Užitočné nápady

9 chýb v plánovaní kuchyne, ktoré je lepšie vidieť na fotografii, ako sa opakovať

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa spýtate svojich priateľov, aká je ich najobľúbenejšia izba v byte, 8 z 10 odpovie presne na to, čo je kuchyňa. A to nie je prekvapujúce, pretože tu ľudia trávia väčšinu svojho „domáceho“ života. Preto je veľmi dôležité, aby táto miestnosť bola čo najpohodlnejšia, najpohodlnejšia, funkčná a predovšetkým ľahko čistiteľná.

Bohužiaľ, pri plánovaní kuchyne je zvyčajne povolených veľa problémov, ktoré môžu neskôr viesť k pretrvávajúcemu pocitu nepohodlia a častému čisteniu. Takže ak sa zrazu rozhodnete umiestniť kachle blízko chladničky a položiť linoleum na podlahu, potom je tento článok určený pre vás.

1. Kuchynské spotrebiče v nesprávnej výške

Sporák a mikrovlnná rúra by nemali byť umiestnené nižšie.

Prvá chyba pri plánovaní kuchyne - umiestnenie potrebného vybavenia do nesprávnej výšky. Často je umiestnený príliš vysoko alebo príliš nízko, čo spôsobuje nepohodlie počas prevádzky. Najlepším riešením v tomto prípade je zamerať sa na svoju výšku. Odborníci tvrdia, že optimálna výška je na úrovni vášho pásu. Napríklad, ak rúra nie je umiestnená na dne, ako sme zvyknutí, ale na úrovni výšky, nebudete sa musieť neustále otvárať.

2. Ťažké skrinky na ľahkých stenách

Ak na sádrokartónovú priečku umiestnite veľa ťažkých skriniek, nezachytí ich hmotnosť.

Nástenná skrinka je základom každej kuchyne. Preto pred ich zavesením by ste mali dôkladne skontrolovať spoľahlivosť steny. Okamžite sa vzdajte myšlienky umiestniť úložný systém na sádrokartónové priečky - dizajn jednoducho nezachová svoju hmotnosť a v dôsledku toho stratíte skrinky aj steny. Najlepšie je umiestniť skrinky na nosnú stenu, ktorá preberá zaťaženie všetkých prvkov umiestnených nad ňou (trámy, dosky, podlahy atď.). Je odolný, spoľahlivý a vydrží váhu police aj nástennej skrinky s vnútorným riadom.

3. Drez „Zlý“

Škrupina by nemala byť príliš malá.

Pri výbere vybavenia v kuchyni by ste mali najskôr premýšľať o jeho funkčnosti a použiteľnosti a potom o vzhľade. Platí to najmä pre umývadlo, ktoré musí byť praktické a priestranné, aby ste tam mohli ľahko umiestniť nielen jednu platňu, ale všetky potrebné pomôcky. Odborníci sa domnievajú, že hĺbka drezu by mala byť 160-200 mm.

4. Prázdne rohy

Namiesto nádoby na odpadky sa do rohovej skrinky dá umiestniť otočný karusel.

Ak má kuchyňa malé rozmery, vašou hlavnou úlohou je racionálne využívať každý centimeter vrátane prázdnych rohov, ako je uvedené v predchádzajúcich materiáloch. V skutočnosti tam môžete umiestniť čokoľvek, dokonca aj umývadlo alebo kachle, ale v tomto prípade budete musieť premýšľať o dobrom osvetlení tejto oblasti. Tradičnejším riešením problému je otočenie karuselu v rohových skriniach. Usnadňujú život žien v domácnosti a sú skvelou alternatívou k nepohodlným zásuvkám. Jediný pohyb ruky - a môžete použiť riad, hrnce a ďalšie zariadenia, ktoré ste v skrinkách držali. Do rohu môžete umiestniť police, rohové alebo diagonálne skladovacie systémy.

5. Sklenená kuchynská zástera

Sklenená kuchynská zástera je krásna, ale nie praktická.

