vodičom bicyklov varovať vodičov o svojich manévroch a byť viditeľnejší v tme. Projektor je namontovaný za sedadlom a značky sa automaticky rozsvietia - v závislosti od pohybu bicykla.

Pohovka

Izraelskí návrhári Merav Eitan a Gaston Zahr predstavili neobvyklú pohovku, ktorá vyzerá ako vtáčie hniezdo. „Nest“ je prezentovaný v štyroch veľkostiach a môže ubytovať 2 až 16 osôb.

Dúhový stôl

Magický tabuľkový hranol bol vynájdený návrhárom Johnom Fosterom. Dizajn láme slnečné svetlo, vďaka čomu je oblasť okolo plná dúhových svetiel a slnečných lúčov.

Lampa na čítanie v tme

Skvelý darček pre tých, ktorí radi čítajú knihy - ak je tma a všetci spia a naozaj chcete čítať, potom je táto lampa veľmi užitočná. Stránky budú prehľadne zvýraznené a nikto nebude zasahovať.

Originálne poháre na whisky

Nezvyčajne krásne okuliare, ktorých spodná časť pripomína tvar kryštálu.

Obuv, ktorá sa perfektne hodí

Japonský dizajnér Masaya Hisimo prišiel s myšlienkou, ako dokonale zapadnúť do topánok a opakovať všetky ohyby nôh. Návrhár sa inšpiroval tradičným japonským spôsobom balenia furoshiki. Obuv bez šnúrok omotaná okolo nôh a pripevnená suchým zipsom.

Kúpacia guľa

Tento luxusný kúpeľ zamení všetky zmysly - či už ste vo vode, alebo sa vznášajú medzi násypom a zemou. Veľkolepá vec prišla s petrohradským dizajnérom Alexandrom Žukovským.

Technológia ceruzky

Šperky od dizajnéra z Českej republiky Anna Churleyova sú kompletne vyrobené z ceruziek.

Magnetický náramok pre majstrov všetkých remesiel

Vďaka Magwear sa nestratia žiadne malé kovové časti a vaše ruky zostanú voľné.

Naberačka "Loch Ness monštrum"

Dizajnéri spoločnosti Ototo prišli s naberačkou, ktorá bude terorizovať horúce hĺbky vašich polievkových hrncov. Pripomínajúc netvor Loch Ness, nenechá vás v kuchyni nudiť sa.

Vodovodný kohútik, ktorý krásne šetrí vodu

Mladý dizajnér v Londýne, Simin Qiu, vytvoril jedinečný faucet, ktorý nielenže vyzerá úžasne, ale tiež šetrí vodu a premieňa prúd vody na elegantne skrútenú špirálu. Prúd vody sa rozdeľuje na potoky a na východe vidíme zložitý a krásny vodný rošt. Turbína obmedzuje prietok vody o 15%, takže žeriav významne šetrí spotrebu zdrojov.

Budík, ktorý vám ráno naleje šálku kávy

Britský dizajnér Joshua Renuf stelesnil sen miliónov milovníkov kávy: jeho nový vynález vám umožní zobudiť sa ráno z príjemnej vône čerstvo uvarenej kávy, ktorú prebudí kávovar Barisieur prebudením.

Luster vo forme guličiek

Skvelý nápad pre detskú izbu, pretože všetky deti milujú balóny. Okrem dekoratívneho efektu robí táto lampa vynikajúcu prácu s funkciou osvetlenia.

Žiariace slúchadlá

Slúchadlá Glow Laser žiari v tme, zachytávajúc rytmus kompozície prehrávanej v prehrávači a môžu merať aj srdcový rytmus. Veľmi užitočná vec pre milovníkov večerného a nočného behu - s takýmito slúchadlami sa stanete viditeľnejšími pre vodičov a cyklistov.

Inteligentná doska

Doska je rozdelená do sektorov podľa toho, koľko miesta by na nich mali mať určité výrobky. Jeho tvorcom je holandský dizajnér Annet Bruil.

Topánky s odopínateľnými podpätkami

Teraz môžete jediným pohybom zápästia zmeniť baletné byty na večerné topánky s vysokými podpätkami. S nimi bolo ľahšie zvoliť si topánky, ktoré idú spolu - návrhárka Tanya Heathová vytvára topánky a podpätky rôznych farieb a tvarov, ktoré je možné kombinovať. Okrem toho sú nevyhnutné pre dievčatá, ktoré riadia auto: odopínala jej podpätky - a za volantom.

Kvetináč so sypaním

Tento roztomilý hrniec je pripevnený k stene a horná nádrž filtruje vodu a premieňa ju na dažďové kvapky.

Okná-balkón

Špeciálna konštrukcia týchto svetlíkov umožňuje niekoľkým pohybom zmeniť ich na malý balkón.

