Užitočné nápady

11 utilít „babičky“, ktoré sú dnes relevantné

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoločnosť sa neustále vyvíja. Neustále vymýšľajú čoraz sofistikovanejšie a najchladnejšie hacky života a ľudia dúfajú, že ich život bude čo najjednoduchší. Je to skvelé, ale niekedy stojí za zmienku, že všetky najužitočnejšie už boli vynaložené pred nami.

Hlavnou vecou je nezabudnúť na starodávnu múdrosť našich babičiek a prababičiek, pretože dokázali prerobiť sto prípadov za deň, a dokonca ani nepozorovali. Z arzenálu sa niekedy objavia skutočne vynikajúce veci, na ktoré by si mal každý pamätať.

1. Fľaša vína

Ak vypijete pohár pred večerou, nikto si toho nevšimne.

Nevieme, či naše babičky milovali víno. Dedkovia sa však raz za život oddávali vo fľaši. A nedostali sa k takému problému, ako je dopravná zápcha, ktorá sa nehodí dozadu. Pretože vedeli jedno dôležité tajomstvo: aby sa korok ľahko vrátil na svoje miesto, bolo potrebné ho držať vo vriacej vode po dobu 3 minút. Pri pôsobení vysokej teploty sa korkový materiál stáva pružnejším a rýchlo sa vracia na svoje miesto. Jednoduchá manipulácia a nikto si nevšimne, že víno už bolo opité, aspoň ihneď.

2. Rozbité, ale celé vajce

Malý kúsok je krásny výhľad na jedlo.

Aká nepríjemnosť - škrupina vajca praskla! Ak ju teraz uvaríte, časť obsahu vytečie a na hotovom produkte sa objaví málo atraktívny rast. A nie! Pridaním malého octu do vody sa tomuto problému dá ľahko vyhnúť. Všetky tekuté časti zostanú v škrupine.

3. Obnova pod platnosť ktorejkoľvek z nich

Cítite sa ako tvorca.

Milovníci umenia a umeleckých diel si budú môcť s úľavou povzdychnúť. Na obrázku, ktorý po dlhú dobu visel na stene, zaprášený a špinavý, je ľahké vdýchnuť druhý život. Na to potrebujete iba jeden zemiak. Ak ho nakrájate na polovicu, čerstvý rez, musíte povrch plátna jemne utrieť - všetok prach a ďalšie nedokonalosti zmiznú bez stopy.

Myš bežala, chvost mával ...

Základné myšlienky niekedy prichádzajú príliš neskoro. Ak je v dome krásna váza alebo nepriehľadná nádoba na výzdobu interiéru, musíte sa o ich bezpečnosť vopred postarať. Aby ich nikto náhodou nezaklepal a nerozbil, stačí naliať do piesku, čo zvyšuje váhu. Nebude to viditeľné a bude zaručená bezpečnosť krehkých predmetov.

5. Lekárska múdrosť

Sklo je veľmi užitočný a multifunkčný predmet.

Najčastejšie v kuchyni, ale na akomkoľvek inom mieste doma môžete hádzať rukou. Táto udalosť je veľmi nepríjemná a niekedy bolestivá. Najmä ak štiepka išla hlboko a nemôžete ju získať. V takom prípade pomôžte obvyklému sklu. Je potrebné ho pritlačiť otvoreným okrajom miesta, kam vnikla tŕň, aby bol v strede. Keď držíte sklo niekoľko sekúnd, budete prekvapení, keď zistíte, že okraj štiepky stúpa. Získajte to hneď nebude ťažké.

6. Bezpečná preprava

Obyčajné drobnosti často pomáhajú pri riešení zložitých situácií.

Varenie je vždy krajšie a pohodlnejšie doma. A čo ak chcete zdieľať horúce a voňavé jedlo so svojimi príbuznými? Alebo ste pripravili mäso na grilovanie vopred, ale musíte ho priviesť do prírody? Dôvody premiestňovania jedla na panvici môžu byť mnohé, ale jednoduché riešenie je iba jedno. Aby sa kryt nepohyboval, musíte ho upevniť pomocou dvoch kancelárskych ďasien. Každá z nich musí byť pripojená s jednou hranou k bočnej rukoväti panvy a druhá - k opačnej strane k rukoväti veka.

7. Ochrana proti dvojitému úniku

Všetko zostáva na svojom mieste, nič sa nerozširuje.

Chystáte sa na dovolenku? Ako často, keď ste prišli na miesto a otvorili cestovnú tašku, zistili ste, že šampón, krém alebo iná kozmetika sa šíri všade? Ak sa to stalo, mali by ste prijať jednu jednoduchú radu. Starostlivé balenie všetkej kozmetiky zabezpečí kuchynský film. Po odskrutkovaní viečka musíte krk uzavrieť malým kúskom filmu a potom ho vrátiť späť na svoje miesto. Teraz, samozrejme, nič neunikne z trubíc a pohárov do iných vecí.

8. Veci s príjemnou vôňou.

Sú to malé veci, ktoré robia náš život príjemnejším.

Oblečenie, ktoré už dlho leží na poličke v skrini, sa často stáva nepríjemným, zatuchnutým zápachom. Aby ste tomu zabránili, musíte trochu bežného parfému posypať bežnou kuchynskou vložkou a vložiť medzi veci. Stačí len pár aromatických obrúskov na jednej poličke, aby sa zachovala čerstvosť všetkého oblečenia v skrini.

9. Zemiaky varte rýchlejšie

Prečo strácať čas navyše?

Keď sú hostia na dosah ruky a potrebujete rýchlo pripraviť večeru - je čas pamätať na tipy na varenie staršej generácie. Ak chcete rýchlo uvariť zemiaky v uniformách, musíte naň dať jednu olúpanú koreňovú zeleninu. Voda vrie dvakrát rýchlejšie.

10. Uniknite čajovému vrecku

Múdry človek ich vymyslel rovnako.

Papiernictvo - veľmi užitočná vec v kuchyni a okolo domu. Aby sa vlákno so štítkom čajového vrecka nejedlo priamo pri horúcom čaji, mali by ste používať hackovanie života babičky. Niť je dokonale upevnená elastickým pásom. Získať tašku v správny čas nie je ťažké a prsty nemusia horieť vriacou vodou.

11. Univerzálny citrón

Nehýbajte sa, citrón - je moc!

Každá chladnička by mala mať vždy aspoň jeden citrón. A nielen piť chutný a zdravý čaj. Citrón šetrí pred mnohými domácimi problémami. Kyslé ovocné výrobky zvládajú najťažšie znečistenie. Po zmiešaní citrónovej šťavy s alkoholom môžete zelenú farbu rýchlo utrieť z pokožky alebo z akýchkoľvek povrchov. Škvrny vína na oblečení tiež nie sú problémom. Ak handričku okamžite utrite polovicou citrónu a potom ju bez toho, aby ste ju nechali zaschnúť, umyte, môžete svoju obľúbenú vec nosiť dlhšie ako jeden rok. Citrón dokonale ničí zápach potu namiesto dezodorantu a čistí päty tvrdej pokožky.

Pin
Send
Share
Send
Send