Väčšina žien v domácnosti si pre svoje kuchyne vyberie sklenené zástery, pretože vyzerajú veľmi krásne a veľkolepo. Pod nimi môžete umiestniť akékoľvek tapety, vďaka ktorým bude kuchyňa ešte atraktívnejšia. Ak však použijete sklo, nebudete schopní dosiahnuť úplnú tesnosť a výsledkom je, že za zásterou sa začnú hromadiť rôzne nečistoty. Ďalšou nevýhodou je výskyt rozvodov spôsobených varením. Preto je lepšie sa vzdať sklenenej zástery, pretože nakoniec bude kuchyňa vyzerať nezastupiteľne a vytvorí pocit, že ste nedbalý majiteľ. Ak ste sa napokon rozhodli pevne objednať sklo, zakúpte si jeden súvislý list a nie 3-4 malé, ktoré sa nachádzajú úplne na jednom konci. Pokiaľ ide o druh materiálu, najspoľahlivejšie je tvrdené sklo. Aj keď to nie je lacné, bude vám to slúžiť mnoho rokov.

Užitočný tip: Aby zástera dokonale zapadla do vášho interiéru, objednajte si voľbu „Virtuálna montážna zástera“. Jeho podstata spočíva v tom, že špecialista urobí fotomontáž, s ktorou „vyskúša“ niekoľko možností pre sklenené zástery s vybraným vzorom na fotografii vašej kuchyne.

6. Trochu svetla

Nedostatok svetla spôsobuje, že kuchyňa je malá a nepohodlná.

Aby ste sa v kuchyni cítili pohodlne a bolo pre vás výhodné pracovať, zvážte osvetlenie. To je dôležité najmä v prípade, že v miestnosti nie je žiadne okno alebo ide to na nádvorie viacpodlažnej budovy, v dôsledku čoho sa slnko v miestnosti prakticky nedíva. Návrhári odporúčajú navrhnúť kuchyňu v jasných farbách a zvoliť rovnaký nábytok - takže miestnosť bude vyzerať priestrannejšia, útulnejšia a ľahšia. Mali by ste zvážiť aj počet žiaroviek, ktoré sa budú nachádzať na území. Ideálne - viacúrovňové svetlá. Predpokladá prítomnosť stropných svietidiel, svietidiel zameraných na pracovnú plochu, svietidiel nad pracovným stolom. Pre každú zónu musí byť samostatný vypínač, aby ste mohli nastaviť osvetlenie.

7. Nedostatok tlmivých zón na doske

Stolová doska by mala byť čo najfunkčnejšia, aby ste mohli pohodlne pracovať v kuchyni.

Nárazníkové zóny sú oblasti pracovnej plochy umiestnené medzi chladničkou, umývadlom a sporákom. Ak takéto zóny neexistujú, nemusíte mať výrobky po ich vybratí z chladničky. Okrem toho potrebujete veľké miesto na varenie, takže tam sa malo obrátiť. Malá doska nedá požadovaný priestor.

8. Nesprávne usporiadanie chladničky, obkladačiek a umývadiel

Ak je dlaždica vedľa chladničky, čoskoro sa zlomí.

Neumiestňujte sporák a rúru do blízkosti chladničky. Rýchlo sa zahreje z vysokých teplôt a bude pracovať na maximálnej hodnote a snaží sa udržať chlad. V dôsledku toho sa chladnička zlomí. Odborníci tiež odporúčajú mať dosku a drez vo vzdialenosti 400 mm alebo viac. Chráni kachle pred zvýšenou vlhkosťou a hrdzou.

9. Nesprávna kuchynská podlaha

Dlaždice ako podlahová krytina je lepšie používať iba v pracovnej oblasti.

Výber podlahovej krytiny do kuchyne by mal byť veľmi opatrný, pretože od toho závisí vaša bezpečnosť. Laminátová podlaha nie je najlepším riešením pre miestnosť, pretože vysoká úroveň vlhkosti skôr alebo neskôr spôsobí napučiavanie podlahy. Kráčanie po lamináte je navyše sprevádzané hlasným treskom, ktorý vám a ostatným nájomníkom bytu prinesie nepohodlie. Pokiaľ ide o dlaždicu, je spoľahlivejšia a odolnejšia voči vonkajším negatívnym faktorom. Zároveň je dlaždica veľmi studená, nepohodlná a ak riad omylom spadne na zem, určite sa rozbije.

Ideálnym riešením by v tomto prípade bola kombinácia dlaždíc a parkiet termotrieb. Prvé podlahové krytiny by mali byť umiestnené v pracovnej oblasti a druhé - v jedálni. Ukazuje sa, že kombinuje pohodlie a funkčnosť v kuchyni.

Pin
Send
Share
Send
Send