Ilúzia čajovej súpravy

Japonský dizajnérsky tím D-Bros odviedol dobrú prácu a ukázal svetu jedinečnú súpravu čajov s názvom „Waltz“. Celé tajomstvo je v zrkadlovej ploche pohára, čo odráža vzor dosky pod ňou. Hypnotizujúci.

Táto karta, rovnako ako lúč svetla, určite spríjemní váš deň a zdvihne náladu.

Kotatsu - kríženec stola, prikrývky a kúrenia

Kotatsu je tradičný japonský nábytok: nízky drevený stolný rám pokrytý japonským matracom s futonom alebo ťažkou prikrývkou, na ktorej je umiestnená stolová doska. Pod prikrývkou je zdroj tepla, často zabudovaný do tabuľky.

Vzorované valčeky

Jednoduchý a geniálny nápad - rolovacie kolíky, ktoré vám umožňujú vytvárať súbory cookie s obrázkami. Minulý rok boli fotografie detských krasokorčuliarskych mačiek s mačkami roztrúsené po celom internete a Vatikova dielňa bola ohromená požiadavkami na niečo „dospelé“. Chlapci vyskúšali a vytvorili produkty s takým vynikajúcim vzorom. Cookies vyjdú - krásny pohľad.

Slnečné okuliare

Obrovské slnečné okuliare dokonale zapadajú do interiéru mládeže.

Zelené nožnice

Pomôže rýchlo nasekať čerstvé zelené.

Stolová posteľ na workoholiky

Veľkou výhodou tejto dizajnérskej práce je, že zatiaľ čo jedna osoba spí, druhá môže celkom pohodlne využívať svoju pracovnú plochu. Toto je vynikajúce riešenie pre tých, ktorí pracujú 24 hodín denne na akýchkoľvek projektoch.

Pohár s vrchom

Tím sklárov z Oregonu sa rozhodol zachovať miestnu pamiatku a dominantu - vrchol hory Hood (Mt. Hood) s výškou 3450 metrov.

Svietidlo "Moon"

Neuveriteľne realistická lampa v tvare mesiaca ocení romantiku, pretože teraz môžete v dome zakryť kúsok priestoru. Lampa môže byť zavesená, položená na podlahu a je k dispozícii až v 7 rôznych veľkostiach, z ktorých najmenšia sa zmestí do vašej ruky.

Nafukovací matrac na zadnom sedadle

Ideálne na dlhé cesty autom.

Perfektná antistresová

Pôvodná protistresová lopta sa líši od všetkých z nich, ako napríklad prítomnosť špeciálnej sieťky. Vďaka nemu sa pri stlačení gule vytvorí špeciálny efekt - stáva sa podobným hroznu.

Kočírek na kolieskach

Vozík, ktorý ocenia všetci oteckovia!

Kvetináče so samozavlažovaním

Tieto roztomilé kvetináče sami „pijú“ vodu podľa potreby.

Lampy zo starých fliaš

S kúskom, ako je LED Bottle Cork, môžete premeniť prázdne fľaše na stolové lampy. Korkové príslušenstvo obsahuje LED a vstavanú batériu, ktorá sa nabíja cez USB. Gadget je nepremokavý, dá sa použiť ako pouličné svietidlo.

Nabíjateľné batérie USB

Len geniálny!

Ochrana ostrých uhlov

Tieto vtipné „hladné“ zvieratá budú odteraz strážiť bezpečnosť domácich obyvateľov. Takéto "zmäkčovadlá" sú užitočné najmä v domoch, kde sú malé deti.

Okno „Viac oblohy“

Argentínsky dizajnér Aldan Garcia predstavuje koncept okna transformátora, na ktorom si môžete ľahnúť, ľahnúť si a obdivovať oblohu.

Skateboardový kufor

Bostjan Zagar zo Slovinska vynašiel kufor, ktorý umožňuje jeho majiteľovi dostať sa z bodu „A“ do bodu „B“.

Špagetový dávkovač „Mohol som jesť koňa“

Už sa nemýliť s veľkosťou porcií.

Žiarovka

Návrhári ateliéru "Michael a George London" vytvorili ceruzku, ktorá môže osvetľovať miestnosť. Čierne čiary sú vodiče a guma je samotná žiarovka.

Reproduktory pre iPhone AeroBull

Spoločnosť Jarre Technologies, ktorú založil legendárny hudobník Jean-Michel Jarre, vydala pre iPhone štýlové reproduktory Bluetooth. 100-wattový reproduktor vo forme buldogu má dva reproduktory, jeden subwoofer a stojí 999 libier.

Waffle Iron "Death Star"

Temná strana vašich raňajok.

Mydlové bubliny

Anglo-taliansky dizajnérsky duet „Giopato and Combe“ (Giopato & Coombes) vytvoril nezvyčajne krásny a jasný luster v podobe mydlových bublín s názvom „Bolle“ („Bolle“). Všetky jej sklenené gule boli fúkané rukou.

