Užitočné nápady

16 techník v dizajne bytu, ktoré dávajú zlý vkus jeho majiteľa

Pin
Send
Share
Send
Send


Útulnosť sa skladá z detailov, a preto iba jedna nezmyselná alebo staromódna vec môže pokaziť aj ten najmyslelejší interiér. Napríklad koberec zakúpený v predaji alebo žalúzie na okne, ktoré sa od poslednej opravy nezmenili. Vyhnite sa chybám alebo opravte existujúce tipy, ktoré pomôžu známym odborníkom v oblasti návrhu interiéru.

My sme urobil zoznam vecí v dizajne bytu, od ktorého je čas vzdať sa, aby sa váš domov stal pohodlnejším.

1. "Zvieracie" výtlačky

V roku 2018 uskutočnila britská divízia spoločnosti Samsung prieskum medzi Britmi s cieľom identifikovať najnepríjemnejšie trendy v oblasti dekorácie domácnosti. Ukázalo sa, že „zvieracie“ výtlačky sa umiestnili na 11. mieste, - 19% respondentov uviedlo, že imitácie pruhov zebry alebo gepardových kožiek stratili svoj význam.

Zvieracie výtlačky používajú dizajnéri na dekoráciu interiéru v štýle gýča a on veľmi ťažké sa prispôsobiť v bežnom byte - existuje vysoké riziko získania domu, ktorý nie je ako bar alebo cirkusová skupina.

2. Steny z falošných tehál

Do zoznamu nežiaducich dekoračných techník renomovaní návrhári zaradili zdobiace miestnosti s dekoratívnymi tehlami. Vďaka použitiu umelých materiálov je interiér bez života a lesklý, čo je úplne nevhodné pre miestnosť, v ktorej ľudia žijú.

Avšak v rukách skúseného dizajnéra môžu byť tieto prvky skutočne krásne, človek musí iba vymeniť syntetický materiál za prírodný, aby vydržal správny štýl, a potom bude byt skutočne vyzerať ako podkrovie v New Yorku.

3. Pelmety a zložité vzory záclon

Lambrequiny a ťažké vzory zo záclon tiež spadali do zoznamu vecí, vďaka ktorým je interiér chutný. A to aj napriek tomu, že boli populárne už mnoho rokov. Trendy sa však zmenili - jednoduchosť a jednoduchosť sú v móde. Okrem toho starostlivosť o viacvrstvové záclony nemožno nazvať ľahkou.

Jedna stena, natretá príliš svetlou alebo naopak dramaticky pochmúrnou farbou, kazí interiér. Možno sa však zdalo, že akonáhle sa zdalo, že je to dobrý príjem, ako si všimli dizajnéri, neprináša to žiadne praktické výhody. Naopak, taký dôraz nezvyšuje priestor, ako by sme chceli, ale znižuje a oneskoruje všetku pozornosť na seba.

Odborníci varujú, že pokusy ozdobiť steny farbou sami môžu viesť k zlyhaniu drvenia. Napríklad nanesenie farby špongiou na vytvorenie textúrovaného vzoru môže spôsobiť, že miestnosť bude vyzerať nedotknutá.

5. Prevaha neutrálnych farieb

Žiadny prízvuk.

Jasný prízvuk.

Zmes sivej, béžovej a iných neutrálnych farieb už nie je relevantná. Samotné tieto odtiene nie sú také zlé, ale pokus o ich zmiešanie vedie k tomu, že dom je podobný miliónom ďalších.

Dizajnér Patrick Mele vo svojom blogu odporúča zmeniť farbu na bohaté. Patrick tvrdí, že v každom interiéri funguje jedna kombinácia bez ohľadu na štýl - vo všetkých variantoch je biela a modrá. Ak nie ste pripravení vybudovať interiér s jasnými farbami, pridajte jasný prízvuk - kvetinu, plagát alebo ozdobné vankúše.

6. Ohraničenie tapety

Obrubník pruhu tapiet je známy trik na dekoráciu priestorov, momentálne to však nie je dopyt. Maliar, autor dekorácie Mitchell Owens, hovorí, že pomocou dekoračného pruhu bude byt vyzerať ako vidiecky dom zo 70. rokov. A aj keď sa ožíva rustikálny štýl, hraničná stuha je v minulosti.

Ak si stále myslíte, že vaša tapeta potrebuje iba doplnok, zastavte sa u ozdobných soklov (bez štuku!) - nikdy nezmiznú.

7. Komplikovaná výzdoba dlaždíc v kúpeľni

Čím je menšia kúpeľňa, tým miernejšia by mala byť dlaždica. To je to, v čo Claire verí, že návrhárka a autorka blogu sa nedozvie. Mozaika, miešanie farieb, orámovanie a obkladanie dlaždíc diagonálne - to sú trendy, ktorým by ste sa mali vyhnúť pri uvažovaní o návrhu kúpeľne.