Meatball Maker

Vyskúšali ste grilované mäsové guľky? Nie? Teraz vyskúšajte.

Matrace na objatie

Špeciálne otvory v matraci Cuddle Matrace umožňujú maznať sa bez toho, aby sa navzájom rušili počas spánku. Matrace ocenia aj milovníci spánku na ich strane.

Dáždniky so skrytým vzorom

Vzory na týchto dáždnikoch sa objavujú iba za mokra.

Forma na krájanie koláčov

Dokonca aj koláče - to je skutočne ľahké.

Univerzálne svetlo

Prenosná lampa vo forme girlandy môže byť zavesená a zviazaná alebo jednoducho umiestnená na stôl priamo v špeciálnom prípade. Veľmi jasné LED žiarovky dobre osvetľujú priestor a vodotesná žiarovka je užitočná vec!

Protistresová lopta s efektom priblíženia

Na povrch lopty boli nakreslené podrobné mapy, čo je možné zohľadniť iba vtedy, ak je lopta silne stlačená.

Požičovňa bicyklov

Hybridný vozík a bicykel premenia prechádzku s dieťaťom na fascinujúce cestovanie.

Zariadenie je veľmi prístupné a zobrazuje počasie na zajtra

Ken Kawamoto je softvérový inžinier, ktorý sa snaží prepojiť digitálny a skutočný svet. Vymyslel zariadenie, ktoré vizuálne ukazovalo zajtrajšie počasie, a nazval ho tempescope. Ak existuje búrka, potom v nej bliká skutočný blesk, ak je daždivý - prší. Zázraky! Je škoda, že ešte nedostal dostatok snehu.

Kvapky na zber kvapiek

Špeciálny dizajn hrnčeka umožňuje zbierať kvapky do špeciálnej diery v kruhu.

Lavica na špagety

Nezvyčajne krásna dizajnérska lavica dokonale zdobí vidiecky dom.

Zariadenie na separáciu žĺtkov z bielkovín

Táto malá vtipná ryba ľahko zvládne to, čo zvyčajne spôsobuje ťažkosti.

Najmenší skladací kočík

Tento kočík v zloženom stave sa ľahko zmestí do batohu. Ideálne na cestovanie s malými deťmi.

Kufor, skriňa

Štýlový kufor sa stáva skriňou s priehradkami a vešiakom.

Papuče na hranie s deťmi

Je to len nález!

Zmiešavací pohár

Mieša čokoľvek, stačí kliknúť na tlačidlo.

Moderný kotol

Vyzerá to ako normálny prút. Zahreje každú tekutinu: čaj, kávu, polievku - zatiaľ čo robíte užitočnejšie veci.

Natiahnuté balenie potravín

Bezpečná a pohodlná výmena plastových tašiek a jednorazových obalových fólií - roztiahnite potravinársky film na balenie akýchkoľvek výrobkov.

Vreckový kávovar

S týmto miniatúrnym kávovarom si môžete pripraviť šálku horúceho espressa, nech ste kdekoľvek.

Nádoba na varenie

Vyzerá to veľmi čudne, ale pomôže udržať zeleninu vo vnútri, keď ich varíte alebo naparujete.

Škótsko, ktoré ľahko vyjde

Nepotrebujete nožnice a nože - potiahnite špeciálny niť a páska sa ľahko oreže.

Parkovanie ukazuje dostupnosť

Zelené a červené žiarovky umiestnené nad každým parkovacím miestom v závislosti od osvetlenej farby ukazujú voľný priestor alebo obsadené miesto.

Panva so samostatnými sekciami

Súčasne smažte vajcia a palacinky.

Pletené čiapky úrovne 80

Neskutočné čiapky z dizajnu.

Tryska na citrusy

Pohodlná vec.

Lehátko

Nabité počas dňa, takže v noci budete ľahký a pohodlný.

Nočný stolík s podnosom

Niekedy chcete jesť toľko bez toho, aby ste vstali z postele. Tento nočný stolík s posuvným stolom vám vždy pomôže.

Kolobežka, ktorá sa zmení na kufor

Toto je vhodné vziať so sebou kamkoľvek.

Tlačiareň pre tlač z iphone

Miniatúrne zariadenie Printeroid vám umožňuje získať tlačiareň na tlač obrázkov z obrazoviek mobilných zariadení, ktoré sa zmestia do vrecka. Nabíja sa zvitkami špeciálneho papiera šírky 7 centimetrov a dĺžky 10 metrov.

Úľ, ktorý zbiera med

Včely dostávajú iba časť bunkových stien, ktoré potom utesnia voskom. Keď je plást naplnený medom, môže včelár otvoriť druhú stranu škatule, čím umožní medu vytiecť z kohútika bez ovplyvnenia včiel. Včely jednoducho obnovia voskové bunky a znovu ich naplnia. A tak v kruhu.

Pin
Send
Share
Send
Send