Ak ste šťastným majiteľom veľkej kúpeľne a ste si istí, že bez mozaiky sa nezaobídete, ozdobte ňou výklenky - tu to bude vždy na svojom mieste.

8. Dekoratívne omietky na strope a stenách

Výstredný strop vyrobený z dekoratívnej omietky je pomerne populárnou metódou na dekoráciu interiéru, ale tento náter je nepraktický. Na reliéfnom povrchu zostáva prach a nečistoty a ani jeden z najsilnejších čistiacich prostriedkov sa s čistením nedokáže vyrovnať.

9. Tematické miestnosti

Príkladom nevhodného dizajnu sú detské tematické izby v námornom štýle, spálne podobné palácom faraónov alebo obývacia izba kaštieľov v duchu Marie Antoinetty. A náklady na opravu tu hrajú poslednú úlohu. Interiéry, ktoré stoja milióny dolárov, môžu byť rovnako chutné ako náhlavné súpravy zakúpené v neďalekom obchode.

Tematické miestnosti v podstate nie sú také zlé, ale vybavenie bytu v tomto štýle sťažuje udržiavanie rovnováhy. Výsledkom je, že dostaneme dom, ktorý vyzerá skôr ako dekorácia filmu, než ako miesto na oddych.

10. Zbytočné veci

Všetky veci, ktoré používate na dekoráciu bytu, by mali byť jednoduché a užitočné. Napríklad sklenená plastika v dome s deťmi je určite neúspechom dizajnu a tiež veľký jedálenský stôl pre dve rodiny.

Rôzne súpravy, zbierky figúriek, objemné predmety na ozdobu, to znamená, že čokoľvek, čo nebude mať praktické využitie, je možné z interiéru odstrániť s čistým svedomím.

11. Prevody

Nálepky, ktoré vyzerajú ako tetovanie z 90. rokov, sú na našej čiernej listine. A z dobrého dôvodu - zväčša vyzerajú z miesta a nie sú vhodné do domu, v ktorom žijú dospelí.

Dobrou alternatívou k nálepkám sú maľby a plagáty. Maliari však upozorňujú, že tieto dekorácie musí zaberať najmenej 2/3 priestoruak sa ich rozhodnete zavesiť na pohovku. Toto je jediný spôsob, ako udržať rovnováhu a zachovať proporcie miestnosti.

12. Žalúzie

Masívne žalúzie na oknách - pozostatok minulosti. Spočiatku boli inštalované v domoch bohatých pestovateľov, aby chránili majiteľov domu pred slnkom a prachom, av moderných bytoch boli zbytočné. Takáto dekorácia okna je nepraktická - je ťažké sa zbaviť prachu na žalúziách a tiež blokuje slnečné svetlo a vizuálne zmenšuje priestor v miestnosti.

13. Príliš malý koberec

Americkí dizajnéri urobili 30 najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri zdobení domu. A nesprávna veľkosť koberca je jedným z nich: malý koberec porušuje proporcie miestnosti a stále vyzerá ako mimozemská škvrna v interiéri.

Koberec by mal ísť za nábytok. Dizajnér Martin Kobus hovorí: „Uistite sa, že predné nohy nábytku sú na koberci a potom sa nezabalia.“

14. Citácie na stenách

Online časopis Houzz uskutočnil prieskum medzi svojimi používateľmi a opýtal sa ich: Je citácia na stenách chladná alebo hlúpe? Názory boli rozdielne, ale väčšina respondentov bola proti. „Nepotrebujem stenu, ktorá mi hovorí, aby som miloval svoj život alebo jedol jedlo,“ hovorí jeden z používateľov portálu.

15. WC Mat

Dizajnéri sa musia zbaviť kobercov, ktoré zvyčajne ležia pri záchode. Pamätáte si tento malý koberec so zárezom? „Okamžite to zložte,“ hovoria maliari a majú pravdu: je to nehygienické a škaredé. Vynikajúcou náhradou je obdĺžnikový koberec, ktorý sa nachádza neďaleko spodnej časti záchodovej misy.

16. Falsharki

Oblúk je populárnou technikou pri zdobení, sú také bežné, že ich nájdete aj v malých apartmánoch. Nie všetky oblúky sú však rovnako krásne. Dizajnéri varujú: oblúk je vhodný vo veľkej miestnosti, keď jeho tvar odráža obrysy okien alebo naopak zmäkčuje ostré rohy architektúry domu.

Secesné sadrokartónové oblúky, ktoré nezodpovedajú veľkosti miestnosti, priliehajú k hornému bodu oproti stropu a vyčnievajú zo všeobecného štýlu obydlia, vyzerajú mimoriadne nešťastne.

Súhlasíte so zoznamom, ktorý tvorcovia vytvorili? Alebo máte tajomstvá, ako urobiť dom pohodlnejším? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send